Stěhování levně a bez nervů
Karel Gott | Stěhování po Praze
Tomáš Klus | Stěhování v okolí Prahy
Lukáš Langmajer | Stěhování Praha
Jirka Král | Stěhování z Prahy
+420 776 000 776 Poptávka Kalkulačka Kalkulačka

Jak bezpečně přestěhovat akrylátovou vířivku

20. 05. 2024
|schedule Čtení tohoto článku zabere 7 minut
Profigroup

Máte ve svém domácím wellness akrylátovou vířivku, kterou chcete přestěhovat do svého nového domova? Obraťte se na náš tým stěhováků z PROFIGROUP, kteří jsou pro stěhování těžkých břemen jištěni pojistkou odpovědnosti s vysokým plněním!

Stěhování vířivky je tak trochu oříšek, na který se musíte připravit s dostatečně velkým předstihem. Ze všeho nejdříve se vířivka musí vypustit. Dále se musíte ujistit, že nové umístění má potřebný zdroj napájení, aby bylo možné jej připojit a znovu zapojit. Nakonec musíte přijít na to, jak s tou věcí pohnete. Vířivky mohou vážit podle materiálu od cca 50 kg do 600 kg v závislosti na modelu. U akrylátových modelů nepravděpodobné, že by šlo o případ, kdy jej jednoduše zvednete a přesunete, kam chcete.

Specializované zařízení pro stěhování vířivky

Přestože je možné přemisťovat vířivku jen s partou vašich nejsilnějších přátel, existují speciální vybavení, které stěhování výrazně usnadní. Patří mezi ně stěhovací popruhy nebo stěhovací kolečka.

Mezi další součásti vybavení, které vám při stěhování pomohou, patří:

  • Dřevo – ideálně 4×4 řezivo, pro zvedání vířivky ze země, což usnadňuje nasunutí na stěhovací kolečka.
  • Deky – pro ochranu vaší vířivky před poškrábáním, promáčknutím a rozbitím během přesunu.
  • Stěhovací popruhy – aby se zamezilo pohybu vany během přesunu.

Jsou v cestě nějaké překážky?

Pamatujte na to, že vířivky jsou opravdu těžké a během manipulace, jako by ještě přibývaly na váze. Jsou také dost objemné a obtížně se s nimi manipuluje v úzkých zatáčkách. I se správným vybavením.

Před tím, než vířivku odpojíte, naplánujte si trasu, kterou se ze zahrady nebo z místnosti vydáte. Poznamenejte si výšku a šířku vaší vířivky a porovnejte ji s výškou a šířkou cesty, kterou budete vířivku stěhovat. Nezapomeňte také zohlednit cestu k novému umístění. Překážky na zahradě značně zhoršují již tak složitou práci. Mohou zahrnovat:

  • Ploty
  • Uličky
  • Žlaby
  • Brány
  • Převislé větve
  • Nízké okapy.

Vyplatí se také zkontrolovat, zda je při projíždění zatáček dostatek prostoru pro bezpečnou manipulaci. Pokud máte k dispozici otočení pouze o 90 stupňů, vana to prostě nezvládne. Budete muset hledat jinou alternativu. V některých případech nezbyde nic jiného, než najmout si jeřáb a zvednout vířivku nad dům. Nebo se zeptejte svých laskavých sousedů, zda vám nedovolí odstranit plotový panel a místo toho projít jejich zahradou.

Stěhování vířivky

Ve chvíli, kdy si budete jisti, že s vířivkou pohodlně projdete, je na čase začít s přesunem.

Vypuštění a odpojení vířivky

Ze všeho nejdříve je potřeba vířivku vypustit. A zde nemluvíme pouze o vaně, musíte také vypustit potrubí a čerpadlo. Není to obtížný proces, pokud máte správné vybavení, lze jej provést v 5 snadných krocích:

Odpojte napájení

Připojte hadici k vypouštěcímu ventilu

Otevřete vypouštěcí ventil, abyste vypustili vodu. Pamatujte, že vířivka obsahuje velké množství vody, které je třeba bezpečně vypustit. Pomocí hadice můžete lehce korigovat tekoucí vodu v zahradě nebo vodu vypusťte do odpadu.

