Stěhování levně a bez nervů
Karel Gott | Stěhování po Praze
Tomáš Klus | Stěhování v okolí Prahy
Lukáš Langmajer | Stěhování Praha
Jirka Král | Stěhování z Prahy
+420 776 000 776 Poptávka Kalkulačka Kalkulačka

Na co nezapomenout při stěhování do podnájmu

01. 10. 2021
|schedule Čtení tohoto článku zabere 3 minuty
stěhování krabic

Čeká vás stěhování do svého prvního bydlení, nebo dáváte přednost lukrativnější adrese a stěhujete se ze svého stávajícího bytu? Pokud se stěhujete do podnájmu, je třeba dát si na určité věci pozor.

Stěhování do podnájmu v Praze a okolí

Stěhování je nedílnou součástí našich životů a ať chceme nebo ne, jednou za život nás to čeká každého. Zvláště mladí lidé si shánějí nejrůznější podnájmy, ve kterých zažívají svá první dobrodružství, související s bydlením ve svém. 

Pokud se stěhujete do podnájmu, rozhodně nepodceňte osobní schůzku s majitelem ještě dříve, než podepíšete nájemní smlouvu. Toto se týká především případů, kdy hledáte podnájem přes realitní kanceláře. Jedině tak zjistíte, zda je s majitelem dobrá domluva a jak si sednete po lidské stránce. 

Stěhování do podnájmu jedině při podpisu správné smlouvy

Pokud jste řekli na nabízený byt ano, je čas přečíst si nájemní smlouvu. Ideální je nechat si poslat smlouvu předem, abyste si jí mohli v klidu přečíst. Měla by obsahovat základní informace o nájemci i podnájemci, případně o počtu a jménech spolubydlících. Nesmí chybět přesná adresa. Ve smlouvě musí být obsažena výměra bytu a základní popis a počet pokojů. V případě, že je smlouva uzavřena na dobu určitou, nesmí chybět přesný datum zahájení i ukončení podnájmu. Mělo by být také uvedeno, že podnájemce dostane zpět zaplacenou akontaci, v případě ukončení podnájmu.

Jak je to při stěhování s energiemi?

U nájmu je nutné uvést výši akontace, většinou se jedná o dva či tři nájmy dopředu. Dále jsou de uvedeny vaše povinnosti, např. uzavření sdruženého pojištění domácnosti, údržba bytu, zda je povoleno mít domácí mazlíčky atd. Smlouva by musí obsahovat číslo účtu a datum, do kterého má být nájem uhrazen. Dále před stěhováním zkontrolujte stav elektřiny a vody, projděte si, co všechno zahrnují poplatky. 

Při stěhování si s majitelem projděte vybavení bytu 

Důležitou věcí smlouvy je také vybavení bytu. Nezapomínejte i na základní ustanovení, kde se budou projednávat případné spory vyklizení bytu při skončení nájmu nebo inflační doložka. Smlouva by měla obsahovat protokol o předání bytu a dále rozpis výše záloh za služby spojené s nájmem. 

Jak se co nejjednodušeji přestěhovat v Praze a okolí? 

Pro nejjednodušší stěhování v Praze a jejím okolí, doporučujeme zavolat naše zkušené stěhováky z PROFIGROUP. Podívejte se na naše reference, komu jsme se stěhováním pomohli a rezervujte si termín, kdy budete chtít přestěhovat na novou adresu.

keyboard_return Zpět na Rady a tipy Pokračovat na další článek start
KalkulačkaSpočítejte si cenu stěhování pro svůj byt nebo dům
icon

Mohu vám pomoci?