Stěhování levně a bez nervů
Karel Gott | Stěhování po Praze
Tomáš Klus | Stěhování v okolí Prahy
Lukáš Langmajer | Stěhování Praha
Jirka Král | Stěhování z Prahy
+420 776 000 776 Poptávka Kalkulačka Kalkulačka

Jak se rychle přestěhovat: Tipy na rychlé stěhování, pokud vás tlačí čas

24. 04. 2024
|schedule Čtení tohoto článku zabere 8 minut
Stěhování od PROFIGROUP

Dostali jste skvělou nabídku ke stěhování? Podívejte se na užitečné tipy, když není dostatek prostoru pro balení. Pro spěšné stěhování si objednejte náš tým z PROFIGROUP!

Spěšné stěhování

Největším strašákem pro všechny, kteří se mají stěhovat, je čas. Jenže někdy se situace vyvine tak, že toho času skutečně není mnoho. Ve světě stěhování se tomu říká spěšná akce. Jak s takovou situací naložit, jak se co nejrychleji zabalit a na co během toho shonu nezapomenout? Podívejte se na tipy našich stěhováků, jak na spěšné stěhování.

Rychlé stěhování od A do Z

V dokonalém světě bystě měli několik týdnů pro důkladné třídění vašich osobních věcí, důkladné balení a řádné uklízení. Jenže situace se má tak, že vám zavolal makléř, že vaše nemovitost je připravená k nastěhování a vy máte jedinou možnost. Buď se co nejrychleji přestěhovat nebo platit desetitisíce zbytečně za další měsíc za nájem. Jak se rozhodnete? Samozřejmě, že se budete snažit co nejrychleji přestěhovat!

Stěhování je proces plný nejmenších detailů a jednotlivých úkolů a pro jeho správné provedení jsou obecně doporučovány tři nebo čtyři týdny. Ale život přináší různá překvapení a tak vy máte na stěhování sotva několik dní.

Existují dva základní typy rychlého stěhování. Ten, při kterém nemáte moc času mezi zjištěním, že se musíte přestěhovat, a samotným stěhováním, a ten, kdy moc dlouho balení a práci kolem stěhování odkládáte a týden před stěhováním se přistihnete, že nemáte prakticky zabaleno vůbec nic. V obou případech je nutné zjistit, jak se rychle můžete přestěhovat. Zde je několik tipů, které vám pomohou se stěhováním na poslední chvíli.

Začněte s logistikou

Stěhování na poslední chvíli způsobí, že každý úkol se bude zdát jak bezprostředně nezbytný a zároveň naprosto obtížně splnitelný.  Nejhorší je, pokud začnete cítit stres nad tím, co všechno je třeba udělat. Namísto toho, aby vás přemohly vaše stěhovací úkoly, zhluboka se nadechněte a pusťte se do práce vyškrtáváním položek ze seznamu.

Ze všeho nejdříve je důležité najmout si zodpovědnou stěhovací firmu, která má se spěšným stěhováním bohaté zkušenosti. Zavolejte si k nám na pobočku do PROFIGROUP a sjednejte si termín stěhování. S technikem si přímo u vás doma na nezávazné konzultaci domluvte vaše požadavky a představy. Naši stěhováci vám mohou pomoci s balením například nábytku nebo křehkých věcí.

Ušetříme vám tím hodně času a navíc budete mít jistotu, že se během přesunu nic nerozbije. Jsme tým stěhováků, kteří vám v takové situaci budou neustále nápomocni a pomohou vám i ve chvíli, kdy skutečně není žádný prostor pro otálení. Kromě toho zajišťujeme stěhování na klíč. To nám stačí předat klíče od původní adresy a nové adresy a celý váš byt přestěhujeme sami. Nábytek rozmístíme na nové adrese podle předem domluveného plánu a připravíme jej na další použití. Vy tak budete mít čistou hlavu, prázdné ruce, žádné starosti a dokonale a bezpečně přestěhovaný celý byt či dům! Podívejte se na naše reference, komu jsme při stěhování v Praze pomohli.

