Stěhujete se a chcete si ve svém novém domově vykouzlit ten nejkrásnější interiér? Pomocí těchto nápadů na uspořádání obývacího pokoje najdete přesně to, které vám bude nejvíce vyhovovat. A práci se stěhováním nechte na našich stěhovácích z PROFIGROUP!
Možnosti, jak umístit nábytek do obývacího pokoje, jsou téměř nekonečné. Nejlepší způsob, jak umístit pohovku, židle, stolky a obecněji, závisí na tvaru dané místnosti a na tom, k čemu se používá.
Při zařizování obývacího pokoje začněte nejprve největším kusem. Nejčastěji se jedná o pohovku nebo křeslo. Orientujte tento kus směrem k nejvýraznějšímu prvku místnosti, kterým může být krb, okno, televize.
Dále umístěte menší možnosti sezení, jako jsou židle nebo křesílka, naproti nebo vedle prvního kusu. Dokončete nábytkem, konferenčních stolků a lamp. Ujistěte se, že každé sedadlo je v dosahu alespoň jednoho povrchu stolu.
Je to až neuvěřitelné, jak dávné návyky se nás drží dodnes. Dříve bylo velmi časté, umístit všechen nábytek až přímo na zdi. Dnešní interiérový design naopak láká na otevření prostoru a na proudění energií všude kolem. Proto není tím nejlepším řešením přitlačit všechny kusy nábytku ke stěnám.
Vznikne tak nepohodlný prostor uprostřed a zvýrazní se stísněné rozměry místnosti. Místo toho vytáhněte nábytek směrem ke středu, abyste vytvořili otevřenější pocit.
Dopřejte si flexibilitu při změně uspořádání nábytku v obývacím pokoji podle příležitosti. Vyplňte prázdný roh lehkou židlí, kterou lze v případě potřeby snadno zatáhnout do prostoru pro sezení. Přidejte kousky, jako jsou pohovky nebo stoličky, které mohou fungovat jako odkládací stolky na nápoje nebo sloužit jako sezení pro hosty.
Koberec by neměl v žádném obývacím pokoji chybět. Jak jej umístit? Použijte raději jeden velký kus. Tím sjednotíte skupiny sedadel ve větším prostoru. Obecně platí, že všechny klíčové kusy nábytku by se měly vejít na koberec. Pokud koberec není dostatečně velký, aby pojal veškerý nábytek, alespoň zajistěte, aby přední nohy každého kusu byly na koberci.
Strategické uspořádání nábytku může způsobit, že i dlouhé nebo velké obývací pokoje budou působit útulně. Vneste do místnosti pohodlný pocit měřítka tím, že ji rozdělíte do dvou konverzačních skupin s cestou mezi nimi. Umístění jedné pohovky zády k této cestě podtrhuje oddělení mezi dvěma oblastmi.
Pokud je váš obývací pokoj často využíván k sezení s rodinou a přáteli, zvolte uspořádání nábytku, které usnadní konverzaci. Přitáhněte sedací díly blízko středu místnosti a umístěte je tak, aby byly proti sobě. Umístěte konferenční stolek doprostřed, abyste měli nápoje na dosah z obou stran.
V obývacích pokojích, kde jsou hlavními aktivitami lenošení a sledování televize, nabízí největší pohodlí pohovka. Pohovky se dodávají v různých konfiguracích, včetně těch, které obsahují křesla bez područek, taburety a jiné kousky, které můžete kombinovat, aby vyhovovaly vašemu prostoru.
Plánování ideálního uspořádání nábytku vyžaduje pečlivé zvážení místnosti. Při umísťování dílků věnujte pozornost tomu, jak provoz proudí místností a kde je ústřední bod.
Symetrie vnáší do obývacích pokojů smysl pro pořádek. Chcete-li dosáhnout atraktivní rovnováhy, zkuste naproti sobě uspořádat stejné pohovky nebo židle. Pokud se vaše kusy nábytku přesně neshodují, stále můžete dosáhnout symetrického vzhledu tím, že na obou stranách místnosti rozmístíte kusy se stejnými proporcemi.
Efektivní uspořádání obývacího pokoje začíná ústředním bodem, který slouží jako základní kámen vašeho návrhu. Nasměrujte hlavní sedací díl směrem ke krbu a uspořádejte sekundární sedací díly kolem hlavního dílu. V létě by se pokoj mohl přestavět tak, aby se do centra pozornosti dostal výhled ven francouzskými dveřmi.
Rozdělte velký obývací a jídelní prostor na samostatné zóny umístěním nábytku. Pohovka odvrácená od jídelny definuje oblast konverzace od zbytku tohoto otevřeného uspořádání. Uspořádejte nábytek do obývacího pokoje blíže k sobě, aby prostorný pokoj působil útulně.
Při zařizování malého obývacího pokoje se zaměřte pouze na malé kusy nábytku. Můžete například vytvořit větší pocit prostoru a otevřenosti pomocí kolekce židlí oproti velkých křesel, které se spíše hodí do menšího obývacího pokoje, zatímco drobné taburety nahrazují objemnější otomany.
Není nic příjemnějšího, než těžkou práci nechat na profesionálech. Stěhujete se? Objednejte si naše stěhováky z PROFIGROUP! S technikem si na nezávazné konzultaci domluvte přesné rozmístění nábytku nejen v obývacím pokoji, ale také v jiných částech vašeho bytu. Naši stěhováci se v den D postarají o bezpečné přestěhování vašich věcí a na závěr rozmístí kusy nábytku podle předem domluveného plánu. Nábytek připraví na další použití a vám předají prostor, který stačí jen zabydlet. Podívejte se na naše reference, komu jsme při stěhování v Praze v nedávné době pomohli a rezervujte si u nás termín pro stěhování včas.