Stěhování levně a bez nervů
Karel Gott | Stěhování po Praze
Tomáš Klus | Stěhování v okolí Prahy
Lukáš Langmajer | Stěhování Praha
Jirka Král | Stěhování z Prahy
+420 776 000 776 Poptávka Kalkulačka Kalkulačka

Stěhování domu s rostlinami

20. 06. 2024
|schedule Čtení tohoto článku zabere 6 minut
Profigroup

Stěhování domácnosti s květinami vyžaduje zvláštní pozornost. Jak přestěhovat vaše pokojové květiny, aby se jim nic během transportu nestalo? Podívejte se na osvědčené tipy našich stěhováků z PROFIGROUP!

Stěhování je tu!

Konečně je to tady. Makléř vám zavolal, že váš nový byt je připravený k nastěhování a už jste si domluvili termín předání klíčů. Teď zbývá už jediné. Začít vše balit a můžete se začít stěhovat! Jenže. Co když vaši domácnost kromě skříní krášlí také pokojové rostliny? I ty je třeba pečlivě zabalit, aby se během transportu nezničily. Jak na to? Podívejte se na osvědčené tipy našich stěhováků z PROFIGROUP! Ti mají bohaté zkušenosti se stěhováním rostlin a využijete je i vy.

Tipy na stěhování s rostlinami

Domluvte si stěhování od profesionálů

Nejdůležitějším prvním krokem na vaší cestě stěhování je domluvit si termín stěhování u našich stěhováků z PROFIGROUP. Nejdříve si domluvte termín nezávazné schůzky s naším technikem přímo u vás doma. Náš technik projde veškeré prostory, které je třeba přestěhovat. Vy s ním domluvíte své přání, požadavky a potřeby. Projdete spolu veškeré prostory a technik si poznamená vše, co od stěhování očekáváte. Včetně toho, kolik věcí a jaké věci se budou stěhovat. Na základě zjištěných informací si připraví plán stěhování i s cenou za stěhování. Ta je neměnná! S námi budete dopředu vědět, kolik vás stěhování bude stát.

Zdarma vám půjčíme obalový materiál. Vybereme velikost vozu, do kterého umístíme veškeré vybavení vaší domácnosti, abychom vám ušetřili co nejvíce peněz za pohonné hmoty. A také k vám pošleme tým, který má se stěhováním domácností podobné té vaší ty největší zkušenosti. S technikem si domluvte také způsob stěhování květin. O ty bude u nás dobře postaráno! Samotné stěhování a transport máte tedy vyřízený. Teď je třeba pokojové rostliny na stěhování připravit. Jak?

Zkontrolujte škůdce

Květiny mohou trpět na nejrůznější škůdce. A ty se mohou objevit prakticky z hodiny na hodinu. I když jste květiny v nedávné době kontrolovali, prohlédněte je znova. Není nic lepšího, než předejít případným problémům. Investujte do kvalitního postřiku, který působí jako hnojivo, ochrana rostlin. Každou rostlinu v bytě postříkejte a pokud zjistíte konkrétní škůdce, nezapomeňte v květinářství koupit vhodný postřik přímo na napadené rostliny.

Nezalévejte těsně před přesunem

Možná máte pocit, že květiny vám během transportu uschnou. Nebojte se! Jde o několik hodin nekomfortu. Květiny nezůstanou bez vody dlouhé dny! Na nové adrese je můžete zase zalít, ale před stěhováním raději ne. Květiny zalijte naposledy tři dny před stěhováním. Zemina vodu vsákne a rostliny se stihnou napít. Zemina už nebude tak těžká a nebude hrozit vylití zbytkové vody na jiné věci ve stěhovacím voze.

Stříhání

Čím kompaktnější květiny budou, tím se budou lépe balit a stěhovat. Takže, dříve, než se pustíte do balení, jim odstraňte přebytečné větvičky a lístky. Kompaktní tvar se bude lépe stěhovat a eliminuje se riziko poškození či zlomení rostliny během transportu.  

Balení

Před přestěhováním vložte rostliny do plastových květináčů. Díky tomu budou lehčí na přenášení a je menší riziko, že si své pěkné ozdobné květináče rozbijete, protože je lze zabalit a zabalit samostatně. Nyní navíc přichází ideální doba na přesazení rostlin. Dáte jim tak skvělý základ pro lepší růst na nové adrese.

Vyzkoušejte zahradnický obal – i když se obvykle používá k udržení rostlin v zimě v teple, funguje dobře i jako ochrana před nárazy a poškrábáním při pohybu. U větších rostlin doporučujeme ke stonku umístit tyč a následně květinu k podpůrné konstrukci zavázat. Tak se eliminuje riziko zlomení.

Menší rostliny zabalte do krabice bez víka a schovejte noviny nebo obal s bublinkovou fólií, aby byly v bezpečí. Pokud máte se rostliny s rozlehlými stonky, doporučujeme použít měkké kabelové stahovací pásky, které je udrží na místě při pohybu.

Zabalte je jako poslední

Jak víme, rostliny nemají rády, když je někdo přemisťuje nebo je vytrhává ze svého pěstebního prostředí. Při stěhování se tedy snažte balit rostliny jako poslední. Připravte se na výše uvedené kroky, ale nebude se jim líbit, když budou v krabicích nebo zabalené příliš dlouho.

Stěhujte

Stěhování nechte na našich profesionálech. Podívejte se na naše reference, komu jsme při stěhování v Praze v nedávné době pomohli a rezervujte si u nás termín stěhování co nejdříve.

keyboard_return Zpět na Rady a tipy Pokračovat na další článek start
KalkulačkaSpočítejte si cenu stěhování pro svůj byt nebo dům
icon

Mohu vám pomoci?