Stěhování levně a bez nervů
Karel Gott | Stěhování po Praze
Tomáš Klus | Stěhování v okolí Prahy
Lukáš Langmajer | Stěhování Praha
Jirka Král | Stěhování z Prahy
+420 776 000 776 Poptávka Kalkulačka Kalkulačka

7 tipů, jak si usnadnit stěhování

23. 05. 2024
|schedule Čtení tohoto článku zabere 5 minut
Profigroup

Konečně jste dokončili všechny kroky k prodeji svého stávajícího domu a je čas začít se stěhováním. Podívejte se na našich 10 tipů, jak si stěhování co nejvíce usnadnit!

Jak si co nejvíce usnadnit stěhování?

Stěhování. Činnost, která „začíná“ podpisem rezervační smlouvy pro nákup nové nemovitosti a prodejem původní nemovitosti. Jeden by řekl, že tím to celé začíná. Ale to je omyl. V procesu  stěhování už jste prakticky od doby, kdy jste začali uvažovat o změně. Proces vyhlížení nové nemovitosti nebo plánování stavby nového domu. To je samotný začátek celého stěhování. A nyní stojíte před tím nejsložitějším. Zabalit celou domácnost a přestěhovat ji do nového. S užitečnými tipy našich stěhováků z PROFIGROUP získáte důležitý návod, jak se z procesu stěhování nezbláznit a zůstat celou dobu nad věcí. Jdeme na to!

Připravte se

Existuje celá řada osvědčených tipů, které mohou stěhování usnadnit. Kontrolní seznam pro stěhování vám pomůže zajistit, aby bylo vše v pořádku před, během a po vašem stěhování. Dalším dobrým tipem pro stěhování je mít pozitivní přístup k celé situaci.

Naše tipy stěhování lze rozdělit do dvou kategorií. Některé se zaměří na efektivní zabalení, jiné vám připomenou zrušit veškeré služby, smlouvy, dodávky aj. a naopak vyjednat nejvýhodnější dodávky energií, pojistky, služby na nové adrese.

Další tipy našich stěhováků z PROFIGROUP vám pomohou se zaměřit na jiné detaily stěhování, jako je péče o domácí mazlíčky nebo co dělat, když se stěhováci opozdí. Nejdůležitější rady pro stěhování však najdete v tomto článku a ty se týkají samotného stěhování.

Tento seznam tipů by vám měl ve většině případů pomoci. Pokud se podíváte na tyto tipy pro přesun, budete se moci pohybovat rychleji, efektivněji a s menšími problémy.

Stěhovací tipy, triky a rady

1. Nejprve vytvořte rozvrh

Je snadné odkládat věci na poslední chvíli. Ale pak vzniká riziko paniky a stresu. Shonu na poslední chvíli se můžete vyhnout tím, že si naplánujete, kolik času a jak dlouho bude trvat balení každého prostoru a vytvoříte si plán, který bude obsahovat dostatek času.

Plánování a příprava by měla začít alespoň měsíc před vaším stěhováním. Abyste si přesun usnadnili, vytvořte si kontrolní seznam pro přesun a začněte jej co nejdříve sledovat.

2. Vytvořte zásobovací sadu pro stěhování

Ujistěte se, že máte kompletní zásobovací sadu pro stěhování, až budete balit svůj starý domov. Na jednom místě můžete mít následující položky:

  • Krabice a boxy
  • Pytle na odpad
  • Gumičky
  • Uzavíratelné sáčky
  • Izolepa, barevné štítky, popisovače
  • Bublinková folie, flexi folie

Tyto předměty jsou velmi užitečné a budou vám při vašem pohybu velkou pomocí. Jenže jejich nákup je poměrně drahý. Proto si domluvte nezávaznou schůzku s naším technikem přímo u vás doma. Projděte s ním veškerý prostor, který budete potřebovat přestěhovat. Náš technik spočítá množství obalového materiálu, který vám ZDARMA půjčíme. S námi ušetříte tisíce za nákup obalového materiálu a stěhovacích pomůcek, protože ty vlastníme svoje!

3. Zbavte se přebytečných věcí

Zabalit všechny své věci do tašek a krabic může být obtížné.  Než začnete balit, proveďte důkladnou očistu od všech nepotřebných věcí. To vám usnadní balení, přesun a vybalení.

4. Vytvořte si desky na dokumenty

Během stěhování budete mít spoustu dokladů a smluv. Které je třeba mít neustále po ruce. Připravte si praktické desky s přihrádkami. Do jedné dejte smlouvy k nemovitosti, pojistky a přepisy energií. Do druhé dejte smlouvy o dílo s řemeslníky. A ostatní použijte pro uložení dokladů o platbách a nákupech nového vybavení.

5. Zabalte se co nejvíce dopředu

S balením začněte několik týdnů dopředu. Začněte věcmi, které nepotřebujete. Kabáty, sportovní výbavu, knihy a věci potřebné jednou za čas zabalte jako první.

6. Zabalte si do nového místa jen to, co potřebujete a chcete

Nestěhujte věci, které jste roky nepoužili. Ty darujte nebo vyhoďte.  

7. Rezervujte včas

Rezervujte si náš tým stěhováků z PROFIGROUP včas. S námi si ušetříte velké výdaje spojené s nákupem obalového materiálu, stěhovacích pomůcek, pronájmu dodávky a odměnu pro přátele za pomoc. Také vám ušetříme spoustu času a vynaložené energie. Podívejte se na naše reference, komu jsme při stěhování v Praze v nedávné době pomohli a rezervujte si u nás termín stěhování.

 

keyboard_return Zpět na Rady a tipy Pokračovat na další článek start
KalkulačkaSpočítejte si cenu stěhování pro svůj byt nebo dům
icon

Mohu vám pomoci?