Stěhování levně a bez nervů
Karel Gott | Stěhování po Praze
Tomáš Klus | Stěhování v okolí Prahy
Lukáš Langmajer | Stěhování Praha
Jirka Král | Stěhování z Prahy
+420 776 000 776 Poptávka Kalkulačka Kalkulačka

Přestěhujte se bez námahy a ještě ušetřete

13. 07. 2022
|schedule Čtení tohoto článku zabere 3 minuty
kvalitní stěhování

Staré známé pořekadlo praví, že je lepší vyhořet než se stěhovat. To ovšem neplatí v případě, když si na pomoc přizvete naše šikovné stěhováky z PROFIGROUP. S námi ušetříte peníze i síly. 

Jak se přestěhovat snadno a rychle

Základem úspěchu je vědět, co jste kam uložili ve chvíli, kdy jste své krabice pečlivě balili ještě na staré adrese. Proto je důležité, připravit si přehledný plán. Naštěstí o stěhování většina z nás ví s dostatečně velkým předstihem. Nenechávejte proto nic na poslední chvíli. Pokud je vaše nové bydlení už volné, stěhujte se klidně na etapy, zvlášť jestli kromě osobních věcí potřebujete přemístit i nábytek, elektrospotřebiče i třeba piano.  

Nepodceňte administrativu

V dnešní době se ani stěhování neobejde bez nutného papírování. Nezapomeňte, že ke dni stěhování je potřeba ukončit nájemní smlouvu, pokud nejde o vaši nemovitost. Nezapomeňte odhlásit plyn, elektřinu a vodu – k energiím se přihlaste v novém bydlišti. Zrušte taky všechny smlouvy. Snadno by se zapomnělo třeba na internet nebo pojištění domácnosti.

Hned po přestěhování pak nahlaste změnu adresy, kdekoli je to nutné. Třeba u zaměstnavatele, u ČSZZ (pro OSVČ a důchodce), u zdravotní pojišťovny, ve škole a školce. Do 30 dnů od stěhování si nechte udělat nové osobní doklady a pak byste pro jistotu měli dát vědět všude tam, kde máte nějakou smlouvu (například v bance).

Nestěhujte na novou adresu zbytečnosti

Stěhování je nejlepší doba, udělat průvan ve vašem šatníku i v ostatních skříních. Pusťte se do kompletního třídění všech věcí, co doma máte. Při balení musí samozřejmě nejdřív přijít na řadu to, co zrovna nepotřebujete. Třeba zimní oblečení v létě, celý obsah vaší domácí knihovny a podobné (na nějakou dobu zbytné) věci. Teprve až se bude schylovat k velkému finále, balte to, co potřebujete denně a co budete muset hned po stěhování vybalit.

Objednejte si stěhováky z PROFIGROUP

Jestliže zrovna nevlastníte dodávku či velký náklaďák, obraťte se na naše stěhováky z PROFIGROUP. Ti vám zdarma půjčí obalový materiál, kartonové krabice i boxy, půjčí stěhovací pomůcky a pomohou dle vašich požadavků se stěhováním. Podívejte se, komu jsme se stěhováním v Praze pomohli v našich referencích

keyboard_return Zpět na Rady a tipy Pokračovat na další článek start
KalkulačkaSpočítejte si cenu stěhování pro svůj byt nebo dům
icon

Mohu vám pomoci?