Stěhování levně a bez nervů
Karel Gott | Stěhování po Praze
Tomáš Klus | Stěhování v okolí Prahy
Lukáš Langmajer | Stěhování Praha
Jirka Král | Stěhování z Prahy
+420 776 000 776 Poptávka Kalkulačka Kalkulačka

10 věcí, které byste měli vědět o stěhování v létě

04. 06. 2024
|schedule Čtení tohoto článku zabere 8 minut
Profigroup

Léto patří k nejoblíbenějším měsícům pro stěhování v roce. Příjemné teploty, stálé počasí, prázdniny ve školách. Jenže jsou tu i faktory, které mohou stěhování v létě znepříjemnit. Na co si dát pozor?

Stěhování v létě

Většina lidí se rozhodne přestěhovat v rozmezí mezi květnem a zářím, takže letní měsíce, pokud jde o rodiny s dětmi, to jistí. Stěhování v různých ročních obdobích má své výhody. Léto má výhodu letních prázdnin, což znamená menší dopad na rutinu dětí a plány spánku. Pracovní povinnosti mohou být v létě pro některé lidi o něco lehčí, což usnadňuje uvolnění potřebného času. Jenže pak jsou tu také vysoké teploty, které mohou představovat určité problémy. Pokud se rozhodnete přestěhovat v letních měsících, zde pro vás naši zkušení stěhováci z PROFIGROUP připravili tipy, jak se bezpečně přestěhovat.

Udělejte si letní stěhování co nejjednodušší

Bez ohledu na důvod, proč plánujete letní stěhování, je důležité zajistit, aby den proběhl bez problémů. Stěhování může být pro každého stresujícím obdobím, zvláště pokud se snažíte koordinovat celou rodinu nebo jste prvním vlastníkem domu. Zde je deset tipů na stěhování, které byste si měli pamatovat na letní stěhování:

Plánujte dopředu – dostatečně dlouho dopředu. Pokud jde o stěhování v letních měsících, čím dříve si uděláte průzkum stěhovacích firem, získáte nějaké nabídky od stěhovacích společností nebo si zarezervujete svůj náklaďák, tím lépe! Pokud se plánujete stěhovat například v srpnu, měli byste si naplánovat rezervaci stěhovací firmy nebo nákladního vozu do začátku července – alespoň měsíc před datem stěhování. Hledáte nejvýhodnější stěhování v Praze? Podívejte se na aktuální nabídku stěhování u PROFIGROUP! Nabízíme akční nabídku za stěhování v létě. A k tomu vás přestěhujeme i během několika dní. Svým klientům totiž nabízíme spěšné stěhování.

Pokud je to možné, vyberte si pro stěhování den v týdnu - pracovní dny, zejména všední dny uprostřed měsíce na rozdíl od konce měsíce, jsou pro letní stěhování mnohem méně vytížené než víkendy, které je nutné zarezervovat měsíce předem. U PROFIGROUP pro vás vybereme termín dle vašeho výběru, stačí si objednat spěšné stěhování.

Buďte flexibilní - je důležité naplánovat si časovou rezervu pro případ, že by se vaše letní stěhování muselo z nějakého důvodu odložit. Důvodů může být opravdu mnoho. Nepřišel vám nábytek do nového bytu, stěhovací firma nestihla dodělat zednické práce nebo truhlář nestihl namontovat kuchyň včas. Tohle všechno může mít nepříjemný dopad na celé stěhování. Proto si veškeré dodavatelské společnosti kontrolujte a kontrolujte termín dodání. Nechte si alespoň týden rezervu pro stěhování. Je lepší mít týden nový byt připravený k nastěhování, než pak složitě celou akci přesouvat na jiný termín.

