Stěhování levně a bez nervů
Karel Gott | Stěhování po Praze
Tomáš Klus | Stěhování v okolí Prahy
Lukáš Langmajer | Stěhování Praha
Jirka Král | Stěhování z Prahy
+420 776 000 776 Poptávka Kalkulačka Kalkulačka

Tipy na balení obývacího pokoje

30. 05. 2024
|schedule Čtení tohoto článku zabere 8 minut
Profigroup

Stěhujete svou domácnost a čeká vás také stěhování obývacího pokoje? Podívejte se na osvědčené tipy našich stěhováků z PROFIGOUP, kteří mají se stěhováním obývacích pokojů bohaté zkušenosti!

Stěhování obývacího pokoje snadno a rychle

Stěhujete se do nového a budete s sebou stěhovat také vybavení obývacího pokoje? Pak se vám budou hodit tipy našich stěhováků z PROFIGROUP, kteří mají se stěhováním obývacích pokojů bohaté zkušenosti. Také se podíváme na to, jak rozmístit nábytek na nové adrese tak, aby obývací pokoj působil vzdušným, moderním a čistým dojmem.

Jak na stěhování obývacího pokoje

Vytvořte si seznam elektroniky

Patří sem váš televizor, počítač, herní konzole a další elektronika. Pokud si najímáte stěhovací společnost, vyfoťte si předem veškerou elektroniku. Tyto fotografie se mohou hodit, pokud dojde k jejich poškození přepravy a vy budete práci reklamovat.

Shromážděte všechny příručky k produktu a označte šňůry

Při přemísťování elektroniky, jako je váš počítač nebo herní konzole, si shromážděte všechny příručky k produktu a uložte je do zabezpečené tašky. Označte šňůry. Používejte pokud možno originální obal.

Zálohujte pevný disk počítače

Pokud by během přepravy došlo k jakémukoli poškození, můžete se připravit zálohováním pevného disku.

Vyfoťte zadní stranu televizoru

Do televize vede spousta drátů. A je velmi obtížné pamatovat si, kam jednotlivé dráty zapojit. Rada v tomto případě je jednoduchá. Vyfoťte kabely před tím, než je vyjmete z konektorů. Tak budete moci na nové adrese rychle kabely opět umístit do původních konektorů bez potíží.

Pokud nemáte původní krabici, použijte k přepravě televizoru pohyblivou deku

V ideálním případě byste měli televizor přepravovat v originální, včetně polystyrenu, ve kterém byl zabalen. Pokud krabici od televizoru nemáte, můžete televizor zabalit do bublinkové folie.  Ta by měla zajistit dostatečné vycpávky během přepravy. Televizor nikdy nepokládejte na bok.  

Vyjměte žárovky ze světel

Při přepravě se mohou rozbít. Použijte bublinkovou fólii a zabalte je.

Z velkých předmětů odstraňte vše, co půjde

Při přemísťování komody, obývací stěny nebo police sundejte vše, co by se během přepravy mohlo rozbít. Některé kusy nábytku mají odnímatelné nohy nebo záda. Z gauče sundejte polštáře a polstry. Ty můžete zabalit do velkých krabic nebo pytlů na odpadky. Používáte-li profesionální stěhováky, mohou se vám některý čalouněný nábytek smrštit.

Objednejte si stěhováky

Obývací pokoj je jednou z místností, která je náročná na stěhování. V obývacím pokoji jsou kromě komod a obývací stěny umístěná také křesla, pohovky, gauče, krby a jiné těžké předměty, které budete chtít jistě přestěhovat na novou adresu.

Se stěhováním nábytku a vybavení vám pomohou naši stěhováci z PROFIGROUP. Za roky praxe mají bohaté zkušenosti se stěhováním nábytku, používají kvalitní stěhovací pomůcky, zdarma vám půjčí krabice a obalový materiál a při práci jsou jištěni pojistkou odpovědnosti. Podívejte se na naše reference, komu jsme při stěhování v Praze s obývacím pokojem v nedávné době pomohli a rezervujte si u nás termín co nejdříve.

Jak si uspořádat obývací pokoj na nové adrese?

Stěhování je ten nejlepší čas k tomu, abyste vyhodili vše, co se vám nelíbí, ale nechtěli jste se daných věcí zbavit, protože jste k nim měli sentimentální vztah. Máte v obýváku starý nábytek, který se vám nehodí do konceptu na nové adrese? Je nejvyšší čas, poohlédnout se po nových moderních kouscích, které váš nový domov krásně rozzáří. Pokud se rozhodnete pro nákup nového vybavení, jako je obývací stěna, pohovky, křesla či gauče, pak zajděte do obchodu s nábytkem co nejdříve. Dodací lhůty jsou kolem 4-6 týdnů. Může se tak stát, že se přestěhujete a nebudete si mít kde odpočinout.

