Stěhování levně a bez nervů
Karel Gott | Stěhování po Praze
Tomáš Klus | Stěhování v okolí Prahy
Lukáš Langmajer | Stěhování Praha
Jirka Král | Stěhování z Prahy
+420 776 000 776 Poptávka Kalkulačka Kalkulačka

Stěhování krok po kroku: se stěhováky nebo bez

23. 07. 2020
|schedule Čtení tohoto článku zabere 4 minuty
stěhování Profigroup, Praha 2

Naše firma denně odstěhuje několik domácností a firem. Každý den se setkáváme s novými lidmi, pro které je většinou stěhování první zkušeností v životě. Proto jsme se rozhodli připravit seriál s radami na stěhování tak, jak víme, že jdou za sebou.

 

Díl 2: se stěhováky nebo bez

V minulém díle jsme poradili, jak vybrat termín stěhování. Tentokrát se zaměříme na další velmi důležitou součást plánování stěhování - jestli se přestěhujeme za pomoci stěhovací firmy nebo svépomocí.

Toto rozhodnutí samozřejmě můžete kdykoliv změnit. Tedy do doby, než začnete stěhovat. Pak už bude na změnu pozdě.

Rozhodnutí o tom, jestli se přestěhujete sami nebo s firmou, bude samozřejmě do velké míry ovlivněno množstvím věcí, které chcete stěhovat. Pokud máte pouze pár krabic s osobními věcmi a dva menší kusy nábytku, půjčte si dodávku nebo vše dejte do osobního auta a přestěhujte se sami. Jestli však chcete stěhovat i nábytek nebo dokonce kompletní vybavení bytu, doporučujeme stěhovací firmu.

 

 

Se stěhováky máte jistotu

Dalším důležitým faktorem při rozhodování zda s firmou nebo bez bude i spolehlivost vašich kamarádů či příbuzných.

Jestli jste se rozhodli v pondělí, že se v sobotu přestěhujete a šest kamarádů vám slíbilo pomoc, je pravděpodobné, že stěhování dopadne. Jestli však plánujete stěhování v horizontu několika týdnů nebo měsíců, pak se plány kamarádů mohou změnit a vy na vše zůstanete sami.

Pokud si objednáte renomovanou stěhovací firmu, tyto starosti můžete hodit za hlavu. Ve chvíli, kdy si domluvíte termín, máte zajištěné auto, obalový materiál i dostatečný počet pracovníků.

 

Peníze stojí obě varianty

Při rozhodování bude určitě hrát svou roli i finanční stránka. Zde na první pohled vyjde dráže varianta se stěhovací firmou. Ale... Vemte v potaz, že v ceně za stěhovací firmu máte už všechny náklady a nic navíc nebudete muset zaplatit.

Když si vezmete, kolik byste projeli benzínu, kolik dáte za půjčení dodávky, kolik dáte za občerstvení kamarádů a že jim poté budete svým způsobem zavázáni, nebude ten celkový rozdíl v ceně až tak markantní.

Ano, s kamarády můžete po přestěhování posedět, popít, vše zhodnotit. O to v případě varianty se stěhovací firmou přijdete. Tedy alespoň o možnost posedět s těmi, kdo vás přestěhoval. Kolaudační večírek ale udělat můžete stejně a během něj kamarády případně využít například na drobné posuny nábytku.

 

To nejtěžší máte za sebou

Vybrali jste si termín a variantu jestli s firmou nebo bez. Pokud budete stěhovat s firmou, máte v tuto chvíli více než polovinu všech starostí spojených se stěhováním za sebou. Jestli svépomocí, pak vás většina starostí teprve čeká.

Ale znovu opakujeme - není třeba panikařit. Ať se během stěhování stane cokoliv, každý problém má své řešení. Zachovejte chladnou hlavu, nehádejte se a myslete na to, že se vám blíží nový začátek.

V příštím díle se posuneme v čase až krátce před samotné stěhování, bude tedy na čase dát vědět sousedům a začít balit do krabic.

Pokud jste nezaregistrovali první díl, tak čtěte zde: výběr termínu.

 

keyboard_return Zpět na Rady a tipy Pokračovat na další článek start
KalkulačkaSpočítejte si cenu stěhování pro svůj byt nebo dům
icon

Mohu vám pomoci?