Stěhování krok po kroku: výběr termínu

 

Naše firma denně odstěhuje několik domácností a firem. Každý den se setkáváme s novými lidmi, pro které je většinou stěhování první zkušeností v životě. Proto jsme se rozhodli připravit seriál s radami na stěhování tak, jak víme, že jdou za sebou.

Díl 1: Výběr termínu stěhování

Ať už máte jakýkoliv důvod stěhování - změna práce, rozchod, konec podnájmu, jdete do většího/menšího - budete si muset stanovit nějaký termín, kdy celou akci zrealizujete. Často je tento termín daný například koncem nájemní smlouvy nebo možností, kdy nejdříve se můžete nastěhovat do nového bytu.

Výběr termínu stěhování se liší u lidí, kteří se přestěhují vlastními silami a u těch, kteří se rozhodnou využít specializované firmy.

Když stěhujete svépomocí

Pokud jste se rozhodli, že si vše převezete sami, případně s výpomocí kamarádů či příbuzných, určitě si na stěhování vyčleňte více dnů v závislosti na množství stěhovaného nábytku a drobností. K předpokládanému počtu dnů přičtěte ještě dva nebo tři jako rezervu. Budou se hodit.

Na samotný převoz se rozhodně vyplatí vzít si radši dva celé dny dovolené, než obětovat čtyři odpoledne po práci. Věřte, že ze stěhování budete opravdu vyčerpaní - fyzicky i psychicky. Odpoledne po práci už si můžete vybalovat věci z krabic a případně doladit rozložení nábytku v bytě.

Stanovený termín neposouvejte! Datum, na kterém se domluvite, berte jako zcela závazný. Vždycky se najde něco, kvůli čemu byste stěhování odložili, zvlášť jestli vás netlačí nějaký konec nájmu nebo jiný závažný důvod. Pokud budete termín stěhování odkládat, jen prodloužíte čas, kdy budete na stěhování (a hlavně jeho konec) čekat. Pusťte se do díla přesně podle plánu!

Když budete stěhovat s firmou

 

stěhujeme - krok za krokem

 

Celá akce pro vás bude mnohem jednodušší, když se rozhodnete využít služeb firmy. Nemusíte se bát, že přijdete o všechny peníze. Stěhování rozhodně není nic, co by vás mělo zruinovat nebo zadlužit. S renomovanými firmami se dá domluvit na spoustě věcí, třeba na cenovém stropu celého stěhování - tedy částce, přes kterou se nepůjde.

Zvolte si termín stěhování, pokud je to možné, s dostatečným předstihem.Než oslovíte firmu, je ideální mít termínů ke stěhování více. Některé firmy jsou zarezervované i dlouho dopředu.

Počítejte s tím, že než k vám přistaví stěhovací firma vůz s pracovníky, bude potřeba vyndat věci ze skříní a dát je do krabic nebo tašek. Takže si dejte nějakou rezervu na balení a pak také na vybalování.

Který termín je nejlepší

Pokud nejste tlačeni koncem nájemní smlouvy nebo jinou okolností, pak máte zcela volnou ruku co se týká výběru termínu stěhování. Pak pro vás budou důležité zejména tyto okolnosti:

- který den v týdnu je v místě nakládky a vykládky prázdnější parkoviště (auto stěhováků pak bude moct zaparkovat co nejblíže vchodu a celá akce bude rychlejší)

- jaká je dopravní situace na cestě mezi místem nakládky a vykládky (pokud se budete stěhovat z Čech na Moravu, je lepší jet po D1 o víkendu než ve všední den, to samé platí i pro přesun přes Prahu)

- jaké máte dopravní spojení nebo jak může váš známý (pokud nemáte vlastní vůz, budete se potřebovat vy sami nebo někdo vámi určený dostat busem nebo vlakem na místo vykládky)

- zda není plánována v místě nakládky nebo vykládky nějaká rekonstrukce, malování, dláždění chodníku, kopání kanalizace, odstávka výtahů či jiné stěhování

Všeobecně platí, že víkendové dny jsou pro stěhování vhodnější než všední dny vzhledem k volnější dopravě. Naopak při štěhování ze sídlišť je například lepší stěhovat ve všední dny, kdy je většina lidí v práci a jsou volnější parkoviště i vchody.

Mějte na paměti, že všechny výše uvedené důvody jsou sice překážkou v hladkém průběhu stěhování, ale určitě nejsou důvodem pro zrušení akce. Stěhováci si poradí. Jsou zvyklí řešit různé situace, se kterými byste si třeba sami nevěděli rady.

Všeobecně platí zachovat během stěhování chladnou hlavu. Pokud si s něčím nebudete vědět rady, zeptejte se stěhováků, ochotně vám odpoví.

Ať vám výběr termínu pomůže k hladkému přestěhování!

V dalším díle se budeme věnovat tomu, jestli si vybrat stěhovací firmu nebo stěhovat svépomocí.

stěhujeme - krok za krokem
stěhování Praha
stěhovací firma Praha

Nezávazná poptávka

Máte zájem o stěhování nebo vyklízení? Zanechte nám poptávku a my Vám zašleme nabídku.

Pojištění

Jsme pojištění u České pojišťovny proti škodě při manipulaci a dopravě.