Stěhování levně a bez nervů
Karel Gott | Stěhování po Praze
Tomáš Klus | Stěhování v okolí Prahy
Lukáš Langmajer | Stěhování Praha
Jirka Král | Stěhování z Prahy
+420 776 000 776 Poptávka Kalkulačka Kalkulačka

Tipy na co nejjednodušší balení celé domácnosti: Usnadněte si co nejvíce práce

24. 04. 2024
|schedule Čtení tohoto článku zabere 6 minut
Vyklízení nábytku

Stěhujete se a chcete zabalit co nejrychleji? Podívejte se na triky našich stěhováků z PROFIGROUOP, jak na to!

Stěhování od A do Z

Stěhování představuje velký nápor na nervy i na fyzičku. Je třeba totiž veškeré vybavení domácnosti vzít do rukou, rozhodnout se, co přestěhovat a co vyhodit a nakonec všechno zabalit. To co půjde na novou adresu, je třeba pečlivě zabalit tak, aby se během přepravy nic nerozbilo. A ten zbytek už potom naskládat do krabic nebo odpadních pytlů. Je toho dost. A čím větší byt či dům majitelé vlastní, tím více času a námahy stěhování představuje.

Naši klienti se na nás téměř při každé návštěvě našeho technika ptají, kde mají vlastně s balením začít a jak dlouho jim to celé asi potrvá. Náš tým stěhováků z PROFIGROUP se proto rozhodl připravit šikovný seznam toho, jak rychle a efektivně se zabalit a přitom zůstat nad věcí.

Tipy na balení: Usnadněte si stěhování

Ať už najímáte profesionální stěhováky nebo stěhujete sami, vědět, co a jak zabalit, vám pomůže ušetřit čas a peníze. Zde je několik tipů, jak si udržet pořádek a pomoci vám zefektivnit a zjednodušit den.

1. Zabalte jednu místnost najednou

I když se chcete vyhnout balení, nesnažte se během víkendu házet celý dům do krabic. Jděte krok za krokem. Zabalte jednu místnost po druhé (kuchyni si nechte na konec) a práce se vám bude zdát méně zdrcující.

Je důležité začít balit to, co aktuálně nepotřebujete a postupně přecházet k tomu, co byste potřebovat ještě mohli. Věci každodenní potřeby zabalte až nakonec a léky, oblečení, hygienické pomůcky atd. zabalte do cestovního zavazadla, abyste je měli neustále při ruce.

2. Nechtějte levný obalový materiál

Chápeme to: stěhování je dost drahé. Ale rozhodně nedoporučujeme, pořizovat levné krabice a boxy. Sice ušetříte pár stovek korun, ale ve výsledku se může stát, že se karton protrhne a vaše vybavení skončí rozbité na chodníku.

Ušetřit značné výdaje za obalový materiál můžete díky tomu, že si objednáte naše stěhováky z PROFIGROUP. Technik přímo u vás doma na nezávazné konzultaci spočítá množství obalového materiálu, krabic a boxů, které bude potřeba. A přidá několik kusů navíc, pro jistotu. Ušetříme vám tak tisíce korun a vy budete mít garanci toho, že získáte skutečně kvalitní obalový materiál, který uschová vaše věci a zajistí bezpečný přesun.

3. Nepřetěžujte krabice

Ze všeho nejhorší je, když se rozhodnete, že krabici naplníte až po okraj. Jednak se může stát, že takto zabalené věci se vám v krabici rozbijí a také se může stát, že se během stěhování krabice rozlepí a věci se rozbijí. Nebo si během manipulace s těžkými krabicemi přivodíte zdravotní komplikace. Ujistěte se, že všechny krabice mají přiměřenou hmotnost, aby bylo zajištěno méně pádů a snadná manipulace.

4. Udržujte si v tom pořádek

Co je horší než balení? Vybalování. Zvláště pokud jste se při balení neobtěžovali organizovat a označovat krabice. Organizace je tedy hlavním klíčem ke snížení stresu z balení, když se dostanete tam, kam jedete.

5. Chraňte dobré věci

Některé věci, které přesouváte, budou nenahraditelné. Takže je zabalte do ochranné bublinkové folie. Sice je to práce navíc, ale rozhodně to stojí za to. Bublinková folie se hodí k balení cenností a vyplnění jakéhokoli prázdného místa, aby předměty v krabicích nerachotily. Takže křehké věci dorazí na novou adresu v pořádku.

6. Uchovávejte základní informace odděleně

Zde je recept na chaos: zabalte své každodenní věci věcmi, které používáte jen zřídka. Přibalit kávovar k automatické pekárně chleba? To není dobrý nápad. Ujistěte se, že tyto věci, které musíte mít, balíte odděleně od těch, které nepotřebujete. První ráno na novém místě budete chtít mít na dosah ruky toaletní potřeby, papírové ručníky (a ano, kávu).

7. Krabice nejsou vždy řešením

Pokud se stěhujete, máte představu o tom, že všechno uložíte do krabic. Ale ne všechno se do nich vejde! A co gauč a polštáře? Nebo spotřebiče? Všechny rozměrné věci zabalte do strečové folie. A křehké rohy nezapomeňte vyztužit kartonovými rohy. Pro uložení polštářů se hodí pytle na odpadky.  

Nechte si pomoci od zkušených

Není nic příjemnějšího, než vědět, že za zády máte partu zkušených stěhováků, kteří vám pomohou odvést veškeré vybavení vaší domácnosti na novou adresu a pomohou vám rozmístit nábytek po jednotlivých pokojích a připraví ho na další použití.

Znáte termín stěhování? Pokud ano, zavolejte si k nám na pobočku a domluvte si s naším technikem termín pro den D. Také s ním domluvte nezávaznou schůzku přímo u vás doma, na které technik připraví plán stěhování podle vašich představ a požadavků na stěhování, připraví časový harmonogram a nakonec připraví cenovou nabídku. Ta je od této chvíle neměnná. S námi budete dopředu vědět, kolik vás bude stěhování stát. A nestane se, že by se cena během prací navýšila! Stěhujeme z vysokých pater bez výtahu a ze špatně přístupných míst bez poplatku. Pracujeme o víkendech a svátcích také bez poplatku. A při práci jsme jištěni pojistkou odpovědnosti. Podívejte se na naše reference, komu jsme při stěhování V Praze v nedávné době pomohl!

keyboard_return Zpět na Rady a tipy Pokračovat na další článek start
KalkulačkaSpočítejte si cenu stěhování pro svůj byt nebo dům
icon

Mohu vám pomoci?