Stěhování levně a bez nervů
Karel Gott | Stěhování po Praze
Tomáš Klus | Stěhování v okolí Prahy
Lukáš Langmajer | Stěhování Praha
Jirka Král | Stěhování z Prahy
+420 776 000 776 Poptávka Kalkulačka Kalkulačka

Jak zabalit kuchyňské vybavení při stěhování?

16. 04. 2024
|schedule Čtení tohoto článku zabere 9 minut
Stěhování kuchyňského vybavení od PROFIGROUP

Stěhování kuchyně

Kuchyně je při stěhování domácnosti asi nejnáročnější místností na balení. Se všemi zásobami ve spíži, množstvím křehkých skleniček a šampusek, drahým porcelánem a keramikou, hrnci, pánvemi, náčiním, zásobami potravin, plnými zásuvkami a skříňkami. A to nemluvě o veškerém jídle, které je umístěné ve spíži a mnoho jiných předmětů, které mají neforemné tvary a jsou těžké na pečlivé balení.  

Kuchyň většinou neobsahuje příliš mnoho vybavení, které lze vyřadit, protože většinu z toho budete používat i v nové kuchyni.  Zvažte zabalení kuchyně ve fázích, abyste mohli vařit nebo připravovat jídlo až do poslední chvíle. Systematický přístup balení krok za krokem je nezbytný.

Zajistěte si velké množství krabic a obalového materiálu

K přesunu typické rodinné kuchyně je zapotřebí celá řada různých krabic. Kuchyňské balicí krabice jsou k dispozici u různých prodejců. Krabice můžete například zakoupit v papírnictví, na internetových fórech, v centru pro domácí kutily nebo od někoho, kdo už má stěhování za sebou.

Velkou výhodou je, pokud se rozhodnete pro  stěhování od PROFIGROUP. V takovém případě náš technik u vás doma spočítá množství krabic, které budete potřebovat pro balení nejen kuchyně, ale i ostatních místností a kromě konečné cenové nabídky vám také půjčí krabice a obalový materiál zcela zdarma! Odpadne vám tak problém se sháněním všeho, co je k balení potřeba a také vám ušetříme tisíce za nákup takovýchto pomůcek.

Náš tým stěhováků pro vás připravil seznam všech typů krabic, které se běžně používají při stěhování domácí kuchyně:

  • Velké krabice jsou nejlepší pro lehké a těžko sbalitelné předměty, jako je plastové kuchyňské nádobí, stojany na nádobí, malé spotřebiče a formy na pečení.
  • Střední krabice jsou nejlepší pro těžší předměty, jako jsou malé spotřebiče, předměty ze spíže, hrnce, pánve, kuchyňské náčiní a příbory, obsah zásuvek a kuchařky.
  • Odolné krabice mají silné dvojité stěny, ideální pro balení křehkých předmětů, jako jsou talíře, sklenice, sklenice, víno a kanystry. U sklenic na stopkách pak doporučujeme použít ty krabice, které v sobě mají praktické přihrádky, určené přímo na skleničky. Použitím těchto krabic se vyhnete poškození skla během přepravy.
  • Nepotištěný novinový papír vám pomůže zabalit křehké předměty, včetně potravin a malých spotřebičů. Místo něj však můžete použít oblečení, ručníky nebo utěrky. Tak získáte také více místa pro balení v dalších místnostech.
  • Buňkové sady jsou mimořádně užitečné pro balení lahví na víno a alkohol. Lze je také použít k balení figurek, váz a kanystrů. Zkontrolujte velikosti svých sad, abyste se ujistili, že se vejdou do krabic, které máte.
  • Balící/těsnící pásku a štítky nakupte ve velkém, protože je budete potřebovat pro zabalení všech vašich pokojů.

Co budete potřebovat

  • Vybavení / Nástroje
  • Lepící páska
  • 5 velkých krabic
  • 10 středních krabic
  • 5 odolných krabic
  • Nepotištěný balicí papír
  • 5 až 10 buněčných sad
  • Balící/těsnící páska
  • Štítky
  • Jak zabalit kuchyňské věci

Třídit, vybrat a zjednodušit

Než se pustíte do samotného balení jednotlivého vybavení kuchyně, je třeba zvážit, zda ho ve své nové kuchyni skutečně využijete. Než se přestěhujete, vyberte si věci, které si s sebou opravdu přestěhujete, a vyřaďte věci, které nepoužíváte, jsou poškozené nebo už neplní svou funkci.

Věci, které nebudete potřebovat, rozdejte. To vybavení, které je rozbité, dejte stranou. Naši stěhováci vám je po předchozí domluvě odvezou do sběrného dvora, kde vše nechají ekologicky recyklovat.

Projděte každou skříň a zásuvku a buďte velmi selektivní. Darujte nepotřebné věci neziskovým organizacím, charitě nebo potravinovým bankám, uspořádejte garážový prodej nebo nabídněte své věci na internetovém bazaru.

