Praktický průvodce, jak přestěhovat pohovku z úzkých prostor vašeho bytu nebo z vysokých pater bez výtahu. Přestěhujte svůj nábytek bez starostí a fyzické námahy se stěhováky z PROFIGROUP! Poradíme, jak přestěhovat gauč, pohovku, sofa a jiné rozměrné kusy nábytku.
Nedílnou součástí každého obýváku je pohovka. Moderní prostory si žádají velké kusy nábytku, které se stanou dominantou místnosti a zároveň nabídnou komfort a pohodlí nejen pro rodinu, ale také návštěvy. Na pohovce relaxujeme, trávíme čas s přáteli. Zkrátka zde trávíme spoustu volného času, proto je investice do kvalitní a prostorné pohovky nezbytné. Jenže jak přestěhovat takto velký kus nábytku do nového domova?
Obecně platí, že pohovky jsou velké, objemné a těžké. Pokud tedy nepatříte mezi zdatné stěhováky, je těžké je přestěhovat. Při stěhování rozměrného kusu nábytku platí pravidlo, že se stěhuje ve více lidech. Jakmile budete mít pomocnou ruku, nějaké klíčové stěhovací vybavení a solidní rady od našich odborníků na stěhování pohovek, věřte, že svou pohovku bezpečně přestěhujete i z vysokých pater bez výtahu.
Dříve, než se vůbec pustíte do stěhování, přeměřte veškeré prostory, kudy se bude pohovka stěhovat. Pomocí měřicí pásky změřte rozměry pohovky a oblasti, kterými bude muset pohovka projít, aby se dostala na nové místo určení. Nezapomeňte přeměřit všechny rámy dveří, chodby a jiné cesty, kterými bude pohovka přesouvána. Je důležité také změřit své vozidlo, ať už je to nákladní automobil, dodávka nebo přívěsný vozík, abyste se ujistili, že se do něj pohovka bez problémů vejde.
Pokud je možné pohovku bezpečně vynést, přichází na řadu další důležitý krok. Obvykle lze jakoukoliv pohovku demontovat. Výrobci nábytku dbají na to, aby jednotlivé kusy bylo možné rozložit na co nejmenší díly. Je to z toho důvodu, aby nezabíraly místo během přepravy nebo ve skladech. To je skvělá zpráva pro vás. Budete tak moci svou pohovku rozložit na několik dílů, které ve výsledku nejsou tak těžké a objemné. Stěhování bude o to více snadné.
Při demontáži však myslete na jedno. Aby se lépe pohovka stěhovala, musí být rozložena do jednotlivých pevných celků. Jedině tak nehrozí poškození nábytku, okolních prostor nebo vašeho zdraví! Pokud má například pohovka panty či klouby pro otevírání, demontujte jednotlivé části. Jinak hrozí riziko, že se pohovka během přesunu otevře a může dojít k různým nečekaným situacím.
Z těchto důvodů chtějte, aby jednotlivé kusy pohovky tvořily vždy jen jeden pevný celek. Odstraňte veškeré polštáře, přikrývky, područky, nohy a jakékoli jiné odnímatelné části ze základny pohovky. Nohy jsou obvykle přišroubovány k základně pohovky a jejich odšroubování by mělo být velmi jednoduché. Všechny nohy zabalte do smršťovací fólie a vložte nohy do malé kartonové krabice a krabici jasně označte.
Pokud si nejste jisti, zda se nohy vaší pohovky oddělují, nepokoušejte se ji sundat silou, pokud máte nějaké potíže. Zatímco budete pohovku rozebírat, uložte všechny malé části, jako jsou hřebíky, šrouby a šrouby, do sáčku na zip a vložte je do stejné krabice jako nohy pohovky.
Výhodou sekčních pohovek je možnost oddělení každé části pohovky od sebe. Tak se každý kus stane snadno přemístitelným. Pokud je vaše pohovka rozkládací, budete chtít z pohovky sejmout i matraci a umístit ji do taštičky.
