Stěhování levně a bez nervů
Karel Gott | Stěhování po Praze
Tomáš Klus | Stěhování v okolí Prahy
Lukáš Langmajer | Stěhování Praha
Jirka Král | Stěhování z Prahy
+420 776 000 776 Poptávka Kalkulačka Kalkulačka

Na co dát pozor při výběru stěhovací firmy

14. 05. 2021
|schedule Čtení tohoto článku zabere 3 minuty
stěhování bytu Praha

Přemýšlíte, že si pro stěhování své domácnosti nebo firmy najmete stěhovací firmu? Prozradíme vám, jaké nejčastější chyby dělají naši zákazníci při výběru stěhovací firmy. 

Stěhování nemusí být nuda 

Stěhování v Praze a jejím okolí je náročné zejména pohledu časové a fyzické náročnosti. Zpravidla bývá zdlouhavé, protože se začínáme stěhováním už několik týdnů dopředu a celá naše domácnost je tak trochu vzhůru nohama. S prověřenou stěhovací firmou může být stěhování hračka, dokonce může i některé zákazníky bavit. Je však pravdou, že v posledních letech bývá výběr renomované stěhovací firmy velmi náročné. 

Jak vybrat kvalitní stěhovací firmu

Mnoho zákazníků se při výběru stěhovací firmy dopouští řady chyb. Zmiňme proto ty nejčastější, kterých se při výběru stěhováků dopouštíme a předcházejme jim. Vyhnete se tak nepříjemnému poškození vašich věcí, časové prodlevy nebo potížemi s transportem vašeho inventáře. 

Stěhovací firma musí mít kvalitní reference

Zásadní problém je, když vybranou stěhovací firmu zákazník neprověří. Na trh se momentálně prezentuje celá řada firem, která nabízí stěhování, levné stěhování nebo stěhování na klíč. Bohužel může jít o podvodníky, kteří se stěhováním nemají takřka žádné zkušenosti, nejsou jištěni pojistkou odpovědnosti a nemají dostatečné znalosti v oblasti stěhování těžkých břemen. Pokud si neprověříte firmu, tedy nepřečtete si její obchodní podmínky a reklamační řád, můžete být v krizových situacích velmi znevýhodněni. 

Komunikace přes telefon

Výběr stěhovací firmy by rozhodně neměl být založen na telefonátu. Pro bezpečné stěhování je nutné vidět celý inventář a navrhnout časový harmonogram včetně stěhovacího plánu. K tomu je nutná návštěva technika, který si změří největší kusy nábytku, prostor na chodbě a případně ve výtahu. Stěhovací firma, která slibuje nadstandardní služby pouze slovy v telefonu, nemusí tyto služby nabízet doopravdy. Jedině s technikem podepíšete na místě přesně to, co od stěhování domácnosti nebo stěhování firmy očekáváte. 

Objednejte si profi stěhovací firmu

Pro bezpečné stěhování v Praze si objednejte naše stěhováky z PROFIGROUP. Shlédněte naše reference, zarezervujte si u nás termín stěhování a vše ostatní nechte na našich zkušených stěhovácích.

keyboard_return Zpět na Rady a tipy Pokračovat na další článek start
KalkulačkaSpočítejte si cenu stěhování pro svůj byt nebo dům
icon

Mohu vám pomoci?