Připravujete se na stěhování s vaším čtyřnohým miláčkem? Připravte se na stěhování tak, abyste si stěhování užili se vším všudy! Rady našich zkušených stěhováků z PROFIGROUP vám přijdou vhod a ocení je i váš chlupatý parťák.
Stěhování se neobejde bez složitých manévrů. Patří sem samozřejmě balení veškerého vybavení vaší domácnosti. Pak přijde na řadu demontáž a balení nábytku. A nakonec vše odnosit do stěhovacího vozu. A pak to začne nanovo. Ale v opačné posloupnosti. Všechny věci musíte nejdřív odnosit do nového domova. Pak nábytek smontovat a připravit na další použití. No a na závěr musíte vše vybalit.
Je to proces, kterým si musí projít každý, kdo se stěhuje. Ale naštěstí existují tipy, jak vše zvládnout bez problémů. A to i v případě, pokud se stěhujete se svým čtyřnohým kamarádem. Naši stěhováci z PROFIGROUP mají se stěhováním s domácími mazlíčky bohaté zkušenosti, a tak přicházejí se šikovnými tipy, jak si celé stěhování usnadnit. Jak stěhujeme s domácími mazlíčky? Podívejte se na naše reference, komu jsme při stěhování po celé ČR v nedávné době pomohli a rezervujte si u nás termín co nejrychleji!
Pokud se stěhujete se psem, asi ani nezáleží na tom, zda se stěhujete po městě nebo rovnou přes celou republiku. Psi mají jednu (ne)výhodu. Jsou velmi vnímaví a citliví. Neujde jim, že se něco děje. Poznají to z vaší nervozity. A to nemusíte ještě ani začít vyklízet skříně.
Je třeba si uvědomit, že psi stěhování vnímají stejně, jako vy. Stěhují se do zcela nového prostředí. Jak doma, tak venku. Je to pro ně velká psychická zátěž. A každý pes vnímá změny jinak. Naprosto v pohodě přijmou změnu prostředí ti psi, kteří se svými páníčky pravidelně cestují a jsou neustále v novém prostředí. Hůře přijmou změnu ti psi, kteří jsou převážně doma nebo na zahradě.
Je třeba si uvědomit, že je pro stěhování se psem třeba vynaložit určité úsilí. Tak, abyste svému čtyřnohému parťákovi přesun co nejvíce zjednodušili. Psi se mohou začít během procesu stěhování začít chovat jinak. Není se čemu divit. Jak jsme si řekli na začátku, jsou velmi vnímaví a tak se na nich stres může podepsat celkem snadno. Pokud váš pes vykazuje neobvyklé chování, jako je například nehoda v interiéru nebo nadměrné štěkání na kolemjdoucí, pochopte, že tyto akce pramení ze stresu a úzkosti. Pes dělá v tuto chvíli maximum, aby se se změnami vyrovnal. Pokud se budete řídit těmito radami pro stěhování se psem, měli byste pozorovat celkové zlepšení jeho nálady a chování.
Pro vašeho psa může být traumatické, když začnete vyklízet věci, balit krabice a měnit uspořádání interiéru. Váš pes je zvyklý na denní režim. A krabice umístěné uprostřed místnosti jsou pro psa neobvyklé. Ve chvíli, kdy se kolem něj začnou dít „divné“ věci, může začít být nervózní.
Aby váš pes nepociťoval zbytečnou úzkost, snažte se udržovat jeho rozvrh co nejrutinnější. Dodržujte časy na procházky, hru, jídlo. Nezapomínejte na pravidelné cvičení, pokud je na něj pes zvyklý. Pokud se svým psem pravidelně pracujete a najednou vyjdete z režimu, pes se začne nudit a může vám začít dělat naschvály. Nebo začne být hyperaktivní. A určitě nechcete, aby začal kousat a vyndávat věci, které jste právě pečlivě zabalili a uložili do krabic.
Asi vám to ani nepřijde, ale při balení pes uslyší nové zvuky. Kterých se může dokonce bát! Seznamte ho proto se všemi balícími pomůckami. Pes si jej očichá. Klidně mu ukažte, jak se věc používá. Při „hře“ se pes seznámí se zvukem a už jej bude považovat za bezpečný. Ve chvíli, kdy uvidíte, že si pes na lepící pásku, strečovou fólii, bublinkovou fólii a jiné doplňky zvykl, můžete v klidu začít balit krabice.