Stěhování levně a bez nervů
Karel Gott | Stěhování po Praze
Tomáš Klus | Stěhování v okolí Prahy
Lukáš Langmajer | Stěhování Praha
Jirka Král | Stěhování z Prahy
+420 776 000 776 Poptávka Kalkulačka Kalkulačka

Tipy na balení a stěhování zahradního nábytku

21. 05. 2024
|schedule Čtení tohoto článku zabere 7 minut
Profigroup

Investovali jste do kvalitního zahradního nábytku a nyní se stěhujete? Přestěhujte svůj zahradní stůl, křesla, gauč i gril do nového. Naši stěhováci z PROFIGROUP vám poradí, jak na to.

Stěhování zahradního nábytku

Investice do zahradního nábytku není nezanedbatelná, proto při výběru dbáte nejen na design, ale také na kvalitu. Proto víte, že váš vybraný zahradní nábytek vám klidně poslouží ještě několik dalších sezon. Jenže co dělat, když se stěhujete?

Jednoduše svůj zahradní nábytek odstěhujte také! Pokud je nábytek v dobrém stavu, neváhejte, a přestěhujte jej stejně, jako interiérový nábytek. Se správnými tipy a balicím materiálem můžete snadno přestěhovat i květináče a zahradní doplňky. Přesto, pokud si nejste jisti, jak na to, požádejte o pomoc. Náš tým stěhováků z PROFIGROUP má bohaté zkušenosti se stěhováním zahradního nábytku a postará o to, aby váš zahradní nábytek bezpečně dorazil do vašeho nového domova. Stejné tipy na balení, které můžete použít později. Tyto tipy vám pomohou zabalit a uložit váš zahradní nábytek během zimních měsíců. Třeba do našich moderních, suchých skladů nebo skladových kontejnerů.

Druh zahradního nábytku určí, jak na stěhování

Ne každý zahradní nábytek je stejný. V závislosti na materiálu a částech nábytku se bude balení lišit. Když zabalíte a přestěhujete terasový nábytek správným způsobem, bezpečně dorazí do vašeho nového domova. Nejběžnější materiály používané k výrobě terasových stolů a židlí jsou:

  • Kované železo - je lehké a lze jej snadno přemisťovat po terase
  • Litina – je již léta oblíbená pro terasy
  • Dřevo Ipe – brazilské tvrdé dřevo známé svou odolností a sytou barvou
  • Ratan – velmi oblíbený pro venkovní nábytek
  • Tvrdé dřevo Shorea – připomíná teak nebo dřevo ipe
  • All-Weather Wicker - Syntetická pryskyřice
  • Hliník – odolný a dodá vaší terase moderní vzhled

Mimo klasický zahradní stůl a židle můžete mít na terase ještě další části nábytku. Nedílnou součástí každé terasy je samozřejmě venkovní gril, stínidla, venkovní dekorace, venkovní topné a chladicí spotřebiče atd.

Balení polštářů a polstrů

Většinou se zahradní nábytek prodává spolu s polstry nebo polštáři. Ty zabalte jako první. Ale před uložením do pytle je řádně očistěte. Sundejte odnímatelné vycpávky a potahy polštářů. V závislosti na látce je můžete prát ručně nebo v pračce. Některé z nich budete muset vzít na chemické čištění. Pokud není možné potahy sundat, vyperte je spolu s polstry a polštáři.

Po vyprání nechte materiál důkladně uschnout. Při balení použijete plastový obal, ve kterém by při špatném usušení hrozilo zapaření materiálu a vznik plísní. Pro malé polštáře můžete použít také krabice. Pro velké množství polstrů doporučujeme použít vakuové pytle, které minimalizují velikost na minimum.

Příprava a balení kovového zahradního nábytku

Nejoblíbenějším materiálem pro zahradní nábytek je kov. Ten garantuje dlouhou životnost zahradního nábytku i tehdy, pokud je přímo vystaven slunečnímu záření a dešti. Snadno se udržuje a není náročný na pravidelné ošetření.

Kov je pevný a odolný, proto je i příprava kovového terasového nábytku oproti jiným materiálům podstatně jednodušší. Před balením je vhodné omýt kovový nábytek vodou a saponátem. Na závěr jej řádně opláchněte. Až uschne, proveďte kontrolu. Hledejte jakékoli známky oxidace. To je ideální okamžik pro přidání ochranné vrstvy barvy na poškozená místa. Po zaschnutí barvy je nábytek připraven k balení.

Příprava a balení dřevěného zahradního nábytku

Dřevěný nábytek přináší na terasu příjemný pocit a trochu toho luxusu. Investice do dřevěného zahradního nábytku je oproti jiným materiálům finančně náročnější, ale rozhodně stojí za to. Kvalitní dřevo vydrží při správné údržbě dlouhé roky, proto je stěhování zahradního nábytku do nového domova logickým řešením. Příprava zahradního nábytku na stěhování začíná důkladným čištěním. Po vyčištění zkontrolujte, zda dřevo není poškozeno prasklinami. Pokud ano, opravte je. Použít můžete speciální tmel nebo lepidlo na dřevo. Využijte také tuto chvíli pro ošetření dřeva vhodným venkovním nátěrem.

Demontáž zahradního nábytku

Pokud lze váš terasový nábytek rozebrat, pusťte se do toho. Následně každou část zabalte do bublinkové fólie. Jednotlivé části nábytku budou lépe chráněny a nezaberou tolik místa. Nezapomeňte zabalit kusy jednoho kusu nábytku do jedné stěhovací krabice. Do krabice také nezapomeňte zabalit všechny šrouby a vruty. Po uzavření krabice páskou ji řádně označte. Takto připravené stěhovací krabice naši stěhováci z PROFIGROUP bezpečně naloží a přivezou do vašeho nového domova.

Příprava zahradního nábytku z umělého ratanu

Umělý zahradní ratan je stále populárnější. Dodává terasa moderní nádech, je nenáročný na údržbu a vydrží dlouhé roky. Ale protože je materiál křehký, musíte při balení věnovat zvláštní pozornost tomu, abyste jej zabalili důkladně. Stejně jako u jiného terasového nábytku jej musíte před zabalením řádně vyčistit a následně dobře u sušit. Poté, co jej řádně vyčistíte, můžete slabší části řádně zabalit. Je dobré použít bublinkovou fólii. Slabší nábytek poté zabalte do stěhovací deky, případně jiného měkkého materiálu. Zpravidla jej můžete rozebrat a zabalit do krabic.  

Balení dalších zahradních doplňků

Kromě zahradního nábytku máte na terase spoustu jiných věcí, které budete chtít přestěhovat. Všechny doplňky před balením řádně umyjte a nechte uschnout. Případné známky opotřebení opravte. A následně zahradní doplňky zabalte do bublinkové folie a uložte do krabice. Podle obsahu nezapomeňte napsat nápis „KŘEHKÉ“, aby se vám například zahradní sošky během přesunu nerozbily.

Stěhujte s profesionály

Přestěhujte svůj zahradní nábytek s naším týmem z PROFIGROUP. Podívejte se na naše reference, komu jsme při stěhování v Praze v nedávné době pomohli a rezervujte si u nás termín včas!

keyboard_return Zpět na Rady a tipy Pokračovat na další článek start
KalkulačkaSpočítejte si cenu stěhování pro svůj byt nebo dům
icon

Mohu vám pomoci?