Stěhování levně a bez nervů
Karel Gott | Stěhování po Praze
Tomáš Klus | Stěhování v okolí Prahy
Lukáš Langmajer | Stěhování Praha
Jirka Král | Stěhování z Prahy
+420 776 000 776 Poptávka Kalkulačka Kalkulačka

Pozor při výběru stěhováka

20. 09. 2019
|schedule Čtení tohoto článku zabere 4 minuty
Stěhování Praha - PROFIGROUP

Během letních měsíců jsme si nechali vypracovat průzkum mezi konkurenčními stěhovacími firmami. Zaměřili jsme se na pravdivost uváděných údajů a šíři nabízených služeb. Naší namátkovou kontrolou prošlo cca 30 firem, zejména z Prahy.

Výsledkem je zjištění, že spousta firem má na první pohled podobné cenové nabídky i služby. Při bližším pohledu se však celková cena může lišit i o několik tisíc korun.

Je potřeba pečlivě zjistit, co vám firma za uvedenou "nejlevnější cenu" nabízí - zejména jak veliké auto, kolik pracovníků, jaké mají pracovníci vybavení a jestli umí česky... U firem bez kvalitního zázemí se často stává, že nasmlouvané zakázky buď přehazují na jinou hodinu či den nebo na ně vůbec nedorazí! Příčinou je buď nedostatek pracovníků, porucha auta nebo špatné plánování zakázek.

Cena stěhování

Nejdůležitější faktor pro rozhodování mnoha rodin i manažerů firem. Není divu, že právě u této položky je důležitý první moment. U některých firem se tak objevila neúplná cena, konkrétně jen hodinová sazba. Při dotazu na realizaci akce však přišla cenová nabídka nejen s hodinovou sazbou, ale i s částkou za přistavení vozu a částkou za kilometry mimo Prahu.

Většina firem (i my) uvádí své ceny bez DPH. K nabízené částce je tak nutno přičíst daň ve výši 21 procent. Při telefonickém kontaktu už by však částka měla být nabízena v konečné výši, tedy již s přičteným DPH.

Složitá kalkulace

Je to jednoduchá rovnice - čím složitější bude kalkulace konečné ceny, tím spíše se vás bude stěhovák snažit "natáhnout". Spoléhá se přitom na neznalost zákazníka, který se prostě ve velkém množství informací ztratí. Pokud vám tedy na dotaz: "kolik to bude stát?", začne někdo počítat patra, auto, stěhováky, kilometry, přistavení vozu a další položky, tak rychle pryč!

Cenu stěhování byste si měli dokázat jednoduše spočítat sami. Čím méně položek bude celková kalkulace stěhování mít, tím je to pro vás lepší.

Služby navíc

Dnes je již běžná praxe, že v rámci stěhování se automaticky a bezplatně nabízí i další doplňkové služby. Pečlivě si zjistěte, zda např. demontáž a montáž jsou již v ceně nebo za příplatek. Ani slušné chování by nemělo být za příplatek. Ano, i stěhováci se mohou (a u zákazníka by se měli) chovat kultivovaně.

Některé firmy vám také nedají na výběr z různého počtu pracovníků. Jedna z dotázaných firem razí praxi, že má prostě vždy tříčlennou partu, a tu vám pošlou, ať už potřebujete převézt jen gauč nebo přestěhovat celý rodinný dům. V obou případech je to přitom naprosto nevhodné. U převozu gauče budete platit jednoho stěhováka zbytečně, u stěhování rodinného domu vám jich naopak bude dost chybět.

Není to věda

Stěhování je dřina, ale měla by to být dřina hlavně pro stěhováky. Zákazník by určitě neměl nic nosit, nic balit. Samozřejmě vám to nikdo nezakáže, pokud na to budete mít čas a chuť, určitě se můžete připojit a celý proces urychlit. Ale věřte, že během stěhování budete mít svých povinností dost.

A navíc - mějte na paměti, že převozem vašich věcí stěhování nekončí. Ještě nějaký ten den budete doma bydlet v krabicích. A na to je vhodné načerpat síly.

Hodně štěstí při výběru správné stěhovací firmy a ať je váš nový začátek pohodový!

keyboard_return Zpět na Rady a tipy Pokračovat na další článek start
KalkulačkaSpočítejte si cenu stěhování pro svůj byt nebo dům
icon

Mohu vám pomoci?