Stěhování levně a bez nervů
Karel Gott | Stěhování po Praze
Tomáš Klus | Stěhování v okolí Prahy
Lukáš Langmajer | Stěhování Praha
Jirka Král | Stěhování z Prahy
+420 776 000 776 Poptávka Kalkulačka Kalkulačka

Jak přestěhovat klavír z bytu bez výtahu

14. 05. 2024
|schedule Čtení tohoto článku zabere 7 minut
Sem vložte popis obrázku

Potřebujete přestěhovat klavír z vysokých pater bez výtahu? Podívejte se na osvědčené tipy našich stěhováků, jak na to.

Jak přestěhovat klavír

Stěhování piana, křídla nebo klavíru je fyzicky velmi náročný úkol. A co teprve tehdy, pokud jej stěhujete z vysokých pater bez výtahu? Podívejte se na osvědčené rady a tipy našich stěhováků, které vám pomohou klavír na stěhování připravit.

Stěhování těžkých břemen není pro slabé povahy

Stěhování těžkých břemen patří k fyzicky náročným disciplínám. A klavír řadíme nejen mezi těžká břemena, ale také mezi vybavení, které je nutné stěhovat podle zvláštních požadavků.

Na tuto službu určitě doporučujeme najmout si naše profesionální stěhováky z PROFIGROUP, kteří mají se stěhováním klavírů bohaté zkušenosti. Používají k tomu speciální stěhovací pomůcky a na stěhování hudebních nástrojů jsou profesionálně vyškoleni.

Pro práci jsou jištěni pojistkou odpovědnosti a vlastní stěhovací vozy mají přímo uzpůsobené pro stěhování hudebních nástrojů. S námi budete mít jistotu, že stěhování vašeho klavíru bude probíhat bez starostí a podle plánu. Podívejte se na naše reference, komu jsme při stěhování klavíru po Praze v nedávné době pomohli a rezervujte si u nás termín stěhování co nejdříve.

Pokud přece jen chcete vyzkoušet klavír přestěhovat svépomocí, náš tým stěhováků pro vás připravil jednoduchý návod, podle kterého přestěhujete i historicky cenná křídla a klavíry. Je však potřeba myslet na to, že po boku budete potřebovat spoustu statných přátel, speciální vybavení a zkušenosti, které zajistí bezproblémové stěhování klavíru.

Před stěhováním klavíru

Pořiďte si vhodné stěhovací potřeby a materiály

Pro stěhování klavíru či piana budete potřebovat vhodné stěhovací pomůcky a obalový materiály. Jedině tak bude stěhování piana bezpečné.

Budete potřebovat spoustu obalového materiálu, jako jsou přikrývky k ochraně piana. Koneckonců, poslední věc, kterou chcete, aby se stala, je škrábnutí na vašem cenném nástroji.

Tip: k přikrytí klavíru můžete použít i pevné ručníky a peřiny. Budete potřebovat několik rolí lepící pásky, které zafixují přikrývky na své místo.  Přemísťování klavíru bude také vyžadovat stěhovací rudlík a stěhovací popruhy, které budou schopné udržet váhu piana.

Stěhovací deky a přikrývky si můžete zakoupit v hobbymarketech nebo specializovaných obchodech. Velký výběr najdete také na internetu. Náš tým stěhováků z PROFIGROUP doporučuje kouknout se na diskuzní fóra nebo skupiny na sociálních sítích. Zde najdete široký výběr obalového materiálu, který už lidé nevyužijí a prodávají jej za zlomek ceny.

Vzhledem ke své velikosti a struktuře jsou piana složitější na přesun a vyžadují další obalový materiál. Kromě stěhovacích přikrývek doporučujeme najít vhodnou velikost klavírní desky (nazývané také piano skid board), která vám během stěhování ušetří hodně práce i fyzické námahy.

Zavolejte co nejvíce pomocníků

Jakmile budete mít všechen obalový materiál po ruce, je nejvyšší čas, zavolat partu statných přátel. K bezpečnému a bezproblémovému stěhování klavíru budete potřebovat nejméně čtyři lidi – možná i více, v závislosti na velikosti klavíru a složitosti přesunu.

Nejlepší je požádat přátele, rodinu a sousedy, kteří mají zkušenosti se stěhováním těžkých předmětů a jsou v relativně dobrém zdravotním stavu. Ujistěte se, že všichni mají na sobě vhodné oblečení a boty s dobrou trakcí a samozřejmě pevnou špičkou.

Změřte dveře, schodiště a chodby

Před stěhováním byste měli změřit veškeré prostory ve vašem domě, kudy se budete s klavírem pohybovat. Začněte měřením samotného klavíru a skluznice klavíru. Poté pečlivě změřte všechny dveře, schodiště a chodby, abyste zjistili, jak snadno bude manévrování s klavírem a klavírní deskou vaším domovem. 

Před přemístěním hudebního nástroje je také dobré se ujistit, že jsou dveře otevřené, podlahy jsou řádně chráněny starými dekami nebo kartonem proti poškrábání a odstraněn veškerý nábytek (a samozřejmě interiérové doplňky), který by mohl narazit do klavíru. Pokud se obáváte, že vám klavír škrábne do rohu nebo se cestou poškrábe, zkuste zakrýt ostré hrany dveří ochrannými kryty pro děti nebo ručníky navíc.

Stěhování klavíru

  1. Zakryjte klávesy a pedály klavíru bublinkovou fólií, abyste je chránili před poškozením. 
  2. Zavřete víko klavíru a zabalte přes něj pěnový obal nebo starý ručník, který zafixujete lepicí páskou.
  3. Zahalte klavír do přikrývek a opět zajistěte páskou.
  4. Přikrývky dále zajistěte ráčnovými popruhy. 
  5. Naložte klavír na rudlík a pomalu posouvejte klavír domem. Věnujte více času průchodu dveřmi a procházení rohů, abyste snížili riziko poškození klavíru a interiéru. 
  6. V náklaďáku použijte ráčnové popruhy k přivázání klavíru. 
  7. Při vykládání piana z kamionu mějte pro lepší kontrolu před pianem alespoň jednu osobu

Po přesunu klavíru

Klavíry vyžadují po přesunu zvláštní pozornost, aby se dostaly zpět do špičkového stavu.

Klavír je po stěhování opět potřeba znovu sestavit a to za asistence další osoby. Klavír je třeba dobře podložit, aby se nehýbal.  

Až bude pevně stát na podlaze, otřete jej měkkým, čistým hadříkem nebo prachovkou, abyste odstranili veškerý prach nahromaděný během přesunu. Prach může poškrábat povrch vašeho klavíru a způsobit tupý chod kladívek uvnitř klavíru. Čistěte pouze vrchní část. Vnitřní část nechte na profesionální službě, která má s čištěním pian zkušenosti. Po oprášení klavíru můžete jeho vnější povrch otřít jemným mýdlovým roztokem.

V tuto dobu je také dobré povolat profesionála, který klavír opět naladí. Pamatujte, že změna prostředí ovlivňuje melodii klavíru. Stěhování také. Opětovné naladění je v této chvíli opravdu důležité.

keyboard_return Zpět na Rady a tipy Pokračovat na další článek start
KalkulačkaSpočítejte si cenu stěhování pro svůj byt nebo dům
icon

Mohu vám pomoci?