Stěhování levně a bez nervů
Karel Gott | Stěhování po Praze
Tomáš Klus | Stěhování v okolí Prahy
Lukáš Langmajer | Stěhování Praha
Jirka Král | Stěhování z Prahy
+420 776 000 776 Poptávka Kalkulačka Kalkulačka

Stěhování máte úspěšně za sebou. Co dál?

04. 10. 2022
|schedule Čtení tohoto článku zabere 3 minuty
levné stěhování

A je to za vámi. Přestěhovali jste se a co dál? Naši stěhováci z PROFIGROUP vám poradí, na co nezapomenout a co všechno po přestěhování na novou adresu musíte zařídit. 

Vybalení od A do Z

Jakmile se za našimi stěhováky z PROFIGROUP zaklapnou dveře, před vámi bude, vybalit všechny ty krabice a boxy, plné nejrůznějších věcí. S čím začít nejdřív? Již během balení jste si vytvořili praktický seznam věcí, které obsahují jednotlivé krabice. 

Jako první doporučujeme vybalit zavazadlo první pomoci. Tedy to, kde pravděpodobně máte zabalené léky, rychlovarnou konvici, kávu, hygienické potřeby a nejnutnější oblečení. Jako další doporučujeme vybalit zařízení ložnice, poté i kuchyně a zapojit ledničku. 

Nahlaste změnu své adresy všem úřadům

Finanční a sociální úřad, stejně jako vaše banka, mobilní operátor a další instituce, jejichž služby čerpáte, vás čas od času pravděpodobně obešlou různými úředními dokumenty. Pokud byste si poštu nevyzvedávali, mohli byste se časem dostat do problému kvůli nesplnění některých povinností. Vždy proto obešlete všechny důležité instituce a oznamte jim změnu adresy. Velkou výhodou pro vás během stěhování bude, zřízení datové schránky. Všechny důležité dokumenty vám budou zasílány přímo tam. 

Najděte si nové poskytovatele zdravotní péče

Další krok po stěhování je, najít v místě vašeho bydliště nového spolehlivého zubaře, obvodního lékaře, eventuálně specialistu, pokud se s něčím dlouhodobě léčíte. Pokud máte malé dítě, je důležité najít mu co nejdříve vhodného pediatra, stejně tak, pokud máte zvířecího mazlíčka, postarat se o dostupného veterináře. 

Prozkoumejte váš nový domov a jeho nejbližší okolí

A to nejpříjemnější na závěr. Po stěhování do nového města určitě neotálejte s prozkoumáváním jeho krás. Obzvláště v případech, kdy máte malé děti či domácí mazlíčky, měli byste vědět, zda se v okolí nenachází místo, které by pro ně mohlo být nebezpečné. V případě, že se stěhujete do bytového domu, měli byste co nejrychleji získat informace o tom, kde jsou důležité instalace, jako hlavní uzávěry vody, plynu a elektrické jističe. Podívejte se do našich referencí, komu jsme se stěhováním v nedávné době pomohli a přečtěte si další užitečné rady a tipy, jak se co nejjednodušeji přestěhovat!

keyboard_return Zpět na Rady a tipy Pokračovat na další článek start
KalkulačkaSpočítejte si cenu stěhování pro svůj byt nebo dům
icon

Mohu vám pomoci?