Jak poznat kvalitního makléře

Chystáte se koupit nebo prodat byt, dům, či nebytové prostory? Ani výběr kvalitního realitního makléře není jednoduchý. Realitní makléř Milan Vančát (Re-Max) pro náš web shrnul základní aspekty.

Vyzná se v marketingu

Marketing nemovitosti znamená víc, než jen vyvěsit inzerát. Potřebujete fotografie – dobré fotografie. Někteří agenti se snaží na fotografech ušetřit a nemovitost nafotí sami, jiní investují do špičkových profesionálů. Projděte si proto další inzeráty vašeho makléře. Jsou fotky tmavé nebo ve špatné kvalitě? Jsou popisky fotografií napsané bez chyb? Kolik fotografií inzeráty mají? Inzerát s více fotkami získá větší pozornost. Chtějte také vědět, na jakých serverech bude inzerát vystaven a jak makléř zařídí, aby nezapadl ve stovkách dalších.

Umí se prodat

O tom, že jste natrefili na odborníka, se můžete přesvědčit i tím, jak prezentuje sám sebe. Navštivte jeho webové stránky a ujistěte se, že vypadají profesionálně a jsou přehledné. Při osobní schůzce ho vyzvěte k tomu, aby se krátce představil. Je jeho projev přesvědčivý? Práce makléře je z velké části práce prodejce a prezentační dovednosti jsou zásadní. Pokud umí dobře prodat sebe, pravděpodobně bude umět dobře prodat i vaši nemovitost. 

Je trpělivý a dostupný

Požádejte svého makléře, aby vám vysvětil celý proces prodeje nemovitosti a sledujte, jak vám odpoví. Odpovědi by měl věnovat dostatek času a vše vám vysvětlit trpělivě a tak, abyste mu rozuměli. Zároveň by vám měl být k dispozici na telefonu či emailu, kdykoliv se budete chtít na něco zeptat.

Je upřímný

Jeden ze zásadních znaků skvělého makléře je ten, že se vám nesnaží věšet bulíky na nos. Nezkouší se podbízet tím, že prodá vaši nemovitost o stovky tisíc dráž než ostatní. Naopak vám na rovinu řekne, jaká je maximální tržní hodnota vaší nemovitosti a vysvětlí vám proč. Také vás upozorní na případné nedostatky vaší nemovitosti a poradí, zda má smysl investovat do jejich oprav.

V neposlední řadě jedná transparentně. Řekne vám rovnou výši své provize a vysvětlí služby, které za ni dostanete. S takovým makléřem zkrátka vždy víte, na čem jste. A to je dnes, bohužel, velmi ceněná komodita.

Kontakt

Pokud máte zájem o prodej či koupi bytu přes realitního makléře Milana Vančáta, zavolejte nám na tel. 776 000 776. My vám rádi předáme telefonní kontakt a navíc i slevový kód na stěhování s naší firmou.

 č.1
 č.2
 č.3

Nezávazná poptávka

Máte zájem o stěhování nebo vyklízení? Zanechte nám poptávku a my Vám zašleme nabídku.

Pojištění

Jsme pojištění u České pojišťovny proti škodě při manipulaci a dopravě.