Stěhování levně a bez nervů
Karel Gott | Stěhování po Praze
Tomáš Klus | Stěhování v okolí Prahy
Lukáš Langmajer | Stěhování Praha
Jirka Král | Stěhování z Prahy
+420 776 000 776 Poptávka Kalkulačka Kalkulačka

Připravte svůj současný domov na stěhování

20. 05. 2024
|schedule Čtení tohoto článku zabere 7 minut
Profigroup

Stěhování je za dveřmi a tak nezbývá nic jiného, než začít plánovat, co všechno přestěhujete a čeho se zbavíte. Jenže na stěhování je třeba svůj stávající byt připravit. Jak na to? Podívejte se na osvědčené tipy našich zkušených stěhováků z PROFIGROUP.

Připravte svůj současný domov na přesun

Není nic příjemnějšího, než přijít po hektickém dni z práce domů a vidět precizně upravený byt, který už je částečně připravený na vystěhování. Věci, které aktuálně nepotřebujete, jsou pečlivě vyskládané v označených krabicích s barevnými štítky podle typu místností a samozřejmě podrobným seznamem toho, co obsahují. Krabice uložené v zadní části místnosti už jsou připravené na odvoz a nyní se můžete pustit do dalšího balení jednotlivých místností podle toho, co už se může zabalit.

Zní to dobře, že? Určitě nechcete přijít z práce domů, který spíše připomíná výbuch atomové bomby. Kdo by se těšil do prostoru, ve kterém jsou na hromadách naházené věci, oblečení, vybavení.

Je tedy velice důležité, nemovitost na stěhování důkladně připravit. O tom ví naši stěhováci z PROFIGROUP své. Ti říkají, že s trochou přípravných prací může být proces stěhování mnohem jednodušší. Abyste mohli začít s balením, vždy je nejlepší udělat si přehled o svých věcech. Bez ohledu na to, kdo jste, pravděpodobně budete mít věci, které lze darovat, prodat, recyklovat nebo vyhodit. 

Jakmile je váš domov vyčištěný, bude snazší se sbalit a provést hloubkový úklid vašeho prostoru. Jakmile je dům prázdný, zaměřte se na oblasti, které byly skryty, abyste provedli závěrečný úklid. Skříně, které byly dlouho na jednom místě mohou za sebou skrývat různé podklady. A tyto prostory budete muset pečlivě vyčistit.  A nezapomeňte také uklidit spotřebiče a nábytek, který v nemovitosti zůstane.

Najděte volné stěhovací krabice

Aby bylo stěhování co nejpřehlednější, je nutné ze všeho nejdříve najít dostatečné množství kvalitních a pevných krabic. Dříve, než se vydáte do nejbližšího obchodu utratit tisíce za obalový materiál, zavolejte si k sobě domů na nezávaznou schůzku našeho technika z PROFIGROUP. 

Náš technik s vámi projde veškeré prostory, které budete chtít pomoci přestěhovat a spočítá množství krabic, které vám zdarma půjčíme.

Společně s PROFIGROUP si ušetříte až 30% nákladů spojených se stěhováním a ještě si ulehčíte spoustu práce a ušetříte mnoho času se sháněním všeho, co se vám během stěhování bude hodit.

Začněte balit

Stěhování vyžaduje spoustu přípravy. Bez té by nebyl váš byt obyvatelný. Ze všeho nejdříve otevřete skříně a podívejte se, co v nich je. Určitě v nich najdete spoustu věcí, které nepotřebujete. Možná to bude nevyhovující vybavení domácnosti. Třeba se nechcete rozloučit se svým oblečením, které už je vám malé. A možná je vám líto vyhodit upomínkové předměty, které jste za roky dostali od svých nejbližších.

Stěhování je v jednom naprosto zázračné. Můžete a přímo musíte! Se zbavit všeho, co v novém domově nenajde uplatnění. Takže se vlastně můžete zbavit všeho a nemusíte mít výčitky svědomí.

Třeba se některé věci budou hodit jiným. Takovým věcem je třeba vyčlenit velkou krabici, do které budete ukládat vše, co se dá ještě použít. Pak jsou tu také ty věci, které nefungují. I ty se musí pečlivě uložit do velké krabice, aby v bytě nevznikl chaos.

Balte s předstihem

Abyste měli dostatek času na to, zabalit si pečlivě oblečení i nádobí po babičce, je třeba si na stěhování vyčlenit dostatek času. Začněte s balením ideálně měsíc předem.

Pamatujte, že stěhování je náročné především pro křehké předměty. Těm musíte věnovat během balení velkou péči. Pro sklenice na stopkách vezměte speciální krabice s přihrádkami. Takto uložené sklo a porcelán zůstane maximálně chráněno před otřesy.

Změřte velké předměty

Klasickou chybou při stěhování je stěhování velkých skříní, gauče, postele a jiného vybavení domácnosti, abyste zjistili, že se vám na nové adrese vaše vybavení nevejde.

Dříve, než našim stěhovákům připravíte plán rozmístění jednotlivých kusů nábytku, si udělejte podrobný plán místnosti s přesným zaměřením. A také změřte jednotlivé kusy nábytku, které budete chtít přestěhovat do nového.
Jedině tak si můžete být jisti, že se vejdete do jednotlivých místností. Anebo budete mít dostatek času k tomu, abyste si pořídili vybavení noví.

Barevné označení

Jednou z nejtěžších věcí při stěhování je mít pořádek ve všech krabicích. Když přijedete do svého nového bytu, nikdy není snadné najít věci. To lze zjednodušit pomocí systému barevného kódování, který vám umožní podívat se na každou krabici a okamžitě vědět, do které místnosti obsah patří.

Mějte sbalenou tašku na stěhování

Taška na stěhování je nepostradatelná! Sbalte si vše, co budete v nejbližších několika dnech potřebovat. Do této tašky zabalte hygienické pomůcky, ručníky, povlečení, nabíječky, oblečení, čisticí prostředky, nádobí, oblečení. Tuto tašku mějte neustále při ruce.  

Proveďte inventuru

Spolu s barevným kódováním krabic může být užitečné napsat soupis toho, co je v každé krabici. Napište soupis na papír a ten připevněte pomocí lepenky na bok krabice.

Usnadněte si stěhování

Stěhování krabic a nábytku nechte na našich zkušených stěhovácích z PROFIGROUP, protože mají k dispozici velké stěhovací auto, stěhovací pomůcky a jsou jištěni pojistkou odpovědnosti. Ušetří vám spoustu práce a námahy a také vám pomohou s balením vybraného vybavení. Podívejte se na naše reference, komu jsme v nedávné době se stěhováním pomohli. A rezervujte si u nás termín stěhování v Praze co nejdříve!

 

keyboard_return Zpět na Rady a tipy Pokračovat na další článek start
KalkulačkaSpočítejte si cenu stěhování pro svůj byt nebo dům
icon

Mohu vám pomoci?