Buďte realističtí ohledně balení - pokud budete balit celý dům bez asistence stěhováků, nemyslete si, že za týden zvládnete sbalit vše, co vlastníte. Začněte balit, jakmile je stanoven váš den stěhování. Ihned zabalte nepodstatné věci, jako jsou dekorace, drobnosti, sezónní předměty a oblečení. Pak se teprve pusťte do věcí, které běžně používáte, ale nejsou pro vás až tolik potřebné. Na závěr zabalte ostatní položky. Nábytek začněte balit ve chvíli, kdy je prázdný. A nezapomeňte také věci řádně třídit. Přece do nového bytu nepřestěhujete vše? Vyřaďte staré oblečení, nevyhovující dekorace, nepoužívané vybavení.

Před stěhováním prodejte nevyhovující nábytek, dekorace, elektroniku - využijte pěkného letního počasí a uspořádejte výprodej ještě užitečných věcí u vás v garáži nebo na dvorku. Ačkoliv je to v České republice netradiční způsob prodeje věcí, vězte, že bude účinné. Na internetových bazarech sice vidí vaše věci mnoho lidí, ale jen málo se toho podaří prodat. U domovního výprodeje se většinou zbavíte všeho během několika hodin. Cokoli se neprodá, může jít okamžitě na charitu nebo umístit ke kontejnerům, takže budete mít méně věcí na balení a stěhování.

Zjistěte, jaké věci mohou jít na stěhovací vůz - pamatujte, že některým vašim věcem se v horku na jedoucím kamionu nemusí tak dobře dařit. Předměty jako svíčky, DVD, vinylové desky, některá elektronika a další předměty citlivé na teplo by se měly pokud možno přemisťovat v osobním autě.

Připravte si klimatizaci - ve svém novém domově si nezapomeňte s předstihem na sebe napsat veškeré energie a služby. Jak se vám bude hodit zapnutá klimatizace, zatímco budete vynášet věci z auta?  Navíc se tak složitě vyhnete nedorozuměním s předchozím majitelem, kdo spálil tolik energie během několika hodin.

Nezapomeňte na pitný režim - připravte si cestovní ledničku. Do té dejte čistou vodu i nějaké ty energetické drinky, šťávy, nealkoholické limonády i ovoce a zeleninu. Voda je v horných letních dnech důležitá. Vláknina vám dodá spoustu energie.  

Připravte dětem plán - pokud jsou děti dost staré na to, aby vám pomohly s vaším letním stěhováním, naplánujte pro ně několik projektů vhodných pro děti. Umožněte jim zabalit si hračky nebo přesunout lehčí, menší krabice do vašeho nového domova. Pokud jsou děti ještě příliš malé na to, aby pomohly, zajistěte si na den hlídání, abyste se mohli soustředit na efektivnější pohyb.

Zajistěte hlídání pro domácí mazlíčky - pamatujte, že stěhování je stresující i pro vaše chlupaté přátele. Ujistěte se, že máte správné vybavení pro bezpečné přemisťování domácích mazlíčků a že pro ně máte bezpečné místo během vynášení krabic a nábytku z domu do stěhovacího vozu. Ideální je, umístit na chvíli domácí mazlíčky k sousedům nebo rodinným příslušníkům. Než vystěhujete poslední krabici.

Stěhujte s profesionály

Stěhování v letních měsících nemusí být náročné, pokud se obrátíte na zkušené stěhováky z PROFIGROUP. Zajišťujeme spěšné stěhování. S námi nemusíte čekat na termín stěhování několik týdnů dopředu. Stěhujeme o víkendech a svátcích. Dokonce i ve večerních či nočních hodinách. Bez příplatku! K práci používáme speciálně upravené stěhovací vozy, které odvezou i křehké vybavení. A při práci jsme jištěni pojistkou odpovědnosti. Podívejte se na naše reference a objednejte si stěhování v létě právě nyní!

keyboard_return Zpět na Rady a tipy Pokračovat na další článek start
KalkulačkaSpočítejte si cenu stěhování pro svůj byt nebo dům
icon

Mohu vám pomoci?