Stěhování levně a bez nervů
Karel Gott | Stěhování po Praze
Tomáš Klus | Stěhování v okolí Prahy
Lukáš Langmajer | Stěhování Praha
Jirka Král | Stěhování z Prahy
+420 776 000 776 Poptávka Kalkulačka Kalkulačka

Stěhujete se? Přestěhujte jen to nejnutnější!

23. 05. 2024
|schedule Čtení tohoto článku zabere 5 minut
Profigroup

Stěhujete se do nového? Přestěhujte si ze svého původního bytu jen to nejdůležitější a investujte do nového vybavení. Stěhováním začíná nová etapa vašeho života. Využijte toho a zbavte se všeho, co vás bude neustále držet na tom samém místě.

Stěhováním to všechno začíná

Vyhlédli jste si krásný byt nebo prostorný dům s nádhernou zahradou, který přesně odpovídá vašim potřebám. Podepsali jste rezervační smlouvu a už zhruba víte, kdy se budete moci začít stěhovat. Využijte této chvíle a zbavte se veškerého vybavení, které vás tak trochu brzdí a drží na jednom místě. Od oblečení, po vybavení domácnosti, přes nábytek. Všechny tyto věci máte podvědomě spojené s nějakými zážitky a emocemi. Na každý kus máte vzpomínku, která vám mnohdy zamezuje „jít v životě dál“. Například oblečení jste nosili v době, kdy jste podnikali takové akce se svými přáteli. A ty akce už se nekonají. A vy to oblečení máte neustále na očích a kdykoliv otevřete skříň, cítíte pocit smutku a vracíte se ve vzpomínkách do nemovitosti. To samé ale platí i u vybavení domácnosti. Například obývací stěnu jste si kupovali v době, když jste se poprvé stěhovali od rodičů. A postel vám kupovala babička k narozeninám.

Je nejvyšší čas, posunout se dál. Nechte tíživé emoce na původní adrese a do nového se stěhujte jen s těmi věcmi, které vám dělají radost. Navíc ušetříte velké finanční výdaje spojené se stěhováním. Pamatujte, že každou věc musíte na  stěhovánípřipravit. Což vám zabere hodně času a zároveň peněz. Protože se všechno musí zabalit.

Vezměte si jen to nejnutnější

Na novou adresu stěhujte jen to nejdůležitější. Večer před stěhováním se ujistěte, že máte všechny nezbytnosti, jako je převlečení a zubní kartáček v krabici, kterou budete mít po nastěhování hned při ruce. Nezapomeňte také po ruce důležité dokumenty, nebo plyšáky pro děti a léky.

Používejte krabice správné velikosti

Věci, které budete stěhovat do nového, musí být zabalené do správné velikosti krabic. Díky tomu se vyhnete přeplnění a přetížení krabic. Knihy a jiné těžké předměty by měly být zabaleny v malých krabicích. Lehčí předměty, jako jsou polštáře a povlečení, lze zabalit do větších krabic.

Označte své krabice jasně podle místností

Ušetříte čas a nebudete plýtvat časem přemisťováním krabic. Abyste se vyhnuli psaní „Obývací pokoj“ 10krát na každou krabici, můžete pro označení použít systém barevného kódování. Stěhovákům pak řekněte barvu jednotlivé místnosti a oni pak podle štítků umístí krabice tam, kam patří.

Udělejte si seznam věcí v krabicích

Poznamenejte si obsah každé krabice na papír. Ten následně nalepte na bok krabice. Díky tomu budete na nové adrese vědět, pro co kam sáhnout.

Uchovávejte oblečení v zásuvkách prádelníku

Vaše zásuvky by neměly být prázdné. Tento tip na balení vám umožní přesunout vaše oblečení a další nerozbitné předměty z vaší komody. Plně naložené zásuvky jednoduše vyjměte z komody a zabalte je do bublinkové folie. Stanou se bezpečným a praktickým úložištěm vašich věcí a vy nebudete muset složitě věci ukládat do krabic a z krabic potom zase zpět.  

Oblečení stěhujte na ramínkách

Ponechání oblečení na ramínkách usnadní přepravu a uložení oblečení do skříně. Seskupte několik ramínek s oblečením k sobě a přetáhněte přes ně pytel na odpadky. Oblečení zůstane čisté, nepomačkané a připravené k pověšení.

Objednejte si profi stěhovací firmu

Stěhovat svépomocí je sice fajn, ale určitě nechcete, aby se během přepravy něco rozbilo. Objednejte si naše stěhováky z PROFIGROUP, kteří mají se stěhováním bohaté zkušenosti. Naši stěhováci jsou při práci jištěni pojistkou odpovědnosti s vysokým plněním. Disponují vlastními stěhovacími vozy a pomůckami. Navíc vám zdarma půjčíme obalový materiál. Ušetříme vám tak velké finanční výdaje a práci oproti stěhování svépomocí. Podívejte se na naše reference, komu jsme při stěhování v Plzni v nedávné době pomohli a rezervujte si u nás termín včas!

keyboard_return Zpět na Rady a tipy Pokračovat na další článek start
KalkulačkaSpočítejte si cenu stěhování pro svůj byt nebo dům
icon

Mohu vám pomoci?