Stěhování levně a bez nervů
Karel Gott | Stěhování po Praze
Tomáš Klus | Stěhování v okolí Prahy
Lukáš Langmajer | Stěhování Praha
Jirka Král | Stěhování z Prahy
+420 776 000 776 Poptávka Kalkulačka Kalkulačka

Jak přestěhovat nafukovací vířivku a na co během přesunu nesmíte zapomenout?

20. 05. 2024
|schedule Čtení tohoto článku zabere 7 minut
Stěhování nafukovací vířivky

Stěhujete se a máte v plánu přestěhovat také svou nafukovací vířivku? Podívejte se, jak vířivku na celou akci připravit a na co nesmíte rozhodně zapomenout. Další tipy pro stěhování vířivek čtěte od našich stěhováků z PROFIGROUP.

Když máte doma kousek toho wellness

Přijít z práce domů, usednout si se skleničkou dobrého vína nebo sektu do horké lázně a pustit si k tomu uvolňující masáž bublinek. To je sen, který není nedosažitelný. Každý si dnes může doma nebo na terase vyhudovat své malé (nebo velké, jak chcete!) wellness.

Nabídka cenově výhodných nafukovacích vířivek je dnes nepřeberná. V nabídce jsou malé vířivky pro dva, které můžete bez problémů umístit do koupelny v bytě nebo na terasu, protože váží stejně, jako napuštěná vana. Nebo tu jsou velké vířivky pro čtyři, šest i osm osob, které sice vyžadují trochu více místa, ale jsou cenově dostupné a nabídnou pohodlí a relax celé vaší rodině.

Jenže co dělat, pokud se stěhujete do nového? Rozhodně nechcete o své domácí wellness přijít! Vířivky se dají naštěstí velmi jednoduše přestěhovat. A nezáleží na tom, zda jde o akrylátové vířivky nebo nafukovací modely. Náš tým stěhováků z PROFIGROUP má bohaté zkušenosti se stěhováním vířivek a bazénů. Podívejte se na naše reference, komu jsme při stěhování v Praze s vířivkami pomohli a rezervujte si u nás termín co nejrychleji. Přestěhujeme vaši vířivku i celou vaši domácnost! Nejlevněji v Praze a okolí.

Jak na bezpečné stěhování nafukovací vířivky

Nafukovací vířivka má tu výhodu, že je po vyfouknutí poměrně dobře skladná a není tak těžká oproti akrylátovým modelům. Jenže stěhování nafukovací vířivky může být stejně složité, ne-li složitější. Vana je totiž velmi náchylná na poškození. Během transportu se může poškrábat, prodřít, propíchnout, prasknout. A to nechce žádný majitel. Proto náš tým stěhováků z PROFIGROUP pro vás připravil jednoduchý návod, pomocí kterého přestěhujete vířivku i svépomocí. Ale pokud nechcete o svůj model přijít, raději si domluvte s našimi stěhováky stěhování vířivky během stěhování celé vaší domácnosti. Náš tým se postará o bezpečný přesun na novou adresu.  

1. Připravte si potřebné nástroje a materiály:

  • Ostrý nůž na koberce
  • Dobře lepící izolepa
  • Zahradní hadice pro vypuštění vířivky
  • Plachta nebo plastová fólie pro ochranu vany a elektroniky
  • Ručníky nebo hadry pro čištění okolního místa vířivky
  • Rudlík nebo stěhovací popruhy

2. Vypusťte svou nafukovací vířivku

Ze všeho nejdříve je nutné vířivku důkladně vypustit. Napojte hadici na výpustní otvor a vyberte místo, kam budete množství vody vypouštět. Na zahradě můžete hadici čas od času posunout, abyste si zahradu nevyplavili. Na terase doporučujeme množství vody z vířivky vypustit do dešťové kanalizace.

3.  Odpojte a vydezinfikujte vířivku

Ve chvíli, kdy je vířivka celá vypuštěná, přichází na řadu odpojení veškeré vzduchotechniky. Při povolení jednotlivých trubek dávejte pozor, abyste neztratili těsnění. To umístěte do uzavíratelného sáčku, který si uložte k elektromechanice vířivky.

Když je vířivka připravená, můžete se pustit do důkladné dezinfekce. K čištění použijte vhodný čistící prostředek s dezinfekčními účinky. Tak z vířivky odstraníte nejen usazeniny, mastnotu a jinou špínu, ale také vanu zbavíte veškerých baterií a virů. Vířivku nezapomeňte důkladně vypláchnout vodou a následně nechte uschnout.

4. vypusťte vířivku

Až budete mít vířivku suchou, můžete se pustit do jejího postupného vyfouknutí. Povolte ventil a začněte pozvolna vířivku vyfukovat. Později budete muset materiálu trochu pomoci. Stačí, když na každé straně bude stát jedna osoba a vířivku budete na každé straně skládat. Tak rychleji vypustíte vzduch. Nakonec vířivku složte do požadovaného tvaru a omotejte dostatečným množstvím fixační folie, kterou nakonec přelepte lepicí páskou. Takto zabráníte tomu, že se vířivka rozloží.

5.  Zabalte vanu a elektroniku

Vypuštěnou a složenou vířivku opatrně složte do kompaktního tvaru. Ujistěte se, že uvnitř nejsou žádné ostré předměty nebo nečistoty, které by mohly materiál propíchnout. Používejte ručníky nebo hadry na vycpávky zranitelných míst. Vířivku umístěte do velké krabice. Pokud nemáte k dispozici tak velkou krabici, obalte vířivku do bublinkové folie. Nakonec folii přelepte lepicí páskou.

Elektroniku pečlivě zabalte do bublinkové folie. Vzduchotechniku zabalte rovněž do bublinkové folie a uložte do krabice, aby se během stěhování nepoškodila.

 6. Připravte vanu na přepravu

Vířivku naložte na stěhovací rudlík nebo ji ve dvou osobách uložte do stěhovacího vozu. Dbejte při nakládání na to, aby se vířivka neodřela nebo aby na ní něco nespadlo.

Znovu nafoukněte a naplňte:

Na nové adrese vířivku postavte na místo určení. Pomalu rozlepte izolepy, vířivku nafoukněte a napusťte požadovaným množstvím vody. Nakonec do vody vložte tabletu pro úpravu vody a vyzkoušejte, zda funguje vzduchotechnika. Během napouštění se pravidelně ujišťujte, že nikde nekape voda nebo neuniká vzduch.

Otestujte vířivku na nové adrese

Není nic příjemnějšího, než se ponořit do bublinkové lázně. Pokud je to možné, vířivku zprovozněte ze všeho nejdříve. Tak si budete moci užít příjemný pocit z nového domova a ještě si užijete pohodu se svou rodinou a přáteli.

Na závěr

Pokud jde o přesun nafukovací vířivky, pečlivá příprava je klíčová. Díky tomu můžete proces usnadnit a zefektivnit jeho provedení. Dodržování postupů a bezpečnostních opatření v této příručce zajistí snadné stěhování. Nezapomeňte, že v případě potřeby neváhejte vyhledat pomoc u našich stěhováků z PROFIGROUP. Stačí, když stěhování vířivky prodiskutujete s naším technikem na nezávazné prohlídce u vás doma a technik připraví dostatečné množství obalového materiálu. Díky tomu bude stěhování vířivky ještě jednodušší!  

keyboard_return Zpět na Rady a tipy Pokračovat na další článek start
KalkulačkaSpočítejte si cenu stěhování pro svůj byt nebo dům
icon

Mohu vám pomoci?