Stěhování levně a bez nervů
Karel Gott | Stěhování po Praze
Tomáš Klus | Stěhování v okolí Prahy
Lukáš Langmajer | Stěhování Praha
Jirka Král | Stěhování z Prahy
+420 776 000 776 Poptávka Kalkulačka Kalkulačka

Stěhování krok po kroku: stěhování bytu

22. 09. 2020
|schedule Čtení tohoto článku zabere 4 minuty
Stěhování Praha - PROFIGROUP

Naše firma denně odstěhuje několik domácností a firem. Každý den se setkáváme s novými lidmi, pro které je většinou stěhování první zkušeností v životě. Proto jsme se rozhodli připravit seriál s radami na stěhování tak, jak víme, že jdou za sebou.

Díl 5: stěhování začíná

V minulých dílech jsme poradili, jak vybrat termín stěhování, jestli stěhovat s firmou nebo bez, proč je dobré dát vědět o stěhování sousedům a navrhli jsme harmonogram dne, který předchází stěhování. V tomto článku se zaměříme na den D - den stěhování.

Naši stěhováci přijedou na devátou hodinu (pokud se nedomluvíte jinak). Dejte si tedy dostatečný čas na to, abyste se vklidu probudili, nasnídali a připravili na příjezd našich kluků. Pokud máte vyhrazené místo před domem pro naše auto (alespoň 7 metrů), dojděte vše zkontrolovat, případně přeparkujte na vyhrazené místo své auto, to je nejjistějši.

Udělejte fotodokumentaci všech prostor, kde se budou stěhováci pohybovat - vchod, schodiště, výtah... Zejména místa, kde už jsou nějaké šrámy, je nutné předem označit, aby po vás po stěhování nechtěl domovník tyto šrámy uhradit. Bohužel, tyto pokusy nejsou ojedinělé.

Zkontrolujte také, jestli někdo nesundal vaši informaci, že dnes probíhá ve vchodě stěhování. Tato cedule při stěhování hodně pomůže.

Připravte seznam věcí, které se stěhují, nejlépe ve dvou kopiích. Zvláště pokud se nestěhuje z bytu vše, ale něco zůstává, je tento seznam vhodný, protože můžete jednotlivé kusy nábytku odškrtávat a nic se v bytě nezapomene. Vhodné je také kusy nábytku polepit barevnými štítky - např. zeleně co se stěhuje, červeně co se nestěhuje. Štítky lepte pokud možno na stranu od vstupních dveří, ať nemusejí stěhováci dlouze hledat.

Když vám zbyde čas, můžete krabice nanosit na jedno místo co nejblíže vchodu nebo rovnou na chodbu. Zkontrolujte, že jsou ze skříní vyndané všechny věci a police.

Až začne stěhování

To už ale s největší pravdědpodobností budou naši stěhováci na vašem parkovišti. Jakmile přijdou za vámi, vše se rozběhne a než se nadějete, bude váš stávající byt prázdný a vyrazíte na místo vykládky.

Pokud máte možnost, vemte si do auta televizi a další cennější kusy elektroniky, které by se mohly ve velkém nákladovém prostoru při převozu poškodit. Pokud možnost nemáte, nic se neděje, kluci stěhováci si poradí.

Na vykládce zřejmě budete svým autem rychleji než naše stěhovácké auto, a tak využijte čas ke kontrole místa na zaparkování, cedule pro sousedy a znovu i případných šrámů na zdech schodiště nebo výtahu.

Při vykládce říkejte stěhovákům, kam si jednotlivé kusy nábytku přejete odnést, ideálně už při jejich vstupu do bytu, ať mohou rovnou zamířit na správné místo. Pomůžete tak zrychlit čas vykládky.

Upozornění: všechny výše uvedené body mají za cíl co nejvíce urychlit průběh nakládky a tedy ušetřit vám nějaké peníze, pokud nechcete vyvěšovat upozornění pro sousedy, dělat fotodokumentaci nebo vyndavat police ze skříní a nosit krabice ke vchodu, o vše se samozřejmě postarají naši stěhováci.

keyboard_return Zpět na Rady a tipy Pokračovat na další článek start
KalkulačkaSpočítejte si cenu stěhování pro svůj byt nebo dům
icon

Mohu vám pomoci?