Stěhování levně a bez nervů
Karel Gott | Stěhování po Praze
Tomáš Klus | Stěhování v okolí Prahy
Lukáš Langmajer | Stěhování Praha
Jirka Král | Stěhování z Prahy
+420 776 000 776 Poptávka Kalkulačka Kalkulačka

Potřebujete se rychle přestěhovat? Podívejte se na tyhle tipy pro stěhování na poslední chvíli

01. 07. 2024
|schedule Čtení tohoto článku zabere 7 minut
Profigroup

Stěhování na poslední chvíli je přesně to, co nikdo nechce. Jak všechny věci protřídit, zabalit, rozmontovat, uložit do krabic? Podívejte se na osvědčené tipy našich stěhováků z PROFIGROUP, kteří přesně vědí, jak celou domácnost zabalit v následujících hodinách!

Stěhování rychle? Jde to!

Tak tohle jste opravdu nečekali. Zatímco jste si ještě před měsícem plánovali dovolenou, nyní stojíte před zaplněným bytem, který musíte během následujících několika dní vyklidit. Naskytla se vám totiž jedinečná příležitost, přestěhovat se do nového. A takovou šanci si přece nemůžete nechat ujít!

Jenže samotné stěhování je akce, která vyžaduje čas. Hodně času. Přece nemůžete položit krabice od banánu doprostřed místnosti a všechno tam naházet? Podívejte se na osvědčené tipy našich stěhováků z PROFIGROUP, kteří přesně vědí, jak na stěhování v Praze.

Ze všeho nejdříve zpomalte

Ačkoliv se vám v hlavě honí tisíce otázek, kde a jak začít a máte pocit, že musíte začít balit okamžitě, zastavte. Nadechněte se a porozhlédněte se po bytě. A přečtěte si tyhle následující tipy. Připravili jsme je na základě našich zkušeností. Jsou to návody z první ruky, jak se rychle přestěhovat bez přílišného stresu, abyste si mohli začít užívat života na svém novém místě.

Jak se sbalit na stěhování na poslední chvíli

Ačkoliv je každá domácnost jedinečná, existují věci, které mají společné. Každý byt totiž disponuje kuchyní, ložnicí, koupelnou, obývacím pokojem a někdy dětským pokojem. Proto ne všechny tipy na balení jsou stejné. Přesto jsou si tolik podobné! Zde je několik vyzkoušených a osvědčených tipů, které vám pomohou se rychle zabalit během následujících hodin. 

  • Balte jednu místnost po druhé. Začněte s prostory a předměty, které používáte nejméně.
  • K zabalení křehkých věcí použijte oblečení a prádlo, které už máte doma. Ušetříte tak za balící materiál.
  • Těžký nábytek zabalte do velkých přikrývek, abyste chránili jejich rohy.
  • Zapomeňte dokonale uspořádané balení do krabic. Nebojte se naplnit krabice směsicí předmětů.
  • Držte se označování krabic podle místností a podrobné označování používejte pouze u speciálních položek, o kterých víte, že je budete chtít ihned najít.
  • K zabalení oblečení a bot používejte kufry a těžké pytle na odpadky.
  • Své oblečení nechte na ramínkách, zakryté pytli na odpadky.
  • Zvažte výměnu krabic za stohovatelné, opakovaně použitelné plastové koše.

1. Vytvořte si seznam pro balení a stěhování

Ačkoliv se stěhujete na poslední chvíli, neznamená to, že byste měli začít bezmyšlenkovitě ukládat věci do krabic. Ve skutečnosti je stěhovací seznam ještě důležitější. I když jste ve časovém presu. Váš kontrolní seznam pro stěhování je prioritní shrnutí všeho, co potřebujete udělat – plus termíny – takže můžete pomalu upustit stres stranou a nechat si volné myšlenky. Protože všechno důležité budete mít na papíře. A jednotlivé úkony si jednoduše odškrtnete během toho, jak je vyřídíte.

2. Připravte si nové bydlení

Ještě, než se pustíte do zběsilého balení, zkontrolujte, zda je vaše nové bydlení připravené k nastěhování. Ze všeho nejdříve přepište energie, služby a pojistky. Následně zkontrolujte, zda na nové adrese vše funguje, jak má. Zkontrolujte všechny zásuvky, vypínače, světla. Když už jste u toho, je pravděpodobně dobrý nápad naplánovat vypnutí stávajících služeb také ve vaší aktuální domácnosti – na detail, který se často zapomíná, když se stěhujete v krátké době. 

3. Připravte si balící materiál

Nechcete běhat z místnosti po místnosti a hledat odloženou izolepu nebo nůžky. Připravte si jeden centrální bod v jednotlivých místnostech, kde budete balit. Umístěte sem do krabice izolepu, zvýrazňovač, popisovač, lepící pásku, barevné štítky, papír a další pomůcky pro balení. Vyčleňte si plochu, která bude bezpečná pro balení i těch nejkřehčích věcí. A mějte po ruce nejrůznější krabice, všech velikostí a tvarů. A také si sem dejte něco na osvěžení. Voda a nějaká sušenka vždy přijde vhod.

4. Zabalte věci v krabicích

A je to tady. Konečně se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu. S balením. Ani nevíte, kolik věcí máte doma uložených v nejrůznějších krabicích. Ať už originálních či neoriginálních. Ze všeho nejdříve se zaměřte právě na tyto věci. Ulehčíte si tolik práce! Použijte jednu velkou krabici a uložte do ní všechny menší krabičky a boxy.

5. Zbavte se věcí, které už nechcete nebo nepotřebujete 

Než se pustíte do balení, určete si ve svém domě oblast pro věci, které si s sebou brát nebudete. Buďte nekompromisní. Co se sbírkou keramických postaviček nebo obrázků z dovolených, na které neustále sedá prach? Vyhoďte nepotřebné dekorace, vybavení domácnosti, oblečení, lůžkoviny. Zkrátka všechno, co nepoužíváte nebo nepotřebujete.

Čím méně věcí si necháte, tím méně věcí musíte zabalit – a zaplatit za stěhování. To platí i u nábytku. Nestěhujte do nového staré vybavení ani elektroniku. Namísto toho věci darujte nebo odvezte do sběrného dvora.

6. Oddělte své Essentials 

Není nic horšího, než když si uvědomíte, že jste si omylem sbalili něco, co potřebujete, a netušíte, kde to je. Tohle se stává prakticky při každém balení. A o to častěji, pokud se balí ve spěchu. Rada? Balte a oddělujte důležité věci od nedůležitých tak, že je umístíte například do cestovního zavazadla. Tak se nebudete prodírat krabicemi jako šílená žena hledající jehlu a knoflík – předpis, budík, nabíječku na mobil, kuchyňský nůž, kávovar atd. – to všechno mějte po ruce.

7. Najměte si pomoc se stěhováním podle vašich potřeb

Se stěhováním na poslední chvíli si nechte pomoci od zkušených stěhováků z PROFIGROUP. Podívejte se na naše reference, komu jsme při stěhování v Praze v nedávné době pomohli a rezervujte si u nás termín co nejrychleji. Jsme specialisté na spěšné stěhování.

keyboard_return Zpět na Rady a tipy Pokračovat na další článek start
KalkulačkaSpočítejte si cenu stěhování pro svůj byt nebo dům
icon

Mohu vám pomoci?