Sbírejte obalové materiály

Pro rodinnou kuchyni budete potřebovat výše uvedené položky. Nejlepší je mít všechny krabice a balicí materiály, které budete potřebovat, abyste zajistili rychlé a efektivní balení. Použijte zbytky novin k zabalení míst kolem položek v krabicích, ale nepotištěný novinový papír je lepší, protože neobsahuje žádný inkoust, který by se na předmětech otíral.

Během praxe se našim stěhovákům nejvíce osvědčily tkaniny. Ty zajistí, že se věci o sebe nemohou otírat a skvěle vyplňují prázdná místa v krabicích. Navíc si ušetříte místo v krabici na oblečení, až budete balit svou šatní skříň.

Položky balení, které nejsou často používané

Začněte balit kuchyňské předměty do skříní a zásuvek, které denně nepoužíváte, včetně:

  • Vázy, křišťál
  • Nádoby na skladování potravin
  • Skleničky na víno
  • Míchací misky
  • Dózy na sušenky, koláčové formy
  • kuchařky
  • Utěrky, chňapky
  • Speciální náčiní, jako jsou grilovací kleště, paličky na maso, naběračky a špachtle
  • Jídla pro zvláštní události, jako jsou servírovací talíře, misky na koření a nádoby na smetanu a cukr
  • Obrazy a nástěnné závěsy

Zabalte láhve

Láhve od dochucovadel, olejů, vín a alkoholu je také možné zabalit hned na začátku procesu. Vyberte lahve, které plánujete otevřít mezi dneškem a přesunem a ostatní zabalte.

Další položky které je třeba dále zabalit, jsou potraviny. Neotevřená balení mají tu výhodu, že se během stěhování neotevřou. U otevřených kusů balení zajistěte, aby se během stěhování nic nerozlilo. Láhve pořádně dotáhněte. Ta hrdla, která tečou, nepoužívejte. Raději obsah přelijte do PET lahví a řádně tyto láhve popište, co v nich je. Sypké směsi pak zajistěte kolíčky na prádlo.

Zabalte zásuvky a police

Začněte se zásuvkou, ve které máte vybavení, které běžně nepoužíváte. Zbavte se věcí, které už nebudete potřebovat. Základní pravidlo: Pokud jste jej v posledních šesti měsících nepoužili, patrně je nepoužijete ani nadále. Takové věci nabídněte někomu, kdo je využije.

Zabalte zásuvku na příbory a ponechte si pouze jednu sadu na člena rodiny. Tyto sady budou uloženy v krabici na nezbytnosti.

Pokud si ještě potřebujete zabalit kuchařky, udělejte to hned. Nezapomeňte knihy zabalit naplocho, aby nedošlo k ohnutí hřbetů. Umístěte knihy do krabice podle svých preferencí; ponechat knihy, které jsou nejvíce používané, nahoře. Pokud existuje kniha, kterou byste chtěli zahrnout do své krabice s nezbytnostmi, nenechte si ji stranou, ale ujistěte se, že jste si odložili jen jednu – krabice s nezbytnostmi by měla být pouze pro nejkritičtější položky.

Balení nádobí

Sestavte krabice s přihrádkami na sklenice. Umístění sklenic vyžaduje trochu více práce a času. Vždy se ujistěte, že se umístěné předměty o sebe vzájemně neotírají a není mezi nimi velký rozdíl. Pokud ano, vyplňte jej. Nyní nastává čas na balení talířů. Jednotlivé kusy zabalte do papíru nebo oblečení a umístěte na sebe do krabice. Prázdné místo v krabici nezapomeňte opět vyplnit.  

Zabalte hrnce a pánve

Uschovejte si alespoň jeden univerzální hrnec na krabičku na nezbytnosti. Zbytek zabalte, včetně víček a nádobí.

Připravte spotřebiče

Ujistěte se, že jste na stěhování správně připravili velké spotřebiče. Mělo by to být provedeno alespoň 24 hodin předem. Nesprávná příprava může vést k úniku plynu, rozbití dílů a spotřebičů, které nebudou fungovat. Přečtěte si manuály, a pokud si nejste jisti, jak je připravit, zavolejte si naše stěhováky, kteří vám s balením a přípravou elektrospotřebičů na stěhování rádi pomohou.

Objednejte si stěhováky

Pro stěhování své domácnosti se obraťte na náš tým stěhováků. Podívejte se na naše reference, komu jsme se stěhováním v Praze v nedávné době pomohli a rezervujte si u nás termín co nejdříve!

keyboard_return Zpět na Rady a tipy Pokračovat na další článek start
KalkulačkaSpočítejte si cenu stěhování pro svůj byt nebo dům
icon

Mohu vám pomoci?