Stěhování levně a bez nervů
Karel Gott | Stěhování po Praze
Tomáš Klus | Stěhování v okolí Prahy
Lukáš Langmajer | Stěhování Praha
Jirka Král | Stěhování z Prahy
+420 776 000 776 Poptávka Kalkulačka Kalkulačka

Jak se sbalit na stěhování

29. 05. 2024
|schedule Čtení tohoto článku zabere 7 minut
Tipy pro jednoduché balení od PROFIGROUP

Balení celé domácnosti před stěhováním může být časově náročný úkol. Zvláště, když si k tomu připočteme čas, který trávíme v práci a se svou rodinou, může být stěhování jako takové velmi náročné. Proto jsme pro vás připravili užitečné tipy na balení, se kterými se stěhování stane zábavnou hrou pro celou rodinu.

Nepanikařte kvůli času

Balení před stěhováním může být časově nejnáročnější částí celého procesu. Naše tipy na balení pro stěhování jsou o tom, jak si ušetřit čas a přitom se ujistit, že jsou vaše věci v bezpečí. Náš tým stěhováků má se stěhováním bohaté zkušenosti, proto pro vás připravil takové tipy, se kterými se stane i balení velkého bytu či rodinného domu zábava pro celou rodinu.  

Vytvořte si balicí stanici

Nejprve si shromážděte veškeré své balící potřeby. V této chvíli začíná vlastně celé plánování stěhování. Neutrácejte zbytečně za nákup krabic, obalového materiálu a stěhovacích pomůcek. Ze všeho nejdříve si zavolejte na pobočku do PROFIGROUP a domluvte si nezávaznou schůzku s naším technikem. Projděte veškeré prostory, které se budou stěhovat. Následně technikovi sdělte své požadavky a potřeby týkající se  stěhování vaší domácnosti. Na základě zjištěných informací si náš technik připraví plán stěhování, při kterém spočítá množství krabic a veškerého obalového materiálu, který vám ZDARMA půjčíme. S námi ušetříte tisíce za nákup obalového materiálu! A ještě vám pomůžeme s balením vybraných kusů nábytku a doplňků či hudebních nástrojů.

Až budete mít k dispozici naše krabice a obalový materiál, vyčleňte si v každé místnosti prostor, kde budete balit. Může to být skládací stůl, který snadno přemístíte nebo vyberte pevný stůl, komodu či skříň v jednotlivých místnostech. Připravte si na tento prostor veškerý obalový  materiál, jako jsou krabice, balicí páska, nůžky, balicí papír, bublinkové fólie, fixy, staré ručníky a deky, plastové sáčky různých velikostí, včetně malých uzavíratelných sáčků a pytlů na odpadky, barevně odlišné samolepky a další.  

Tímto způsobem nebudete ztrácet čas sháněním zásob a můžete stanici používat k lepení a označování krabic.

Balicí potřeby zabalte jako poslední

I v den stěhování budete pravděpodobně potřebovat alespoň některé balící potřeby, především pak lepicí pásku, popisovače, krabice, takže je mějte rozbalené a připravené na balící stanici až do úplného konce.

Použijte ložní prádlo, ručníky a další měkké předměty ke stěhování.

Všechny křehké předměty, jako jsou sklenice nebo lahvičky s parfémy, zabalte do ponožek nebo triček. Tak zajistíte bezpečnou přepravu i těch nejkřehčích předmětů. V kuchyni použijte utěrky k bezpečnému zabalení nožů a jiných ostrých předmětů a ty ještě pro jistotu zajistěte gumičkou. Budete překvapeni, kolik věcí z domácnosti, které už máte po ruce, lze použít k balení.

Sbalte si kufry

Máte doma cestovní zavazadla nebo kufry na kolečka? Použijte je k balení těžkých předmětů! Kolečka pomůžou během stěhování a pevný materiál kufru ochrání uložené věci před poškozením.

Nastavte krabice, jak je potřebujete

Během stěhování je nesmírně důležité udržovat celý prostor čistý. Proto každou krabici pečlivě zaplňte a následně zalepte. Nakonec ji umístěte do rohu místnosti, aby nepřekážely.

Označte krabice barevným kódem

Ušetřete čas s označováním krabic tím, že si vezmete arch různých barevných samolepek a každé barvě přiřadíte místnost. Pozvěte děti, aby všechny krabice v jedné místnosti označili jedním barevným štítkem. Tímto způsobem budete moci velmi rychle identifikovat, co se kam má umístit, a nebudete muset shánět značku pokaždé, když zalepíte krabici.

Umístěte cílové místnosti na krabice

Další možností je umístit na každou krabici název místnosti, do které krabice půjde. Další věc, kterou můžete udělat, je označit krabice jejich obsahem, tak budete přesně vědět co v jednotlivých krabicích máte a usnadníte si tak čas hledáním při vybavení i chaos!

Zabalte dětský pokoj

Děti své hračky milují a těžko se jich zbavují. Ale také chtějí při stěhování pomáhat! Nechte je, aby vám zabalili například plastové nádobí v kuchyni. Nebo šuplíky s ponožkami. Vy zatím vytřiďte hračky, se kterými už si děti nehrají. A až budete mít pokoj pečlivě protříděný, nechte je, aby si hračky zabalily sami do připravených krabic.

Zabalte si cestovní tašku na nezbytnosti 

Zabalte si malou tašku nebo kufr s osobními věcmi, ke kterým budete mít přístup během vašeho stěhování. Do tohoto zavazadla umístěte dokumenty, léky, nabíječky, základní toaletní potřeby, pár věcí na převlečení. , atd. V této fázi můžete zapojit i děti. Nechte je, aby si cestovní zavazadlo zabalili sami. Uvidíte, jak je bude proces balení bavit!

Šroubky a spojovací materiál uchovávejte v plastovém sáčku

Když nábytek rozebíráte, vložte malé kování do uzavíratelného sáčku a označte jej. Přilepte jej lepicí páskou k nábytku, ke kterému patří, nebo vše uschovejte v krabici pohromadě.

Ušetřete si práci i starosti spojené se stěhováním

Potřebujete pomoci zabalit některé věci? Nechte si pomoci od našich stěhováků z PROFIGROUP! Pomůžeme vám zabalit nábytek, vybavení, umělecké předměty nebo hudební nástroje. Naši stěhováci mají s balením bohaté zkušenosti, proto se postarají o to, aby se během přepravy nic nepoškodilo. Stěhujeme s profi stěhovacími pomůckami a k dispozici máme speciálně upravené vozy, které přepraví i ty nejkřehčí předměty. Navíc jsme jištěni pojistkou odpovědnosti. Podívejte se na naše reference, komu jsme při stěhování v Praze v nedávné době pomohli a rezervujte si u nás termín co nejdříve!

keyboard_return Zpět na Rady a tipy Pokračovat na další článek start
KalkulačkaSpočítejte si cenu stěhování pro svůj byt nebo dům
icon

Mohu vám pomoci?