Stěhování levně a bez nervů
Karel Gott | Stěhování po Praze
Tomáš Klus | Stěhování v okolí Prahy
Lukáš Langmajer | Stěhování Praha
Jirka Král | Stěhování z Prahy
+420 776 000 776 Poptávka Kalkulačka Kalkulačka

Jak správně balit při stěhování

24. 03. 2017
|schedule Čtení tohoto článku zabere 5 minut
Stěhování Praha - PROFIGROUP

Co je na stěhování nejsložitějšího? Rozhodně to, že je nezbytné konkrétní věci co nejrychleji a také co nejjednodušeji zabalit. Pokud vás právě tyto nezbytné kroky čekají, podívejte se společně s námi na rady, které se týkají právě toho, jak balit při stěhování.

Věci se snažte třídit

Pamatujte na to, že čím více toho budete převážet, tím pro vás samozřejmě lépe. Právě tohoto pravidla se snažte držet. Pokud začnete s balením svých věcí, rozhodně se zamýšlejte nad tím, které věci jsou nezbytností a které nevyužijete. Takové bez milosti vyhoďte. Lidé během svého života nastřádají celou řadu různých věcí, které jim jsou k ničemu. Jistě je to i váš případ. Proto každou věc, která se vám dostane do ruky, prohlédněte, zhodnoťte a pokud to není něco, co skutečně využíváte, tak by měla skončit v popelnici. Uvidíte, že díky tomuto postupu se můžete jednoduše zbavit celé řady nepotřebných věcí a stěhování tak bude výrazně jednodušší. Čím více svůj majetek zredukujete, tím lépe.

Mějte k dispozici správné obalové materiály

Správný postup, jak balit při stěhování, je spojený také s tím, že byste měli mít dostatek obalových materiálů. Klasikou jsou dnes takzvané banánovky, tedy krabice od banánů, které se používají nejčastěji. Nejsou ale jedinou možností, jelikož různých krabic si lze opatřit spoustu. Také nezapomínejte na dostatek bublinkové folie, nebo na noviny, kterými vystelete krabice, do kterých budete umísťovat křehké věci. Obalové materiály jsou jednoduše základ, který vám zajistí nejenom jednodušší přenos, ale i ochranu vašich věcí. Pokud cokoliv z tohoto sortimentu potřebujete, není problém oslovit konkrétní stěhovací firmu. V rámci svých služeb může dané věci poskytnout i zcela zdarma, čímž si lze ušetřit mnoho práce a také celou řadu různých starostí.

Nezapomeňte na přehlednost

Ta je základem každého balení. Je proto ideální postupovat průběžně, od jedné místnosti ke druhé. A to i za cenu toho, že krabic budete mít více. Tento postup vám výrazně ulehčí ve chvíli, kdy budete věci nosit do nového domu nebo bytu a budete je umísťovat do konkrétních místností. Budete tak mít jistotu toho, že hned přesně zjistíte, co patří do kuchyně, obývacího pokoje, nebo ložnice. Nutné je také nezapomínat na důkladné popisy jednotlivých krabic. Primárně by na nich mělo být uvedeno to, z jaké místnosti jsou dané věci, stejně jako by se na nich měl objevit i popis toho, co v nich najdete. Vhodné je samozřejmě krabice označovat i podle toho, zda se v nich nenacházejí křehké věci. To vám může ušetřit mnoho starostí, ale i budoucí pláč nad případnými rozbitými věcmi.

Šetřete místem

I při balení věcí do krabic je nutné šetřit místem. V rámci každé místnosti mějte otevřených několik krabic, do kterých rovnejte věci tak, jak se nejlépe hodí. Díky tomu lze snadno ušetřit i několik metrů krychlových místa. To se vám bude hodit nejenom ve chvíli, kdy budete jezdit na více otoček, tak i ve chvíli, kdy objednáváte profesionální stěhovací vozy. Čím méně krabic budete celkově mít, tím lépe. Nezapomínejte také na to, že finální zalepení a konečné zavření každé z nich by mělo být provedeno skutečně až ve chvíli, kdy máte jistotu, že do nich nic jiného nepřijde.

Profesionál může pomoci

Pokud dodržíte naše tipy, balení věcí při stěhování pro vás může být skutečnou hračkou. Na co bychom dále neměli zapomínat, to je i připomenutí toho, že také s touto činností vám může pomoci profesionál. Menší věci a drobnosti jistě zvládnete, ale u těch větších se rozhodně může hodit, pokud vám někdo podá pomocnou ruku. Nehledě na možnost zapůjčení krabic a obalových materiálů, nebo další profesionální poradenství.

keyboard_return Zpět na Rady a tipy Pokračovat na další článek start
KalkulačkaSpočítejte si cenu stěhování pro svůj byt nebo dům
icon

Mohu vám pomoci?