Stěhování levně a bez nervů
Karel Gott | Stěhování po Praze
Tomáš Klus | Stěhování v okolí Prahy
Lukáš Langmajer | Stěhování Praha
Jirka Král | Stěhování z Prahy
+420 776 000 776 Poptávka Kalkulačka Kalkulačka

Tipy, jak se levně přestěhovat

09. 06. 2022
|schedule Čtení tohoto článku zabere 3 minuty
kvalitní stěhováci

Plánujete stěhování do nového bytu a vymýšlíte způsob, jak nejvíce ušetřit? Poradíme vám pět základních tipů, jak se snadno a rychle přestěhovat.

1. Spolehněte se na profesionální stěhováky

I když máte spoustu přátel, pomoc se stěhováním svěřte do rukou profesionálních stěhováků. Ti mají totiž bohaté zkušenosti se stěhováním nábytku a krabic, ale také s přistavením velké dodávky či stěhovacího vozu. 

Stěhovací firmu vybírejte takovou, která je při práci pojištěná. Naši stěhováci z PROFIGROUP jsou během práce jištěni pojistkou odpovědnosti, která se vztahuje na pojištění věcí i na prostory, ve kterých stěhování probíhá.

2. Udělejte si stěhovací plán

Stěhování plánujte s předstihem. Pokud nestěhujete jen své osobní věci, ale je potřeba převézt na novou adresu také velký spotřebič, jako je lednička nebo pračka, popřípadě velké šatní skříně či komody, udělejte si strategický plán minimálně měsíc dopředu. Pokud se nechcete nebo nemůžete stěhovat o víkendu, zajistěte si v práci několik dní volno. Ideální doba jsou dva dny, na které máte nárok ze zákona, bez náhrady mzdy. Domluvte si také hlídání dětí a domácích mazlíčků.

3. Zajistěte veškeré administrativní úkoly

Zeptali jsme se stěhováků ze společnosti PROFIGROUP, jaké administrativní úkoly je nutné vyřídit při stěhování:

  • Ukončete nájemní smlouvu v místě starého bydliště.

  • Odhlaste odběr plynu, elektřiny a vody na staré adrese a přihlaste se k odběru v novém bydlišti. Přepisy se dají jednoduše provést prostřednictvím online formulářů na internetu.

  • Zrušte všechny smlouvy, týkající se starého bydliště. Jde o smlouvy na pevnou linku, internet, televizi, rozhlasové vysílání a pojištění domácnosti apod.

4. Objednejte si stěhováky s předstihem

Stěhování bytu či domu rozhodně nenechávejte na poslední chvíli. Doporučujeme objednat stěhovací firmu PROFIGROUP v momentě, kdy se dozvíte den předání klíčů od vašeho nového bytu. Budete mít naprostou jistotu, že vám naši stěhováci přestěhují byt v termínu, který potřebujete. Stěhujeme v Praze a okolí. Podívejte se na naše reference!

keyboard_return Zpět na Rady a tipy Pokračovat na další článek start
KalkulačkaSpočítejte si cenu stěhování pro svůj byt nebo dům
icon

Mohu vám pomoci?