Chtěli se přestěhovat s domácími mazlíčky: Podívejte se, jak se jim to podařilo!

Stěhujete se do nového a máte doma chlupáče, kterého se stěhování také týká? Podívejte se na rady a tipy od zkušených, kteří se už s domácími mazlíčky stěhovali.

Změna bydliště (ne)musí být náročná!

Pravdou je, že stěhování do nové čtvrti nebo do úplně nového města, může být stresující. A co teprve pro domácí mazlíčky, kteří se musí se situací také nějakým způsobem vypořádat? Na původním místě jsou zvyklí na ostatní obyvatele a to i ty čtyřnohé. Některé milují, některé už méně. Vytrhnout je z jejich přirozeného teritoria je pro ně ale psychicky náročné a tak vám přinášíme několik tipů, jak to zvládnout bez úhony.

Stěhování zajistěte pokud možno bez stresu

Zvířata reagují na stres lidí a vnímají jej více, než si myslíte. Pokud se balíte, konejte pokud možno bez zbytečného hluku a chaotického pobíhání. Rozhodně nepodceňujte výběr stěhovací firmy. Ta vám pomůže vše bezpečně přestěhovat a vy nebudete muset řešit pronájem dodávky ani pomoc od přátel. Stěhováci z PROFIGROUP zajišťují stěhování v Praze vždy individuálně, dle přání zákazníků. Podívejte se na reference!

Přeprava chlupáče do nového

Co se týče dne D, doporučujeme, dát domácího mazlíčka na hlídání. Třeba rodičům, přátelům, sousedům. Minimálně do doby, než naposledy zkontrolujete svůj starý byt a zamknete za sebou dveře. Pak domácího mazlíčka přepravte běžným způsobem, jak je zvyklý. Pokud zvíře není na cestování autem zvyklé, doporučujeme pořídit přepravní box na zvířata, ve kterém bude váš chlupáč v bezpečí a vy se budete moci plně věnovat řízení.

V novém

Nejdříve ze všeho je, aby se chlupáč v bytě co nejrychleji zabydlel. Pusťte ho, aby si vše očichal. Připravte mu pevné místo na pelíšek a misky. Pak přijde na řadu aklimatizace venku. Zvíře se musí seznámit s novým prostředím. Očichat nové pachy. Podpořte jeho zvědavost a nechte jej prozkoumat všechna zákoutí v okolí vašeho domu. Častější procházky jistě ocení! Pokud máte doma kočku, raději první dny zamezte tomu, aby se dostala ven. Mohla by se ztratit. Naopak, pokud máte terasu, dopřejte ji pelíšek na terase. Příjemné sluneční paprsky kočky milují!

 č.1

Nezávazná poptávka

Máte zájem o stěhování nebo vyklízení? Zanechte nám poptávku a my Vám zašleme nabídku.

Pojištění

Jsme pojištění u České pojišťovny proti škodě při manipulaci a dopravě.