Stěhování levně a bez nervů
Karel Gott | Stěhování po Praze
Tomáš Klus | Stěhování v okolí Prahy
Lukáš Langmajer | Stěhování Praha
Jirka Král | Stěhování z Prahy
+420 776 000 776 Poptávka Kalkulačka Kalkulačka

Stěhování krok po kroku: finální přípravy

04. 09. 2020
|schedule Čtení tohoto článku zabere 5 minut
stěhování Praha

Naše firma denně odstěhuje několik domácností a firem. Každý den se setkáváme s novými lidmi, pro které je většinou stěhování první zkušeností v životě. Proto jsme se rozhodli připravit seriál s radami na stěhování tak, jak víme, že jdou za sebou.

Díl 4: finální přípravy na stěhování

V minulých třech dílech jsme poradili, jak vybrat termín stěhování, jestli stěhovat s firmou nebo bez a proč je dobré dát vědět o stěhování sousedům. V tomto článku se zaměříme na poslední fázi příprav na stěhování.

Krabice na stěhování

Je to tady, zítra se stěhujete. Hlavní pravidlo pro dnešní den zní: hlavně v klidu!

Nyní už byste měli mít sbaleno cca 75 % všech věcí v krabicích, taškách nebo pytlích. Pokud se nemůžete v bytě hnout, můžete si krabice přenést do sklepa nebo do nejméně využívaného místa v bytě.

Ale pozor. Stále myslete na bezpečnost a nestohujte krabice do nesmyslné výšky. Mohlo by se stát, že až půjdete kolem nich, spadnou a mohou vám ublížit. Nemluvě o rozbití celého obsahu krabic. Maximum krabic na sobě by měly být čtyři s tím, že nejtěžší krabice je naspod a čím výše krabice dáváte na sebe, tím lehčí by měla být.

Nezapomeňte si hlídat připravenou tašku s oblečením na těchto pár dní než si zase krabice vybalíte do skříní, abyste po poledni nezjistili, že zůstala vespod stěhovaných krabic a tašek.

Obalování skříní a parkování

Pokud vám zbyl čas a máte chuť, můžete začít balit nábytek, který již nebudete do zítra potřebovat. Ideální je proti poškození balit nábytek do bublinkové fólie, kterou utáhnete strečovou fólií. Připravte se, že to zabere dost času a je to i fyzicky náročné. Jestli se vám do obalování nábytku nechce, nechte to na kluky stěhováky. Oni tím stráví polovinu času, který byste tomu věnovali vy.

Po obědě už zkuste začít hlídat volné místo k zaparkování před vchodem. Jakmile se uvolní místo na parkovišti, hned jej zaberte svým autem. Počítejte s tím, že naše stěhovácké auto je na délku velké asi jako dvě až tři osobní auta. Pokud budeme moct couvat ke vchodu, pak stačí udělat místo cca na osobní auto s otevřenými dveřmi.

Mějte na paměti, že čím blíže ke vchodu budeme moct zaparkovat, tím rychlejší celé stěhování bude. Takže pokud se domluvíte s některým ze sousedů, aby vám se zabráním místa pomohl, tak jedině dobře.

Informace pro sousedy

Zkontrolujte také ve vchodě, jestli vaše informace o stěhování stále visí na nástěnce, případně přidejte další na vchodové dveře nebo na dveře od výtahu. Minimálně tím sousedům znovu připomenete, že se zítra ve vchodě bude stěhovat. Určitě nic nezkazíte, když stejnou informaci pro sousedy vyvěsíte i ve vchodě u nového bytu.

Nenechávejte dobalení zbytku věcí až na večer. Zkuste si balit průběžně přes den, zapojte co nejvíce členů domácnosti. Kolem šesté sedmé hodiny večer už byste měli mít zabaleno vše ke stěhování. Venku si nechte věci na spaní, oblečení na den stěhování, něco ke snídani, peněženku, občanku, řidičák, klíče od auta.

Harmonogram pro den před stěhováním:

10.00-10.30 příprava oblečení na den stěhování
10.30-12.00 balení věcí do krabic
12.00-13.00 příprava oběda a oběd
13.00-15.00 balení zbytku věcí do krabic
15.00-16.30 kontrola informací pro sousedy ve vchodech a odvoz dětí a domácích zvířat k rodičům (pokud máte domluveno)
16.30-16.45 zaparkování svého auta na místo, kde budou stát stěhováci
16.45-18.00 příprava večeře a večeře
18.00-20.00 balení skříní (pokud chcete)
20.00-21.30 udělejte si pohodu, nalijte si víno, sedněte si k televizi
21.30-22.00 večerka :) jděte spát rozumně, zítřek bude dlouhý

Každé stěhování je specifické, berte uvedený harmonogram orientačně. Pokud máte nabídnuté hlídání dětí u rodičů, neváhejte toho využít. Pokud nemáte auto, nedělejte si s parkováním pro naše auto starosti - kluci si místo najdou. Hlavně klid. Nehádejte se a těšte se na nový byt a nový začátek.

V dalším díle už budeme ve dni, kdy stěhování začíná.

keyboard_return Zpět na Rady a tipy Pokračovat na další článek start
KalkulačkaSpočítejte si cenu stěhování pro svůj byt nebo dům
icon

Mohu vám pomoci?