Udělejte si plán svého stěhování

Jakmile si najmete stěhováky, určete, co musíte udělat v době, která vám zbývá do dne stěhování. Ze všeho nejdříve se podívejte na plán stěhování od našich stěhováků, který jste obdrželi zdarma a sami si podle něj připravte vlastní plán. Naši stěhováci si připravují plán toho, jak bude stěhování probíhat a mají zde poznamenané vaše požadavky. Vy si udělejte podobný seznam. Zapište si vše, co je třeba udělat. Co všechno zabalit, co všechno zařídit. Jaké služby je třeba vypovědět a jaké naopak sjednat. A jednotlivé položky, jak je budete pomalu vyřizovat, odškrtávejte. Tak na nic nezapomenete! Můžete si na svůj plán stěhování přidat úkoly specifické pro vaši situaci. Pokud máte například ve škole děti, budete muset školu okamžitě oznámit.

Dále s ohledem na to, kolik času před stěhováním zbývá, uspořádejte tyto úkoly do úkolů, které je třeba udělat hned, co může počkat týden nebo dva a co je třeba udělat ve dnech před stěhováním. Přidejte k tomu, co musíte udělat v den stěhování. Jakmile vás napadnou nové úkoly, zařaďte je do svého seznamu.

Plán stěhování vám také pomůže snížit stres a úzkost z stěhování na poslední chvíli, protože víte, co je třeba udělat a kdy.

Přemýšlejte nad krabicemi

Balení je pravděpodobně první věc, která vás napadne, když čelíte stěhování, zejména na poslední chvíli. Než však začnete balit svůj domov, zapřemýšlejte, kde vezmete dostatek krabic a obalového materiálu. Než se rozhodnete pro stěhování svépomocí a nákupu obalového materiálu, domluvte si stěhování u PROFIGROUP. Díky tomu, že vám zdarma půjčíme obalový materiál, krabice a boxy, vám ušetříme až 30 % oproti stěhování svépomocí. Navíc vám půjčíme také stěhovací pomůcky pro jednodušší manipulaci s těžkými skříněmi nebo krabicemi. S námi bude stěhování na poslední chvíli hračka!

Uvědomte školu: Pokud se vaše děti budou stěhovat do jiného města nebo čtvrti, oznamte ve stávající škole, že děti budou přestupovat. Společně s dětmi se podívejte do místních škol na nové adrese a domluvte si přestup.  

Služby: Budete muset zrušit své stávající služby, dodávky energií a různé smlouvy. Například internet, elektřinu, vodu, plyn, pojistku domácnosti aj. A všechno převést na novou adresu. Jinak se může stát, že v den stěhování si na nové adrese nezatopíte.   

Lékařské služby: Pokud se stěhujete do jiného města, budete si muset najít nového lékaře a zubaře. Než vyrazíte, ujistěte se, že máte s sebou všechny lékařské zprávy. Majitelé domácích mazlíčků by také měli podívat po nejbližším veterináři a převzít si lékařské zprávy od současného.

Zbavte se věcí, které nepotřebujete.

Čím méně budete muset balit, tím jednodušší bude stěhování. A při stěhování na poslední chvíli je snadné balení klíčové. Projděte každou místnost, skříň a skříň vašeho domu nebo bytu a vytáhněte věci, které už nechcete nebo nepotřebujete. Rozdělte tyto položky na tři hromádky: darujte, recyklujte a vyhoďte.

Myslete na praktičnost, ne na sentimentalitu. Stěhování je skvělý čas na vytřídění věcí a uspěchaný přesun vám dává ještě větší motivaci cestovat nalehko.

keyboard_return Zpět na Ceník stěhování Pokračovat na další článek start
KalkulačkaSpočítejte si cenu stěhování pro svůj byt nebo dům
icon

Mohu vám pomoci?