Stěhování levně a bez nervů
Karel Gott | Stěhování po Praze
Tomáš Klus | Stěhování v okolí Prahy
Lukáš Langmajer | Stěhování Praha
Jirka Král | Stěhování z Prahy
+420 776 000 776 Poptávka Kalkulačka Kalkulačka

Na co nezapomenout při stěhování po Praze

14. 04. 2017
|schedule Čtení tohoto článku zabere 5 minut
Rady pro stěhování

Stěhování nepatří mezi oblíbené činnosti. A to ani, pokud jde o stěhování firmy, ani pokud jde o stěhování domácnosti. Kromě obvyklých problémů, které jsou spojeny s nutností důkladného protřídění nebo zabalení, je třeba myslet také na řadu dalších věcí, které mohou souviset se samotným převozem. Pokud jde o stěhování v menších městech, jsou problémy minimální. Jak ale zajistit, aby proběhlo hladce i stěhování po Praze?

Zvolte správný termín

Pro stěhování v Praze je rozhodně důležité myslet i na správný termín toho, kdo bude celá akce provedena. Pokud jde o všední dny, nejsou příliš dobrou volbou ranní nebo odpolední špičky. Jsou spojeny s příliš velkým provozem a samotná cesta by oproti jiným časům mohla trvat i několikanásobně déle. Pokud už chcete stěhovat ve všední dny, je ideální doba spíše okolo oběda, kdy je provoz nejnižší. Stejně tak můžete nechat převoz na večerní hodinu. To ale nemusí být ideální hlavně v souvislosti s dostatkem energie, nebo s ohledem na sousedy, které můžete nošením věcí po centrálním schodišti rušit.

Možným a celkem dobrým řešením jsou víkendy, které s ohledem na dopravu bývají volbou, která nezklame. Moc lidí do práce nejezdí a tak riziko špiček během celého dne není zase až tak velké. Proto stěhování v tyto termíny doporučujeme. A to hlavně během celé soboty, nebo dopoledních hodin v neděli. Odpolední nedělní čas není úplně ideální, jelikož se lidé mohou vracet ze svých chalup a pobytů. I zde tedy hrozí možné riziko ucpání silnic.

Naplánujte správnou trasu

Stěhování po Praze může být rizikové i s ohledem na volbu správné trasy. Možných cest, jak se dostat z bodu A do bodu B je mnohdy celá řada. Pamatujte na to, že nejkratší trasa není vždy tou nejrychlejší. Při stěhování jde především o čas a tak volte takové trasy, které budou trvat co možná nejkratší dobu. Při jejich plánování zohledněte i to, že je nebudete projíždět jenom osobním vozem. Pokud budete využívat větší stěhovací vozy, je dobré myslet i na jejich výšku, šíři, nebo možnost projetí některých úzkých zatáček. Jsou pražské čtvrti, kde sotva projedete s osobním vozem. Natož s velkou dodávkou.

Dále se nezapomeňte informovat také na možné plánované uzavírky. I když zvolíte tu nejlepší možnou trasu, plánované opravy komunikace vám plány celkem výrazně zhatí. Nemusí jít nutně ale jenom o opravy silnic. Stejně tak nezapomínejte také na to, že některé silnice, stejně jako dokonce i celé pražské lokality mohou být uzavřeny z důvodu některých sportovních, nebo třeba kulturních událostí. Pamatujte, že i toto je dobré vzít v potaz.

Zajistěte i bezproblémový příjezd ke konkrétní nemovitosti

Když budou moci stěhovací vozy zajet přímo před samotný vchod nemovitosti, je to z hlediska jednoduchosti a úspory času ideální stav. V rámci Prahy to však nemusí být úplně jednoduché. Prvním problémem může být nedostatek parkovacích míst. V takovém případě je dobré hlídat volný prostor před domem a v případě jeho uvolnění ho zabrat, nebo označit. Pokud jde o místa přesně určená rezidentům, je vhodné se domluvit s konkrétním sousedem na jeho krátkodobém uvolnění. V rámci dobrých sousedských vztahů toto není zase až takový problém.

Rizikem mohou být i parkovací zóny. I když v rámci stěhování se může jednat jenom o krátkodobé zastavení na daném místě, bude v lokalitě mnoho lidí, kteří nebudou váhat zavolat strážníky. Je proto vhodné svůj záměr předem oznámit na úřad příslušné městské části a vyžádat si potřebná povolení.

Jak je patrné, stěhování v Praze nemusí být vždy jednoduché. Pokud ale začnete celý přesun vašich věcí řešit s dostatečným předstihem, dá se očekávat, že všechny možné komplikace jednoduše eliminujete už v rámci plánování stěhování.

keyboard_return Zpět na Rady a tipy Pokračovat na další článek start
KalkulačkaSpočítejte si cenu stěhování pro svůj byt nebo dům
icon

Mohu vám pomoci?