Stěhování levně a bez nervů
Karel Gott | Stěhování po Praze
Tomáš Klus | Stěhování v okolí Prahy
Lukáš Langmajer | Stěhování Praha
Jirka Král | Stěhování z Prahy
+420 776 000 776 Poptávka Kalkulačka Kalkulačka

Jak omezit stres při stěhování

19. 07. 2022
|schedule Čtení tohoto článku zabere 4 minuty
stěhování Praha

Spousta lidí považuje stěhování za stresový faktor. Vypořádejte se s ním co možná nejlépe. Naši stěhováci z PROFIGROUP radí, jak se vyhnout zbytečnému chaosu při stěhování.

Prožijte stěhování bez nervů

Každý, kdo už se jednou stěhoval, byť jen třeba na internát či na vysokou, dobře ví, co všechno stěhování obnáší a jak nepříjemné to je. Stále přemýšlíte, jak vše zvládnete, zda na nic nenapomenete a jak všechno zase vybalíte. Samozřejmě. Během stěhování musíte udělat spoustu věcí a je normální mít pocit, že na něco můžete zapomenout. Nebo podcenit. Ke stresu a emocionálnímu vypětí přispívá také změna domova. I když se stěhujete do svého vysněného domova, přece jen jde o velkou změnu. Přečtěte si rady a tipy našich stěhováků, kteří vám pomohou, vypořádat se s různými stresovými faktory. 

Berte stres jako normální součást změny bydliště

Prvním krokem pro překonání stresu ze stěhování, je jeho přijetí. Uvědomte si, že v průběhu stěhování budete cítit zvláštní pocity. Čím více se na tuto chvíli připravíte, tím méně vás pak vyvedou z míry nečekané situace při stěhování

Přemýšlejte o tom tak, že stres je přirozenou reakcí člověka na náročnou situaci. Důležité je nenechat se stresem ovládnout, ale naopak jej využít ve svůj prospěch. Nezapomínejte, že tlak je tím co dělá z hroznů víno a z uhlí diamanty.

Řiďte se svým pečlivě připraveným plánem 

Naši stěhováci z PROFIGROUP svým klientům vždy radí, připravit si stěhovací plán. Pokud se jím budete během stěhování řídit, odpadají starosti, chaos, nenadálé situace, shon i ztráta času. Je spousta věcí, které musíte udělat před, během a po přestěhování. Spoléhání jen na vaši hlavu by mohlo vést k dalšímu stresu a strachu ze zapomenutí na některé detaily. Nic nepotlačí stres lépe než možnost odškrtnout si další splněnou položku!

Seznamte se s místem bydliště dříve, než se sem přestěhujete

Než se přestěhujete na novou adresu, proveďte průzkum okolí. Seznamte se s lidmi, ideálně vašimi novými sousedy, projděte si okolní uličky, naučte se cestu k sobě domů nazpaměť a tou pak navigujte naše stěhováky. Při stěhování už vlastně pojedete do známého prostředí a to vám pomůže zvládnout zvláštní pocity ze všeho toho nového. 

Stěhujte se bez starostí

Protože je stěhování složitý proces, není dobré na všechno zůstat sám. Přizvěte si na pomoc naše stěhováky, kteří vám budou nápomocni při nejrůznějších situacích a hlavně vám pomohou se stěhováním krabic i nábytku. Podívejte se na naše reference, komu jsme se stěhováním v Praze a okolí pomohli. 

keyboard_return Zpět na Rady a tipy Pokračovat na další článek start
KalkulačkaSpočítejte si cenu stěhování pro svůj byt nebo dům
icon

Mohu vám pomoci?