Nyní přichází na řadu důkladné balení jednotlivých částí pohovky. Umístěte všechny polštáře a povlaky do velké kartonové krabice nebo do přenosné tašky, aby byly všechny pohromadě na jednom místě. Pokud se polštářky nevejdou do krabice nebo tašky na stěhování, zakryjte je smršťovací fólií a vložte do velkého pytle na odpadky.
Tělo gauče bude náchylné na mechanické poškození. Proto doporučujeme gauč pečlivě zabalit do smršťovací fólie. Hrany opatřete nábytkovými přikrývkami nebo je obalte bublinkovou fólií.
Pozor na světlé pohovky a gauče. V takovém případě doporučujeme celý gauč zabalit do bílé látky, která jej ochrání před znečištěním. Pak teprve použijte nábytkové deky a následně až smršťovací folii a bublinkovou folii. Tím zajistíte, že se z nábytkové přikrývky nepřenese žádná barva ani nečistoty na vaši pohovku.
Další vycpávky můžete umístit také na područky a na rohy pohovky pomocí kousků lepenky nebo dalších nábytkových přikrývek. To v případě, že nejdou z nábytku demontovat. Všechny samostatné části pohovky zabalte samostatně. Tak se ochrání před možným poškrábáním nebo jiným mechanickým poškozením.
Nyní přichází na řadu týmová práce. Za asistence statného kamaráda postavte pohovku svisle. Přesunutí pohovky ve svislé poloze usnadňuje manévrování úzkými chodbami a úzkými rohy. Nejjednodušší způsob, jak přemístit pohovku, je pomocí rudlíku.
Rudlík sedí nízko u země a má kvalitní odolná kolečka, takže jsou ideální pro stěhování domácího nábytku. Požádejte jednu osobu, aby naklonila pohovku na jednu stranu, aby druhá osoba mohla opatrně zasunout vozík s nábytkem pod pohovku. Jakmile je pohovka na rudlíku, připevněte pohovku k tělu rudlu pomocí nábytkových popruhů.
Nyní můžete pomalu tlačit a řídit pohovku k vozidlu. Když pohovku přesouváte, dávejte pozor na nízko visící světla, úzké rohy a úzké dveře. Pokud potřebujete přesunout pohovku po schodech, je třeba použít stěhovací popruhy.
Zvažte váhu pohovky a promyslete, kolik lidí budete potřebovat na stěhování po schodech. V úvahu berte nejen váhu, ale také rozměr pohovky a schodiště. Vždy je důležité ujistit se, že je nejsilnější osoba dole na schodišti, protože ta bude držet většinu váhy pohovky.
Pokud je vaše schodiště příliš úzké nebo je točité a nevejde se na velikost pohovky, možná budete muset přesunout pohovku oknem nebo přes balkon. Obtížné pohyby, jako jsou tyto, je nejlepší přenechat našim odborníkům z PROFIGROUP. Ti jsou pravidelně školeni pro stěhování těžkých břemen a dokážou si poradit se stěhováním veškerého vybavení domácnosti z vysokých pater bez výtahu i ze špatně přístupných míst.
Konečně je pohovka umístěna ve stěhovacím voze. Nyní přichází na řadu správné upevnění pohovky. K tomu použijte popruhy s ráčnami. Pamatujte, že pohovka se nesmí ve voze hýbat. Upevněte ji pevně, stabilně a zároveň šetrně, aby se mechanicky nepoškodil rám či kostra pohovky.
Stěhování těžkých břemen představuje fyzicky náročnou práci, která je mnohdy podceňovaná. Abyste se vyvarovali mechanickému poškození nábytku, nemovitosti nebo újmy na zdraví, nechte stěhování těchto předmětů na našich stěhovácích z PROFIGROUP. Pro práci používáme výhradně profi stěhovací pomůcky, disponujeme vlastními a speciálně upravenými vozy pro bezpečnou přepravu křehkého vybavení, a navíc jsme při práci jištěni pojistkou odpovědnosti s vysokým plněním. S námi máte jistotu, že vás přestěhujeme dle předem odsouhlasené cenové nabídky tak, aby se během práce nevyskytla žádná chyba. Podívejte se na naše reference, komu jsme se stěhováním pohovky v Praze pomohli a rezervujte si u nás termín co nejdříve.