K odstranění zbývající vody použijte mokro-suchý vysavač

Vyčistěte vířivku. Využijte této příležitosti k důkladnému vyčištění vany a opravě případných poškození povrchu.

Tyto kroky se mohou lišit v závislosti na vašem modelu. Informace o tom, jak vypustit vířivku, byste měli mít v návodu k použití od výrobce. Nezapomeňte, že veškeré dráty a trubky je nutné odpojit nebo bezpečně připevnit k vířivce, aby se během manipulace nepoškodily.

Zvedněte vířivku na stěhovací pomůcky

Jakmile je vana vypuštěna, vyčištěna a připravena k přepravě, první věc, kterou musíte udělat, je zvednout vanu z podlahy a přetočit ji na bok. Vzpřímená vana snižuje šířku a usnadňuje průchod úzkými oblastmi vaší zahrady.

Pozor, aby se vana během tohoto kroku nepoškodila. Může snadno dojít k poškrábání, promáčknutí nebo dokonce prasknutí materiálu! Abyste eliminovali riziko mechanického poškození, vanu zabalte do bublinkové folie, rohy ochraňte starými dekami, které nakonec převažte fixační folií.

Při manipulaci zvedněte jeden roh po druhém a zasuňte dřevo pod podpěru. Jakmile se zvedne ze země, bude snazší překlopit vanu na bok.

Postavte vířivku na stěhovací kolečka, přikryjte ji přikrývkami a zajistěte ji popruhy, abyste zabránili pohybu nebo pádu.

Tip: Ujistěte se, že strana, na kterou vířivku sklápíte, nemá žádné ovládací panely, které by se mohly vlivem váhy zlomit.

Opatrně přesuňte vířivku

Vířivku bezpečně připevněnou ke stěhovacím kolečkům můžete začít pomalu přesouvat. Jeďte pomalu a klidně, abyste předešli nehodám způsobeným nerovným povrchem. Je také dobré mít na každé straně osobu, která kontroluje manipulaci a koriguje postup. Naložení vířivky na běžný stěhovací vůz pravděpodobně nebude tou nejlepší volbou.

Umístění vířivky na nové místo

Jakmile se dostanete na nové místo, je čas postavit vířivku na místo určení. Zacházejte opatrně, nechcete vynaložit veškeré úsilí na přesun vany, abyste ji v posledním bodě rozbili.

Při umístění vířivky na místo určení můžete použít dřevo, po kterém vířivku jednoduše položíte na podlahu. Až bude vířivka dobře usazena, vyjměte každý kus řeziva po jednom kusu a máte hotovo. Teď už zbývá jen zapojit vanu a naplnit ji vodou. Pak se můžete posadit a uvolnit ty bolavé svaly.

Zavolejte profesionály, aby vaši vířivku přesunuli

Jak jste se nyní sami přesvědčili, stěhování akrylátové vířivky není jednoduché. Dříve, než se pustíte do stěhování své vířivky svépomocí, zvažte, zda se raději neobrátit na stěhováky z PROFIGROUP, kteří mají se stěhováním těžkých břemen bohaté zkušenosti. Při práci nás jistí pojistka odpovědnosti s vysokým plněním, proto vám garantujeme rychlou úhradu částky, v případě, že by se během stěhování stala chyba a vířivka se rozbila.

Pokud se rozhodnete stěhovat vířivku svépomocí a rozbije se vám, nezbude vám nic jiného, než si koupit novou. Také vám ušetříme spoustu peněz za obalový materiál a stěhovací pomůcky. Podívejte se na naše reference, komu jsme při stěhování vířivky v nedávné době pomohli a rezervujte si u nás termín. A zajistíme stěhování v Praze nejen vaší vířivce, ale celé vaší domácnosti i zahradě!

keyboard_return Zpět na Rady a tipy Pokračovat na další článek start
KalkulačkaSpočítejte si cenu stěhování pro svůj byt nebo dům
icon

Mohu vám pomoci?