Jak oživit obývací pokoj

Chcete-li do svého prostoru vnést nový život, můžete se rozhodnout pro velké nebo malé změny. Ať jste kdekoli, zvažte těchto 8 návrhů, aby vám váš nový obývací pokoj nabídl útulný prostor.

Definujte nový centrální bod

Podívejte se do svého obývacího pokoje a okamžitě uvidíte, která oblast přitahuje vaše oči. Nyní si uspořádejte svůj obývací pokoj tak, abyste vytvořili nový centrální bod. Toto místo si zaslouží nový kus nábytku.

Centrální bod by měl působit vzdušně a nenuceně. Do tohoto prostoru umístěte pohovku, gauč, křesla a použijte malé stolky pro odložení věcí. Dozdobit prostor můžete kusovým kobercem. Hodit se bude také větší květina.

Uspořádejte nábytek

Obývací pokoj je prostor, kde trávíte hodně času se svou rodinou i přáteli. Pokud stěhujete nábytek z původní adresy na novou, nebo pokud kupujete nábytek nový, pečlivě se rozmyslete, kam jednotlivé kusy nábytku dáte.

Prostor by měl působit uceleně, vzdušně, svěže. Velký nábytek zbytečně zabírá prostor a místnost stísňuje. Namísto toho použijte několik menších komod a polic, které prostor přirozeně sjednotí.

Rozdělte místnost

S nábytkem připraveným k nastěhování si nyní můžete vyzkoušet své nové uspořádání. Přemýšlejte o tom, jak můžete místnost oživit posunem v nábytku, i když vám to bude zpočátku připadat zbytečně složité a zbytečné.

Když pohovku umístíte pár kroků od vstupní chodby, může vám to zpočátku připadat divné, ale jakmile se přesunete do knihovny vedle ní, budou se navzájem dobře doplňovat. Než se rozhodnete pro konečné uspořádání, vyzkoušejte několik pozic.

Odtáhněte stůl od stěny

V současnosti mnoho lidí pracuje z domova. Proto se i ty nejmenší prostory zastavují domácí kanceláří. Je velmi snadné postavit stůl ke zdi a hotovo. Ale nedělejte to. Zařiďte si obývací pokoj tak, aby váš stůl nesměřoval ke zdi, ale spíše k místnosti nebo otevřeným dveřím. Pohled přes obrazovku počítače na zeď není inspirativní a může být překážkou pro vaše myšlení.

Přesuňte svůj stůl tak, abyste se dívali ke dveřím nebo z okna. Ale nepokládejte svůj stůl přímo k oknu, umístěte jej kousek dozadu, abyste se mohli dívat ven, když se podíváte za obrazovku.

Vytvořte nová místa k sezení

Umístěte do obývacího pokoje kromě křesel a pohovky také polštáře na sezení či puffy. 

Odstraňte „falešné“ světlo

Zbavte se světla, které nenapodobuje přirozené světlo. Toto světlo může mít negativní vliv na vaše zdraví i náladu. Oči jsou zvyklé a touží po přirozeném světle. Jasné bílé světlo se přirozeně nevyskytuje a může mít skutečně „výrobní“ účinek na osoby, které jsou jím obklopeny. Proveďte další průzkum a až budete přesvědčeni, vyměňte svá světla za měkká teplá světla, která napodobují sluneční světlo. Nic neudává tón jako teplé světlo v pošmourném dni.

Uspořádejte nástěnné umění

Když zařizujete svůj obývací pokoj, věnujte čas také umístění nástěnného umění. Dekorace prostředí krásně prospěje. Umístěte do obýváku své rodinné fotografie nebo investujte do uměleckých děl od známých osobností nebo podpořte novodobé umělce.

Odstraňte odpad

Je pravda, že všichni máme příliš mnoho věcí. Zbytečných věcí. Dekorace, na které sedá prach, vyhoďte. Do nového interiéru se nehodí. Zbavte se všeho, co nepotřebujete a nechte si jen několik váz, dekorací, předmětů.

keyboard_return Zpět na Rady a tipy Pokračovat na další článek start
KalkulačkaSpočítejte si cenu stěhování pro svůj byt nebo dům
icon

Mohu vám pomoci?