Stěhování levně a bez nervů
Karel Gott | Stěhování po Praze
Tomáš Klus | Stěhování v okolí Prahy
Lukáš Langmajer | Stěhování Praha
Jirka Král | Stěhování z Prahy
+420 776 000 776 Poptávka Kalkulačka Kalkulačka

Praktické metody stěhování na jakémkoliv povrchu

08. 03. 2024
|schedule Čtení tohoto článku zabere 7 minut
Stěhování s PROFIGROUP

Stěhujete se? Podívejte se na to, jak co nejjednodušeji stěhovat těžké předměty, jako jsou naplněné stěhovací krabice, komody, skříně a ostatní nábytek po různých typech podlah. Díky užitečným tipům našich stěhováků z PROFIGROUP se pro vás stěhování stane jednodušší!

Tipy na snadné stěhování

Následující způsoby stěhování těžkého nábytku, naplněných krabic, hudebních nástrojů nebo třeba domácích trezorů fungují pro jakýkoli povrch. Jakmile si vyberete svou oblíbenou metodu, přečtěte si naše další tipy pro přesun těžkého nábytku po dřevěné podlaze, koberci nebo po schodech, kde získáte další rady podle vaší situace.

Popruhy na nábytek

Popruhy na nábytek jsou navrženy tak, aby vám pomohly lépe uchopit a zvládnout unést těžkou váhu předmětu. K dispozici jsou různé typy popruhů, ale některé z nejběžnějších jsou ramenní popruhy. Ty se bezpečně připevňují k předmětu a fixují se kolem vašich ramen, čímž pomáhají snížit váhu vašich zad, kde je pravděpodobnější, že způsobí zranění.

Ramenní popruhy se nedoporučují pro stěhování těžkého nábytku po schodech, protože způsobí, že převážnou většinu váhy ponese osoba dole. V takovém případě doporučujeme raději použít praktický stěhovací rudl. Jak na to?

Stěhování pomocí stěhovacího rudlu nebo stěhovací plošiny

Pohyblivé stěhovací plošiny jsou čtvercové plošiny na kolečkách, na které lze umístit nábytek. Nábytek pak lze mnohem snadněji přesouvat po místnosti.

Ruční rudlíky jsou také velmi oblíbené nástroje. Lze je použít na předměty, jako jsou malé knihovny, elektrospotřebiče, komody, naplněné krabice a jiné drobnější předměty.

Plošinu na nákladním vozidle lze zasunout pod předmět a překlopit jej na kola, aby bylo možné s ním manévrovat. U ručních vozíků je určitě nepoužívejte na příliš velké předměty, protože by to mohlo způsobit převrácení a rozdrcení váhy. U největších kusů nábytku, jako jsou šatní skříně, použijte místo toho stěhovací vozíky.

Technika „háku“

Pokud přesouváte neforemný kus nábytku, jako je například křeslo, kde nelze vyjmout záda, použijte techniku ​​háku, abyste dostali předmět skrz dveře nebo zaoblete úzké rohy. Otočte křeslo na bok tak, aby horní část šla jako první. Proveďte horní část dveřmi a poté otočte předmět doleva nebo doprava tak, aby sedadlo následovalo v nejužším úhlu.

Naklánějte rozměrné pohovky nebo skříně

Chcete-li přestěhovat například pohovku nebo velkou skříň, je obvykle nejlepší je naklonit tak, aby stály na jedné straně směrem k zemi a další stranou směřovaly směrem ke stropu. Díky tomu bude mnohem snazší pohybovat se v prostoru a za rohy, zvláště pokud jej umístíte stěhovací kolečka.

Pokud je délka pohovky příliš dlouhá, než aby se vešla do výšky dveří, postavte ji vzpřímeně, ale když se dostanete ke dveřím, nakloňte ji. Pokuste se ji naklonit jen tolik, kolik je potřeba, aby se vešla pod dveře, a poté ji znovu postavte vzpřímeně, až budete přes.

