Stěhování levně a bez nervů
Karel Gott | Stěhování po Praze
Tomáš Klus | Stěhování v okolí Prahy
Lukáš Langmajer | Stěhování Praha
Jirka Král | Stěhování z Prahy
+420 776 000 776 Poptávka Kalkulačka Kalkulačka

Jak zabalit ložnici v 7 krocích

10. 06. 2024
|schedule Čtení tohoto článku zabere 6 minut
Profigroup

Čeká vás stěhování ložnice? Podívejte se na těchto 7 užitečných tipů od našich zkušených stěhováků z PROFIGROUP, se kterými zvládnete stěhování ložnice snadno a rychle.

Krok 1: Ložnici nejdříve ukliďte

Zdá se vám to jako naprostá ztráta času, když za chvíli bude v ložnici naprostý chaos a nepořádek? Naopak! Právě nyní nastal ten nejvyšší čas, ložnici nejdříve uklidit. Utřete prach na komodách a vytřete podlahu. Protože zanedlouho budete mít věci úplně všude. A jistě nechcete, abyste měli své oblečení plné chlupů od domácích mazlíčků a prachu.

Máte-li přebytečné věci, které si s sebou nechcete hned brát do nového domova, zvažte pronájem našich osobních skladů PROFIGROUP. Velikost skladu vyberete přesně podle vašich potřeb. Nabízíme k pronájmu skladové kóje od 1 metru až po velké skladové prostory.  Tím získáte bezpečný prostor pro vaše věci a vyzvednete si je až ve chvíli, kdy budete potřebovat.

Krok 2: Shromážděte balicí potřeby

Než začnete balit, ujistěte se, že máte všechny potřebné balicí potřeby. To zahrnuje krabice, bublinkové fólie a pásky.

Krok 3: Zabalte oblečení a boty

Začněte tím, že roztřídíte všechno své oblečení a boty. Ty pak rozdělte podle ročního období. To je nejdůležitější krok. V létě jen těžko budete potřebovat šálu a zimní kabát.  Při balení do krabic nezapomeňte každou krabici označit štítkem s obsahem. 

Krok 4: Složte povlečení a prádlo

Dále si zabalte veškeré ložní prádlo, ručníky, osušky a ostatní prádlo. Na tyto předměty použijte nejlépe větší krabice a nezapomeňte je patřičně označit. Zabalte matraci do taštičky, abyste ji udrželi čistou a chráněnou při stěhování

Krok 5: Zabalte elektroniku

Pokud máte v ložnici elektroniku, jako jsou nabíječky nebo lampy, nezapomeňte je řádně zabalit, abyste předešli jejich poškození. Pokud máte k dispozici originální krabice, použijte ty. Pokud ne, umístěte elektroniku do krabiček nebo igelitových sáčků a uložte do jedné krabice.

Krok 6: Zabalte dekorace a doplňky

Zabalte všechny dekorace a doplňky z ložnice. Křehké předměty zabalte do bublinkové fólie nebo balicího papíru a krabice podle toho označte. Nezapomeňte také zabalit veškeré nástěnné umění nebo zrcadla.

Krok 7: Mějte po ruce seznam

Všechno, co si zabalíte, napište na kus papíru. Tak budete mít jistotu, že se během přesunu nic neztratí. Označte každou krabici s obsahem a také s místností, do které patří. 

Odborné tipy na balení ložnice pro bezproblémový přesun 

Pokud jde o balení vaší ložnice, existuje několik tipů a triků, které potřebujete vědět! Zde je několik tipů, které většina lidí nezná:

Používejte cestovní kufry

Místo toho, abyste balili všechno oblečení do krabic, použijte cestovní zavazadla. Mají kolečka, takže se dají jednoduše přesunout. A uvezou i těžké předměty. Proto do zavazadel umístěte například vakuový pytel s oblečením – který sice zabere jen minimum místa, ale je dost těžký, nebo jiné těžké předměty.

Zabalte si cestovní zavazadlo

Sbalte si cestovní tašku se všemi věcmi, které budete potřebovat na první noc v novém domově. To zahrnuje oblečení, toaletní potřeby a ložní prádlo.

Nechte oblečení na ramínkách

Mnozí z nás při balení oblečení sundávají z ramínek. Když je ale necháte na ramínkách, ušetříte čas a zajistíte, že vaše oblečení zůstane bez pomačkání! Existují také krabice přímo na oblečení, které v sobě mají zabudovanou tyč, na kterou ramínka jednoduše pověsíte.

Zabalte lůžkoviny a ložní prádlo dohromady

Místo toho, abyste balili veškeré ložní prádlo a prádlo do samostatných krabic, zabalte je společně do větších krabic, abyste ušetřili místo.

K balení křehkých věcí použijte ponožky

Abyste zabránili rozbití křehkých věcí během přesunu, vložte je do ponožek, než je zabalíte do krabic.

Zabalte šperky do krabiček na vajíčka

K balení šperků používejte krabičky na vajíčka, přičemž každý kus je uložen v samostatném kalíšku na vejce, aby se zabránilo zamotání.

Označte kabely a vodiče

Před balením elektroniky označte kabely , abyste je mohli snadno znovu připojit ve svém novém domově. Před odpojením od zařízení si kabely vyfoťte. Pak je budete moci jednoduše zapojit.

Vyfoťte nábytek

Pokud se chystáte demontovat nábytek, vyfoťte si nejprve jeho složení, aby bylo opětovné sestavení po stěhování jednodušší a rychlejší. Vše si označte a ujistěte se, že jsou menší části uloženy pohromadě. Například šroubky a úchytky umístěte do igelitového sáčku, který pak přilepte k demontovanému nábytku.

Zabalte knihy do malých krabic

Knihy mohou být těžké, proto je zabalte do menších krabic, aby se snáze přenášely a krabice se nerozbily.

Objednejte si stěhováky

Pro pomoc s balením ložnice se obraťte na náš tým stěhováků z PROFIGROUP. Podívejte se na naše reference, komu jsme při stěhování v Praze v nedávné době pomohli a rezervujte si u nás co nejdříve termín!

keyboard_return Zpět na Rady a tipy Pokračovat na další článek start
KalkulačkaSpočítejte si cenu stěhování pro svůj byt nebo dům
icon

Mohu vám pomoci?