Stěhujete svou zahradu, ve které je skleník? Přestěhujte si ho s sebou! S našimi stěhováky z PROFIGROUP zvládnete stěhování i velkého skleníku bez potíží. Podívejte se na triky, jak přestěhovat skleník v několika krocích.
Stěhování se nemusí nutně týkat pouze vybavení domácnosti. Pokud vlastníte zahradu, ve které máte nasázené květiny, investovali jste do drahé zahradního nábytku, grilu a skleníku, jistě nechcete vše nechat novému majiteli.
Náš tým stěhováků z PROFIGROUP se specializuje na stěhování zahrad a se stěhováním skleníků mají bohaté zkušenosti. Podívejte se na naše reference, komu jsme při stěhování zahrad v Praze v nedávné době pomohli a rezervujte si u nás termín co nejdříve!
Ušetříte si velké výdaje za nákup nového skleníku: Skleník jako takový je poměrně vysoká investice. Naštěstí je vyrobený z několika dílů, které se dají snadno dokoupit. Pokud je váš skleník na několika místech rozbitý, například na skleněných výplních, jednoduše je můžete dokoupit a skleník vám bude sloužit další desítky let na nové zahradě.
Je to udržitelné: Opětovné použití materiálu, který již vlastníte, minimalizuje odpad a snižuje spotřebu. Díky tomu budete šetřit přírodu a vlastně i svou peněženku.
Ušetří vám to čas: Nebudete muset začínat od nuly s novým plánem, novými rostlinami a novými materiály. Většinu věcí ze skleníku budete mít s sebou a můžete si jeho aktuální rozvržení znovu vytvořit ve svém novém domově.
Zachová si svou sentimentální hodnotu: Strávili jste měsíce, možná i roky tím, že jste svým milovaným rostlinám poskytovali veškerou pozornost a péči. Je přirozené, že všechnu dřinu nechcete nechat být jen tak.
Jaké nástroje budete potřebovat?
Abyste mohli skleník bezpečně rozebrat, budete k tomu potřebovat hned několik nástrojů:
Než cokoli odstraníte, udělejte si hned několik fotografií z různých úhlů svého skleníku, aby bylo jeho opětovné sestavení snazší. Můžete si nakreslit hrubý náčrt půdorysu , který mapuje, kam každá rostlina směřuje.
Ze všeho nejdříve vyndejte ze skleníku všechny předměty, které můžete jednoduše odnést a propracujte se k těžším věcem. Odstraňte všechny malé, nezajištěné předměty, jako jsou zahraní nářadí, konvice, chemie, hnojiva aj. Dále vystěhujte těžší předměty, jako jsou police, lavice, regály aj. Pak přichází řada na zajištěné předměty, jako jsou ochranné plachty, topení. Jakmile budete mít příslušenství z cesty, je čas zaměřit se na rostliny.
Nyní přichází na řadu jeden z nejpodstatnějších úkolů a to stěhování rostlin. Pokud máte ve skleníku salát, ředkvičky nebo jiné plodiny, které rychle rostou, možná je nebudete chtít stěhovat s sebou. Pokud však ve skleníku máte vinnou révu, fíky nebo jiné exotické ovoce, které v našich klimatických podmínkách nestíhá dozrát, patrně je budete chtít přestěhovat. Čím starší rostlina je, tím se hůře aklimatizuje na nové prostředí. To ovšem neznamená, že ji nemůžete přesadit.
Při vykopávání rostlin dávejte zvláštní pozor, abyste nepoškodili kořeny. Pomocí ruční lopaty vyryjte prstenec kolem hlavního stonku rostliny, sledujte polohu kořenů a postupujte velmi opatrně, abyste neporušili jak kořeny, tak půdu kolem kořenů. Je totiž důležité, aby rostlina byla přesazena s co největším kusem nepoškozené zeminy kolem kořenů. Pak lépe zakoření na novém místě a nebude pro ni stěhování takový šok
Umístěte rostlinu do kbelíku nebo pytloviny. Nakonec zabalte do pytle na odpadky, aby půda nevyschla nebo se nevysypala.
Začněte se střechou a postupujte dolů
Pro bezpečnou přepravu skleníku si objednejte náš tým stěhováků z PROFIGROUP. Ti vám pomohou podle návodu skleník opět sestavit na požadovaném místě. Nakonec do něj zasaďte rostliny a nezapomeňte je pravidelně v hojném množství zalévat.