Stěhování levně a bez nervů
Karel Gott | Stěhování po Praze
Tomáš Klus | Stěhování v okolí Prahy
Lukáš Langmajer | Stěhování Praha
Jirka Král | Stěhování z Prahy
+420 776 000 776 Poptávka Kalkulačka Kalkulačka

Jak dlouho potrvá zabalit ložnici při stěhování

10. 06. 2024
|schedule Čtení tohoto článku zabere 5 minut
Stěhování ložnice s PROFIGROUP

Stěhování se týká i vaší ložnice. Jak zabalit veškeré oblečení ze skříní a ostatní věci? Podívejte se, jak co nejrychleji a nejefektivněji zabalit ložnici a připravit ji na stěhování s PROFIGROUP.

Když stěhování, tak od A do Z

Stěhování je tak trochu jízda emocí na horské dráze. Při pomyšlení na stěhování cítíte neskutečné vzrušení ze zahájení nového dobrodružství až po zdrcující strach z sbalení všech věcí. A pokud jde o balení ložnice, věci mohou být obzvláště složité. Ložnice totiž bývá místnost, ve které jsou umístěné velké vestavné šatní skříně. Ve kterých je uložené sezónní oblečení pro všechny čtyři roční období. A také doplňky. A také boty. A také… prostě všechno! Balení ložnice představuje asi ten nejtěžší úkol z celého balení domácnosti.  Ale nebojte se! S trochou plánování a několika odbornými tipy a triky od našich zkušených stěhováků z PROFIGROUP si zabalíte svou ložnici jako profesionál během okamžiku. Podívejte se tedy do našeho komplexního průvodce, jak zabalit ložnici na stěhování.

 Kontrolní seznam nezbytných obalových materiálů 

Dříve, než se pustíte do balení ložnice, musíte se nejdříve zásobit kvalitními balicími potřebami. Jenže nákup balícího materiálu, krabic a plastových boxů na stěhování představuje velkou finanční zátěž pro váš rozpočet a může značně navýšit rozpočet pro stěhování svépomoci.

Zavolejte si proto na nezávaznou konzultaci k vám domů našeho technika. Ten spočítá množství krabic, které budete k balení celé domácnosti potřebovat a přidá několik krabic navíc, pro jistotu. ZADARMO! S našimi stěhováky z PROFIGROUP ušetříte tisíce oproti stěhování svépomocí, a ještě vám pomohou s odvozem těžkých věcí. Nebo vám pomohou s balením vybraných kusů nábytku.

Co pro stěhování ložnice budete potřebovat:

  • Krabice na stěhování: Je důležité vybrat krabice v různých velikostech, aby se do nich pohodlně vešly všechny věci. Hodit se vám budou velké krabice na oblečení, které musí zůstat na ramínkách, a malé krabice na těžší předměty.
  • Bublinková fólie: Bublinková fólie dodává křehkým předmětům další vrstvu ochrany, díky čemuž je perfektním řešením pro elektroniku nebo jemné dekorace.
  • Balicí páska: Balicí páska je nezbytná pro zajištění krabic a vyztužení rohů, aby se zabránilo jejich zlomení.
  • Štítky: Pomocí štítků označte každou krabici obsahem a místností, do které patří. Vybalování tak bude rychlejší a efektivnější.
  • Značky na krabice: Nezapomeňte si koupit výrazný fix na krabice, abyste mohli psát na štítky a označit jakýkoli nábytek nebo velké předměty.
  • Užitkový nůž: Budete potřebovat ostrý nůž na koberce pro odříznutí kousků bublinkové fólie a otevření krabic, až dorazíte na své nové místo. 
  • Potahy matrací: Potahy matrací se hodí k ochraně matrace před nečistotami a poškozením během stěhování.
  • Stretch fólie: Stretch fólie je skvělý způsob, jak zajistit nábytkové zásuvky nebo dvířka, aby se zabránilo jejich otevření během stěhování.

Ve chvíli, kdy budete mít po ruce všechny výše uvedené potřeby, budete se moci v klidu a pohodlně pustit do balení ložnice.

Jak začít balit ložnici?

Dříve, než začnete balit ložnici, je důležité mít připravený plán. Jak a čím vlastně začít? Nejdříve musíte věci důkladně probrat a protřídit. Začněte tím, že si protřídíte své věci a rozhodnete se, co si chcete ponechat a čeho se můžete zbavit. Teď je ten nejlepší čas zbavit se veškerých věcí a doplňků, které jste na sobě neměli déle jak rok.

Při balení ložnice je třeba začít systematicky. Přece nechcete otevřít již zabalenou krabici, protože jste si do ní omylem uložili oblečení, které nutně potřebujete. Začněte proto balit věci, které nebudete používat, dokud se nepřestěhujete. To zahrnuje sezónní oblečení, sezónní sportovní výbavu, ložní prádlo a výzdobu. Označte každou krabici s obsahem, abyste vše snadno našli, jakmile dorazíte do svého nového domova. 

Jak dlouho trvá sbalit jednu ložnici?

Přemýšlíte, kolik času vás bude stát balení ložnice? To závisí na tom, kolik věcí máte a jak jste při balení organizovaní. Obecně trvá sbalení malé až středně velké ložnice přibližně 4–6 hodin, u větší ložnice až 8 hodin. Ale v každém případě záleží především na tom, kolik věcí ve skříních máte a čeho jste ochotni se zbavit.

Pro jednodušší balení ložnice se obraťte na náš tým z PROFIGROUP. Podívejte se na naše reference, komu jsme při stěhování v Praze pomohli a jak balíme ložnice my.

 

keyboard_return Zpět na Rady a tipy Pokračovat na další článek start
KalkulačkaSpočítejte si cenu stěhování pro svůj byt nebo dům
icon

Mohu vám pomoci?