Stěhování na dřevěných podlahách

Při stěhování těžkého nábytku na dřevěných podlahách je jedním z dalších problémů zabránění poškrábání podlahy. To platí pro tradiční masivní dřevěné podlahy, stejně jako pro dřevěné a laminátové podlahy.

Pamatujte: Nikdy nábytek po dřevěné podlaze neposouvejte. Je totiž velká pravděpodobnost, že tímto způsobem manipulace měkkou podlahu poškrábete. A to velmi snadno.

Použijte stěhovací kolečka

Stěhování pomocí stěhovacích koleček vám ušetří spoustu práce i starostí. Tato metoda je vhodná pro řadu podlah s tvrdým povrchem, jako jsou dřevěné podlahy, vinyl nebo dlaždice.

Stěhovací kolečka umístěná pod nohami nábytku snižují tření mezi nábytkem a podlahou. Poté může klouzat po povrchu dřevěné podlahy, takže je mnohem snazší s ním pohybovat po místnosti.

Při použití koleček na tvrdé podlahy a dřevěné podlahy se ujistěte, že mají měkký povrch. Posuvníky s tvrdým povrchem jsou vhodné pouze pro použití na kobercích; poškrábou a poškodí dřevěné podlahy.

Umístěte jezdce pod body, kde se nábytek dostává do kontaktu s podlahou.

Můžete si koupit jezdce nebo si vyrobit vlastní z předmětů, jako jsou kobercové odřezky nebo staré, mírně ploché polštáře.

Stěhovací deky

Stěhovací přikrývky se během stěhování omotávají kolem kusů nábytku. To chrání nábytek samotný i vaše podlahy před jakýmkoli poškozením. To je velmi praktické ve chvíli, kdy později budete nábytek potřebovat zvednout. Deky ochrání podlahu a pak je jednoduše vyzvednete s parťákem do vzduchu a nábytek přestěhujete na místo určení. Pozor! Při zvedání nábytku se ujistěte, že deky jsou schopny zvládnout váhu daného předmětu. Pokud si nejste jisti, použijte pod ně ještě stěhovací popruhy.  

 Stěhování na koberci

Tvrdé posuvníky

Zatímco tvrdé povrchy vyžadují měkké jezdce, měkké povrchy, jako je koberec, vyžadují stěhovací pomůcky s tvrdými kolečky. Ty snižují tření a umožňují nábytku klouzat po koberci. Posuvníky lze zakoupit v obchodech pro kutily, ale existují i ​​​​domácí alternativy, které fungují, jako například:

  • staniol (lesklá strana nahoru)
  • Kartonové čtverce
  • Plastová víka nádob
  • Plastové frisbee

Jak na to? Umístěte jezdec pod nohy kusů nábytku, abyste je posunuli přes koberec. 

Stěhování po schodech

Stěhování těžkého nábytku po schodech může být jednou z nejobtížnějších věcí, kterých lze bezpečně dosáhnout, protože schody představují další nebezpečí. Přečtěte si naše tipy pro přesun věcí po schodech.

Získejte pomoc

Stěhování těžkého nábytku vždy vyžaduje alespoň dvě osoby. Pokud stěhujete z několika pater, raději si na pomoc pozvěte náš tým zkušených stěhováků. Naši stěhováci z PROFIGROUP jsou pravidelně školeni pro stěhování z vysokých pater bez výtahu. Pracují s profi stěhovacími pomůckami a při práci jsou jištěni pojistkou odpovědnosti. S námi budete mít jistotu, že vás přestěhujeme bez problémů a ztrát na majetku. Podívejte se na naše reference, komu jsme při stěhování v Praze v nedávné době pomohli a rezervujte si u nás termín co nejdříve.

keyboard_return Zpět na Rady a tipy Pokračovat na další článek start
KalkulačkaSpočítejte si cenu stěhování pro svůj byt nebo dům
icon

Mohu vám pomoci?