Stěhování levně a bez nervů
Karel Gott | Stěhování po Praze
Tomáš Klus | Stěhování v okolí Prahy
Lukáš Langmajer | Stěhování Praha
Jirka Král | Stěhování z Prahy
+420 776 000 776 Poptávka Kalkulačka Kalkulačka

Stěhování firmy - co, kde a kdy nahlásit

03. 02. 2021
|schedule Čtení tohoto článku zabere 3 minuty
stěhování firem

Stěhujete svou firmu na novou adresu? Nezapomeňte nahlásit změnu sídla také nejrůznějším správním orgánům. Poradíme vám, kde všude je nutné provést změnu. 

Stěhování firmy

Stěhujete svůj obchod, firmu, výrobní halu, nebo kancelář na novou lukrativní adresu? Pak nezapomeňte o tomto stavu informovat všechny úřady. Změnu sídla je nutné nahlásit úřadům, pojišťovnám, dodavatelům i odběratelům. Na co se připravit před stěhováním firmy?

Před samotným stěhováním doporučujeme kontaktovat naši profi stěhovací firmu PROFIGROUP. Se stěhováním malých i velkých firem máme bohaté zkušenosti. Nabízíme svým klientům stěhování v předem dohodnutý čas tak, aby nedošlo k odstávce provozu nebo výroby. Díky tomu zajistíte své závazky dodavatelům včas. Navíc se naši vyškolení stěhováci postarají o vše za vás.

Stěhování firmy bez stresu

Nemusíte se stresovat s balením kanceláře, archivu, skladu nebo výrobních linek. Specializujeme se totiž nejen na stěhování, ale i vyklízení, skladování a mnoho doplňkových služeb. 

Kam je nutné nahlásit změnu sídla:

Obchodní rejstřík: Každou změnu sídla je nutné nahlásit na obchodním rejstříku. To se provádí do 90 dnů od rozhodnutí změny sídla.

Živnostenský úřad: Od zápisu změny sídla firmy do obchodního rejstříku a schválení změny firmy soudem, je nutné do 15 dnů ohlásit změnu sídla rovněž na živnostenském úřadě. 

Sociální správa a zdravotní pojišťovna: Má-li vaše firma zaměstnance, pak změnu sídla firmy oznamte do 8 dnů na příslušném úřadě. 

Finanční úřad: Změna sídla musí být nahlášena do 15 dnů na finančním úřadě. A to doložením změny výpisu z obchodního rejstříku nebo údaji o nabytí právní moci, či doložením nového živnostenského oprávnění. 

Dodavatel, odběratel: O změně sídla nezapomeňte informovat taktéž své zákazníky. 

Objednejte si stěhování firmy

Vyberte si nejvhodnější termín pro stěhování a ten si zarezervujte v naší stěhovací firmě PROFIGROUP. Podívat se také můžete na naše reference pro představu, kolika firmám jsme již se stěhováním pomohli.

keyboard_return Zpět na Rady a tipy Pokračovat na další článek start
KalkulačkaSpočítejte si cenu stěhování pro svůj byt nebo dům
icon

Mohu vám pomoci?