Stěhování levně a bez nervů
Karel Gott | Stěhování po Praze
Tomáš Klus | Stěhování v okolí Prahy
Lukáš Langmajer | Stěhování Praha
Jirka Král | Stěhování z Prahy
+420 776 000 776 Poptávka Kalkulačka Kalkulačka

Stěhování s firmou nebo bez?

20. 05. 2019
|schedule Čtení tohoto článku zabere 3 minuty
stěhování Smíchov

Přišel čas stěhování. Nedokážete si představit, co všechno vás čeká? Na vás teď bude několik rozhodnutí. To zásadní hned na začátku.

Stěhovat sami nebo s firmou

Zcela zásadní rozhodnutí uděláte hned na začátku. Spoléhat na kamarády, že pomohou nebo si zajistit specializovanou firmu? Obojí má své výhody i nevýhody. S kamarády víte, co od nich čekat, ale ne vždy vám zaručí, že opravdu budou mít v daný den čas. U firmy víte, že dorazí, ale jak zjistit, jestli svou práci udělají dobře?

Podívejte se na reference

Pokud zvažujete objednání firmy na stěhování, hodně vám pomohou zkušenosti těch, kteří už firmu využili. Můžete se poptat ve svém okolí, v rodině, v práci, v restauraci... Cenné informace však získáte i na referencích, kam mohou přispívat uživatelé internetu - firmy.cz, google, apod.

Zeptejte se na cenu

I když jste od začátku rozhodnuti k využití kamarádů, zkuste variantu stěhováků alespoň "oťuknout". Zavolejte nebo napište nezávaznou poptávku a uvidíte, co vám stěhováci nabídnou. Neváhejte zavolat na čtyři, pět nebo i více firem. Dávejte přitom pozor, co vám za nabídnutou cenu poskytnou a zda je cena s DPH nebo bez.

Co od vás budou chtít

Než zavoláte na stěhovací firmu, připravte si následující:

- termín stěhování: nemusí to být přesně jeden den, stačí týden nebo třeba "první polovina měsíce"

Tato indormace je pro stěhováky důležitá. Musí se podívat, jestli daný termín mají ještě volný.

- rozsah stěhování: připravte si seznam věcí ke stěhování a odkud kam se budete stěhovat

Čím podrobněji popíšete množství věcí ke stěhování, tím přesnější bude i odhad dispečera stěhovací firmy. Informace, že máte "pár věcí a několik krabic" určitě k přesnému určení ceny nepovede. Zároveň je pro cenu důležité, jestli se stěhujete jen do vedlejší ulice nebo přes celou republiku.

Není se čeho bát

Mýtus o tom, že stěhováci vám během stěhování nábytek poškodí, rozbijí nebo dokonce odcizí, je mezi lidmi stále živý. Věřte však, že opravdu špičkové firmy si nic podobného nemohou dovolit. Dobré jméno je nejlepší reklamou a bez něj se firmy neobejdou.

Kvalita zaplacená cenou

Výše ceny může být pro vás rozhodující, ale dejte pozor na to, abyste sice nevybrali za levno, ale pak se nedivili, jakou "kvalitu" jste si domů pozvali. O tomto tématu jsme psali ZDE. Firma Profigroup vám zajistí kvalitní práci, české pracovníky, jednoduchou cenovou kalkulaci a to vše za rozumnou cenu.

keyboard_return Zpět na Rady a tipy Pokračovat na další článek start
KalkulačkaSpočítejte si cenu stěhování pro svůj byt nebo dům
icon

Mohu vám pomoci?