Stěhování levně a bez nervů
Karel Gott | Stěhování po Praze
Tomáš Klus | Stěhování v okolí Prahy
Lukáš Langmajer | Stěhování Praha
Jirka Král | Stěhování z Prahy
+420 776 000 776 Poptávka Kalkulačka Kalkulačka

Stěhování krok po kroku: dejte vědět sousedům

14. 08. 2020
|schedule Čtení tohoto článku zabere 5 minut
stěhování Praha

Naše firma denně odstěhuje několik domácností a firem. Každý den se setkáváme s novými lidmi, pro které je většinou stěhování první zkušeností v životě. Proto jsme se rozhodli připravit seriál s radami na stěhování tak, jak víme, že jdou za sebou.

Díl 3: dejte vědět sousedům

V minulých dvou dílech jsme poradili, jak vybrat termín stěhování a jestli stěhovat s firmou nebo bez. V tomto článku se zaměříme na další velmi důležitou součást plánování stěhování - kdy dát vědět sousedům a začít balit do krabic.

Stejně jako při předchozích dvou radách, tak ani tentokrát není vše jednoznačné, jelikož každé stěhování je specifické. To mějte stále na paměti. Platí to pro všechny rady, které kde uslyšíte. Stěhování je jako živý organizmus, kdykoliv se může přihodit něco, co celou akci zpomalí nebo naopak výrazně zrychlí.

Jedním z důležitých faktorů je výtah. A zde právě pomůže, když o vašem stěhování z bytovky nebo paneláku budou vědět sousedé dopředu. Přesný ideální termín, kdy dát vědět sousedům o stěhování, neexistuje. Máme však vyzkoušené, že když vyvěsíte informaci o stěhování na nástěnku ve vchodě cca týden před stěhováním, splní svůj účel.

Sousedé nebudou (tolik) naštvaní, když:

- budete mít před vchodem zátaras pro naše auto

- budou po dobu stěhování stále otevřené vchodové dveře

- přijdou do vchodu a nebudou si moct přivolat výtah, protože ho zrovna budou naši stěhováci plnit vaším nábytkem

- bude po dobu stěhování ve společných prostorách větší hluk a pohyb osob než je obvyklé

- si stihnou před začátkem stěhování uklidit všechny kytky, židličky a další drobnosti ze společných prostor - chodeb, vchodu, prostranství před domem

Své spolubydlící ve vchodě nebo v ulici určitě znáte a víte, jak jim slušně naznačit, že tu dobu stěhování určitě s mírným nekomfortem vydrží. A až vyvěsíte ceduli s datumem a časem vašeho stěhování, můžete začít s balením. Týden před stěhováním je určitě nejvyšší čas začít balit drobné věci do krabic.

Začněte od věcí, které používáte nejméně a postupujte až k věcem každodenní potřeby. Než začnete vyndavat oblečení ze skříně, dejte si na stranu oblečení, které budete potřebovat na cca 3-5 dní a dejte si je do tašky, jako byste jeli na dovolenou. Tuto tašku si pak nechte na viditelném místě, budete ji potřebovat, až budete s balením hotovi.

Spousta zákazníků si neuvědomí, že když si zabalí všechny věci, nebude si mít druhý den co vzít na sebe. A hned po stěhování se vám třeba nebude chtít hned věci vyndavat. Proto si nechte rezervu ty 3-5 dní a dejte si do tašky spodní prádlo, ponožky a alespoň náhradní triko nebo mikinu. Také mějte na paměti, že jestli je v den balení slunečno, může být během stěhování deštivo a naopak. Vyplatí se kouknout na předpověď.

Každopádně nepropadejte panice, když se do balení vrhnete a najednou zjistíte, že všechny krabice jsou zalepené a vám zůstalo jen to, co máte na sobě. Vše má své řešení. Zachovejte chladnou hlavu, usmějte se a půjčte si triko třeba od kamarádky. Navíc na kafi na chvíli zapomenete na stres, který stěhování doprovází.

Pokud byste potřebovali, můžeme vám zajistit půjčení krabic nebo stěhovacích boxů. Půjčovné se pohybuje v řádu stokorun a vám to ušetří starosti se sháněním dostatečného množství beden. Stále mějte na paměti, že je to "jen" stěhování. Stěhováci se o vše potřebné postarají. Užijte si poslední dny ve starém bydlení a těšte se do nového.

V příštím díle se dostaneme už jen den před stěhování na finální přípravy na stěhování.

keyboard_return Zpět na Rady a tipy Pokračovat na další článek start
KalkulačkaSpočítejte si cenu stěhování pro svůj byt nebo dům
icon

Mohu vám pomoci?